Біткоїн-майнінг: шлях до електрифікації світу

Біткоїн-майнінг: шлях до електрифікації світу

Найактуальнішим питанням покращення якості життя людей на всій планеті сьогодні є доступ до енергії. Майнінг біткоїна може фінансувати створення необхідної для цього інфраструктури.

У багатьох частинах світу доступ до електроенергії є розкішшю, яку ми часто сприймаємо як належне. Наприклад, країни Африки на південь від Сахари стикаються із серйозним дефіцитом електроенергії: понад 600 мільйонів людей живуть без електрики. Цей дефіцит призводить до економічної стагнації, скорочення виробництва харчів, бідності та навіть громадських заворушень. Взаємозв'язок між доступом до електроенергії та економічним зростанням незаперечний, і регіони з рівнем електрифікації менше ніж 80% постійно страждають від зниження ВВП на душу населення. Завдання полягає в розширенні електроенергетичної інфраструктури в цих районах, які недостатньо обслуговуються, що є капіталомістким і часто фінансово нездійсненним для урядів з обмеженими ресурсами. Саме тут майнінг біткоїна стає потенційним рішенням, здатним запропонувати шлях до електрифікації регіонів, які тривалий час не мали доступу до електроенергії.

Майнінг біткоїна вже давно є предметом суперечок, причому критики часто зосереджуються на його передбачуваному впливі на довкілля. Однак за сенсаційними заголовками та наративами основних ЗМІ ховаються потенційні гуманітарні вигоди та енергетичні інновації. Поповнюючи запаси невитраченої енергії у віддалених місцях, майнінг біткоїна може стати джерелом доходу для нових електростанцій і, таким чином, підтримати будівництво електричних мереж.

Попри кампанію проти майнінгу біткоїна, розуміння важливості використання «застряглої» енергії під час майнінгу поступово набирає обертів. Фактично, це реалії, які чудово відображені у відзначеному нагородами документальному фільмі «Stranded: A Dirty Coin Short» Алани Медіавіалли Діас, який демонструє, як біткоїн-майнери в таких місцях, як Африка на південь від Сахари, винахідливо використовують енергію, вдихаючи життя як у Біткоїн, так і в покинуту енергетичну інфраструктуру.

У цій статті ми розглянемо позитивні аспекти майнінгу біткоїна, порівняємо його енергоспоживання з іншими галузями та обговоримо, як майнінг біткоїна потенційно може стимулювати відкриття нових джерел енергії та створення нової енергетичної інфраструктури.

Що таке невикористана енергія?

Невикористаною енергією називають джерела енергії, які існують у певному місці, але не використовуються ефективно для виробничих цілей. По суті, це енергія, яка ізольована чи «застрягла» у певному місці з різних причин, наприклад, через відсутність інфраструктури для її транспортування чи невідповідність між місцем виробництва енергії та попитом.

Наприклад, коли розробляються нові електричні мережі, особливо у віддалених місяцях, енергетична інфраструктура може бути створена до того, як на неї підвищиться попит. Це означає, що поки споживачі не будуть підключені до мережі, виробленої енергії буде більше, ніж необхідно, що робить її «застряглою», і в підсумку вона витрачається марно, поки не під'єднається більше користувачів. Це величезна проблема, яку майнінг біткоїна може допомогти вирішити.

В інтерв'ю Алана розповіла, як майнінг біткоїна, монетизуючи надлишок енергії в регіонах, де немає традиційного попиту, діє як фінансовий каталізатор для створення життєво важливої мережевої інфраструктури, тим самим змінюючи життя та кидаючи виклик нашим уявленням про вплив енергії на суспільство. Вона додала: «Я ніколи не замислювалася над тим, як мережа зростає внаслідок попиту. У фільмі я хотіла показати, що мати доступ до електроенергії – це великий привілей і що майнінг може фінансувати нову мережну інфраструктуру у місцях, де її ніколи раніше не було».

Візьмемо, наприклад, Ефіопію. Країна має потенціал для виробництва понад 60 000 мегаватів (МВт) електроенергії з «відновлюваних» джерел, але наразі її встановлена потужність складає всього 4500 МВт. 90% електроенергії виробляється на гідроенергії, решта – це геотермальна, сонячна та вітрова енергія. Проте країна, як і раніше, відчуває гостру нестачу енергії: лише 44% зі 110 мільйонів жителів мають доступ до електроенергії. В найближчі 10 років уряд планує досягнути загальної потужності у 17 000 МВт завдяки таким проєктам на стадії будівництва, як Велика ефіопська гребля Відродження (GERD), яка, за прогнозами, виробить додаткові 5150 МВт. Впровадження майнінгу біткоїна має потенціал для фінансування цих проєктів електроенергетичної інфраструктури.

Спростування міфів про майнінг біткоїна

Одним з найпоширеніших хибних уявлень, повʼязаних з майнінгом біткоїна, є думка про те, що він споживає непомірну кількість енергії, яка перевищує споживання енергії цілими країнами. Критики часто вказують на звіти про те, що майнінг біткоїна споживає більше електроенергії, ніж багато країн, у тому числі Ірландія, Нігерія та Уругвай. Індекс енергоспоживання Біткоїна, створений криптовалютною платформою Digiconomist, оцінює річне споживання енергії в 33 терават, що нарівні з такими країнами, як Данія.

Важливо проаналізувати цю критику у ширшому контексті енергоспоживання. Хоча це правда, що споживання енергії в мережі Біткоїна здається значним, важливо пам'ятати, що споживання енергії не є поганим. Критика зводиться до того, що енергія є обмеженим ресурсом і що її використання для майнінгу біткоїна позбавляє інші галузі чи окремих осіб цього цінного ресурсу.

Насправді енергія є життєво важливим та розширюваним ресурсом, і уявлення про те, що одне використання є більш-менш марнотратним, ніж інше, є суб'єктивним. Всі користувачі, у тому числі майнери біткоїна, несуть витрати та сплачують повну ринкову ціну за електроенергію, яку вони споживають. Виділяти майнінг біткоїна через його енергоспоживання, ігноруючи інші галузі, є помилковим. Як зазначає Алана: «Люди прислухаються до поширених хибних тверджень про Біткоїн, які зазвичай повторюють ЗМІ. Ніхто ніколи не замислюється над споживанням енергії в галузях, з якими ми взаємодіємо щодня. Але коли мова йде про Біткоїн, всі вважають його лихим через його енергоспоживання!»

Порівняння Біткоїна з іншими енергомісткими галузями

Щоб поглянути на ситуацію неупереджено, порівняймо майнінг біткоїна з деякими іншими енергомісткими секторами, які часто уникають такої уваги:

Біткоїн-майнінг: шлях до електрифікації світу

Не знаю, як ви, а я не можу пригадати, коли востаннє бачив у ЗМІ скарги на високе енергоспоживання целюлозно-паперової промисловості. Щоб спростувати міфи з приводу «небезпеки» майнінгу біткоїна та використання енергії, потрібне детальне розуміння енергоспоживання. Хоча вкрай важливо дослідити вплив будь-якої галузі на навколишнє середовище, виділення біткоїн-майнінгу для критики та ігнорування інших енергомістких секторів є хибним підходом.

Що далі?

На відміну від будь-якої попередньої технології, майнінг біткоїна стимулює дослідження економічно ефективних способів використання енергії незалежно від географічних обмежень або традиційних енергетичних обмежень. Цей фінансовий стимул може спровокувати енергетичну революцію в масштабах, небачених з часів промислової революції, потенційно перетворюючи людство на цивілізацію типу I. Цю думку також поділяє Алана, яка, відповідаючи на запитання про свій наступний кінопроєкт, сказала: «Наступний фільм буде про те, що нам потрібно, щоб стати цивілізацією типу 1, використовуючи Пуерто-Рико як невдалу модель, яка зазнає серйозних змін в інфраструктурі. Це поворотний момент в історії острова, і він може слугувати прикладом виходу з ладу мереж по всьому світу».

У міру того як економічні стимули підштовхують майнінг біткоїна до насичення енергетичного сектора, відбувається конвергенція. Виробники енергії монетизують надлишок та невикористану енергію за допомогою майнінгу біткоїна, тоді як майнери здійснюють вертикальну інтеграцію для підвищення конкурентоспроможності. У найближчому майбутньому найефективніші майнери можуть самі стати виробниками енергії, потенційно перевернувши традиційну модель енергосистеми.

Це гостьовий пост Кудзая Кутуква. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Foundation Devices планує створити iPhone у сфері апаратного забезпечення Біткоїна Foundation Devices планує створити iPhone у сфері апаратного забезпечення Біткоїна Співзасновник і генеральний директор Foundation Devices Зак Герберт прагне створити Біткоїн-продукти, які будуть такими ж елегантними та зручними у використанні, як пристрої Apple, але при цьому захищатимуть конфіденційність користувачів та будуть створені на відкритому коді. Френк Корва 16 липня 2024
Біткоїн як рівень нотаріального засвідчення політичних угод Біткоїн як рівень нотаріального засвідчення політичних угод Оцінка потенційної ролі Біткоїна в геополітиці та міжнародній дипломатії в гіпербіткоїнізованому світі. Мікеле Уберті 14 липня 2024
Біткоїн-вузол для кожного Біткоїн-вузол для кожного Чому самостійна обробка вашого біткоїна замість делегування цього третій стороні має вирішальне значення для безпеки самої системи Біткоїна. Оуен Кемейс 13 липня 2024