Історія Human Rights Foundation: Біткоїн і права людини

Історія Human Rights Foundation: Біткоїн і права людини

Вже майже 20 років Human Rights Foundation захищає права людини в усьому світі. Неурядова організація зосереджена на допомозі жителям країн з авторитарними режимами, й у цьому їй допомагає Біткоїн.

Біткоїн на службі правозахисників

Біткоїн надає правозахисним організаціям унікальні можливості для збору коштів та фінансування різних проєктів в умовах, коли традиційні фінансові системи недоступні або схильні до цензури.

Завдяки своїй децентралізованій природі, Біткоїн дозволяє цим організаціям спрямовувати пожертвування тим, хто цього потребує, без посередників. Це значно знижує ризик блокування коштів державними чи фінансовими організаціями, що надто важливо у країнах із репресивними режимами, де доступ до банківських послуг може бути обмежений.

Крім того, анонімність транзакцій у мережі Біткоїна гарантує безпеку як донорів, так і одержувачів, дозволяючи здійснювати фінансові операції без страху перед можливими політичними репресіями та переслідуваннями.

Саме тому біткоїн використовує й одна з найавторитетніших правозахисних організацій – Human Rights Foundation.

Що потрібно знати про фонд

Human Rights Foundation (HRF) – некомерційна організація, яка займається просуванням і захистом прав людини в усьому світі. Фонд засновано 2005 року Тором Халворсеном Мендосою, венесуельським кінопродюсером та правозахисником. Головний офіс HRF знаходиться у Нью-Йорку.

Історія Human Rights Foundation: Біткоїн і права людини
Засновник HRF Тор Халворсен. Джерело: соцмережа X.

На сьогоднішній день HRF активно займається низкою ініціатив та проєктів, спрямованих на захист і просування прав людини по всьому світу, здебільшого в авторитарних державах і закритих суспільствах. Організація здійснює моніторинг і документування порушень прав людини, підтримує дисидентів, політичних в'язнів та активістів, які страждають від державного пригнічення.

HRF також активно проводить освітні програми та публічні кампанії, спрямовані на підвищення обізнаності про права людини. Вона організовує конференції, такі як Oslo Freedom Forum, для обміну ідеями та стратегіями в галузі захисту прав людини. Ці зусилля спрямовані на створення більш відкритого та вільного суспільства в усьому світі.

Одним із найактивніших представників фонду сьогодні є директор зі стратегічного розвитку Алекс Гладштейн. Він бере участь в освітніх та просвітницьких ініціативах. Алекс Гладштейн відомий своїми аналітичними дослідженнями та публічними виступами, в яких обговорює роль інноваційних технологій, зокрема біткоїна та цифрових активів, у захисті прав людини.

Історія Human Rights Foundation: Біткоїн і права людини
Директор зі стратегічного розвитку Алекс Гладштейн. Джерело: соцмережа X.

У своїй роботі Алекс Гладштейн об'єднав сотні дисидентів та груп громадянського суспільства з лідерами бізнесу, технологами, журналістами, філантропами, політиками та художниками, аби сприяти розвитку вільних і відкритих товариств.

Виступаючи на міжнародних конференціях, правозахисник наводив безліч практичних прикладів, як Біткоїн дозволяє змінити статус-кво та зберегти контроль над фінансовими ресурсами навіть за умов авторитарних і тоталітарних режимів.

Історія Human Rights Foundation: Біткоїн і права людини
Конференція з прав людини в Осло. Джерело: соцмережа X.

Біткоїн-пожертвування

HRF уперше оголосив про початок приймання пожертв у біткоїнах у березні 2014 року. Це рішення було прийнято в межах стратегії організації щодо використання інноваційних та доступних методів фінансування. Приймаючи біткоїн, фонд прагнув полегшити процес пожертвувань для своїх прихильників у всьому світі, насамперед для тих, хто перебуває в країнах з авторитарними режимами, де доступ до вільних фінансових операцій може бути ускладненим. Цей крок також наголошував на прихильності HRF до принципів фінансової прозорості й інновацій.

У березні 2020 року Human Rights Foundation оголосила, що прийматиме пожертвування в біткоїнах через BTC Pay Server.

Підтримка Біткоїн-ком'юніті

У 2020 році Human Rights Foundation створила фонд для підтримки розробників програмного забезпечення Біткоїна. Гранти почали отримувати програмісти, які роблять мережу Біткоїна більш приватною, децентралізованою та стійкою, щоби він міг стати найкращим фінансовим інструментом для правозахисників, громадських організацій та журналістів у всьому світі.

Історія Human Rights Foundation: Біткоїн і права людини
Human Rights Foundation підтримує Біткоїн-спільноту. Джерело: соцмережа X.

У вересні Human Rights Foundation повідомила про виділення чергових грантів від Фонду розвитку Біткоїна на суму $505 000. Гранти розподілили серед освітніх проєктів, розробників Bitcoin Core, DLC і Lightning.

2022 року отримало грант від HRF і видання Bitcoin Magazine Україна. Кошти було спрямовано на проведення Біткоїн-мітапів у Києві й інших містах України.

Підсумовуючи

Human Rights Foundation використовує біткоїн з кількох вагомих причин, які безпосередньо пов'язані з їхньою місією захисту прав людини в усьому світі. Однією з головних причин є децентралізований та непідконтрольний характер Біткоїна, який дозволяє здійснювати фінансові операції в обхід державного контролю та цензури.

Використання біткоїна HRF сприяє просуванню економічної свободи та фінансової незалежності, які є основоположними принципами прав людини. У світі, де багато людей позбавлені доступу до базових банківських послуг або живуть в умовах нестабільної економіки й інфляції, Біткоїн пропонує альтернативний фінансовий інструмент. Це не лише сприяє забезпеченню фінансової безпеки, а й дає людям інструмент для боротьби з економічним пригніченням і зміцнення своїх економічних прав.

Рікардо Салінас: мільярдер-біткоїнер з Мексики Рікардо Салінас: мільярдер-біткоїнер з Мексики Білл Гейтс, Уоррен Баффет та багато інших мільярдерів виступають проти Біткоїна (принаймні на словах). Але все більше багатіїв не погоджується з ними, обираючи головний цифровий актив. Одним із таких мільярдерів-біткоїнерів є мексиканський бізнесмен Рікардо Салінас. Дмитро Харьков 12 липня 2024
Як японська Metaplanet стала «азійською MicroStrategy» Як японська Metaplanet стала «азійською MicroStrategy» Започаткований компанією MicroStrategy тренд підхопила японська фірма Metaplanet. Внаслідок інтеграції Біткоїн-стратегії її фінансовий стан значно покращився, що свідчить про вірність обраного шляху. Володимир Гришенко 11 липня 2024
Як центробанки створюють гроші Як центробанки створюють гроші Коли мова йде про створення нових грошей, більшість людей уявляє друкарський верстат. Проте це лише один, до того ж не найрозповсюдженіший спосіб. Розглянемо, як саме центробанки збільшують грошову масу і чому Біткоїн не має таких проблем. Дмитро Харьков 03 липня 2024