Чому банки більше не ворогують із Біткоїном

Чому банки більше не ворогують із Біткоїном

Попри те, що банки тривалий час критикували Біткоїн, сьогодні вони змушені змінити позицію.

Визнання Біткоїна

На зорі появи Біткоїна банківські установи ставилися до нього з великою обережністю та скептицизмом. Це було зумовлено кількома факторами: відсутністю розуміння нової технології та регуляторної бази, а також у зв'язку з побоюваннями щодо зв'язку біткоїна з нелегальними операціями. Банки вважали головний цифровий актив надто ризикованим і волатильним для введення його до традиційної фінансової системи. У ньому бачили загрозу банківській моделі, оскільки Біткоїн пропонував децентралізовану альтернативу без участі посередників.

Однак зі зростанням популярності та визнання Біткоїна на міжнародному рівні ставлення банків почало змінюватися. Поява регуляторних норм, зміцнення інфраструктури безпеки, а також зростання інтересу з боку інституційних інвесторів сприяли тому, що банки стали активніше вивчати можливості, які надає Біткоїн. Вони почали впроваджувати послуги, пов'язані з BTC, такі як зберігання активів, торгові платформи та консультаційні послуги. Цей поворот відображає визнання банками потенціалу Біткоїна як легітимного фінансового інструменту та важливого елемента сучасної цифрової економіки.

Які банки пропонують біткоїн-послуги

Itaú Unibanco

Чому банки більше не ворогують із Біткоїном
Джерело: Flikr

Найбільший приватний банк Бразилії Itaú Unibanco за допомогою своєї платформи ion нещодавно презентував нову біткоїн-послугу. Клієнти Itaú отримали доступ до торгівлі BTC. Згодом фінустанова має намір масштабувати біткоїн-послуги, надаючи клієнтам вибірковий доступ залежно від розвитку регулювання.

За словами голови відділу цифрових активів Itaú Гуто Антунеша, банк забезпечить роздільне зберігання активів, проте без надання користувачам доступу до приватних ключів гаманців. Крім того, він уточнив, що на початковому етапі зовнішні депозити біткоїнів на рахунки Itaú та виведення коштів на особисті цифрові гаманці клієнтів будуть недоступними.

Banco Santander

Чому банки більше не ворогують із Біткоїном
Джерело: Flikr

Найбільший в Іспанії банк Santander, що працює на ринку вже понад 160 років, у 2020 році запустив торгівлю біткоїнами та криптовалютами. Крім того, банк високо оцінив можливості Lightning Network обробляти понад мільйон транзакцій за секунду, що у 100 разів перевищує показники платіжної системи Visa.

А в листопаді 2023 року підрозділ Santander Private Banking International запропонував заможним клієнтам з рахунками у Швейцарії торгівлю та інвестування в біткоїни. Як зазначили представники фінустанови, кастодіальні послуги надаватиме безпосередньо сам банк. Поки що нововведення доступне лише деяким клієнтам організації та скористатися ним можна лише через персонального менеджера.

Commerzbank AG

Чому банки більше не ворогують із Біткоїном
Джерело: Flikr

Commerzbank AG – це банківський концерн Німеччини, який був заснований 26 лютого 1870 в Гамбурзі. Сьогодні за обсягом активів банк посідає третє місце у країні та 23-тє у Європі.

У листопаді 2023 року банк отримав ліцензію регулятора фінансових ринків BaFin на зберігання біткоїнів та криптовалют у Німеччині. За словами представників Commerzbank, він став першим повносервісним банком у країні, який отримав таку ліцензію, і сподівається створити надійну платформу для зберігання цифрових активів.

Ліцензія дозволить глобальному банку зі штаб-квартирою у Франкфурті пропонувати широкий спектр послуг, пов'язаних із цифровими активами.

Custodia Bank

Чому банки більше не ворогують із Біткоїном
Джерело: сторінка банку Custodia у соцмережі X.

Компанія Custodia Digital Services, Inc. оголосила 7 листопада 2023 року про початок роботи кастодіального банку Custodia, що пропонує послуги зі зберігання біткоїнів. Його роботу побудовано відповідно до нормативно-правової бази депозитарних установ спеціального призначення у США.

Компанія пропонує набір фінансових послуг як у доларах США, так і у цифрових активах. Орієнтується на бізнес-клієнтів, яким потрібне чітке регулювання, визначення прав власності на активи та мінімізація транзакційних ризиків.

Custodia готовий надавати свої послуги компаніям, які працюють із цифровими активами, банкам, трастам, біткоїн-стартапам, пенсійним фондам та різним інституційним клієнтам. Банк працює поки що лише на території США.

St. Galler Kantonalbank

Чому банки більше не ворогують із Біткоїном
Джерело: сторінка в соцмережі X.

Банк St. Galler Kantonalbank (SGKB), що входить до п'ятірки найбільших швейцарських кантональних банків, у листопаді 2023 року запропонував своїм клієнтам нові послуги – торгівлю та зберігання біткоїнів і криптовалют.

Для надання брокерських та депозитарних послуг з роботи із цифровими активами SGKB залучив інший банк – SEBA. Зазначимо, що фінустанови підписали договір на початку цього року, і тепер після розробленого проєкту з впровадження SGKB готовий запропонувати доступ до цифрових активів для групи клієнтів.

Kasikorn Bank

Чому банки більше не ворогують із Біткоїном
Джерело: Flikr

Таїландський банк Kasikorn Bank (K-Bank) вирішив активізувати зусилля у сфері цифрових активів, прагнучи запропонувати повний спектр біткоїн-послуг для мешканців країни. Для цього він придбав 97% акцій материнської компанії біржі Satang.

Після поглинання біржу перейменують на Orbix. З організації виділять Orbix Custodian (кастодіана), Orbix Invest (керуючого фондом цифрових активів) та Orbix Technology (розробника).

Deutsche Bank

Чому банки більше не ворогують із Біткоїном
Джерело: Flikr

Незважаючи на те, що Deutsche Bank раніше демонстрував певну обережність щодо BTC, він визнав значущість Біткоїна в глобальній економіці. Представники фінустанови вперше натякнули на плани щодо зберігання цифрових активів наприкінці 2020 року, але тоді не уточнювали, коли конкретно планують запустити послугу.

Однак 20 червня 2023 року стало відомо, що Deutsche Bank подав заявку на отримання дозволу надавати послуги щодо зберігання біткоїнів та криптовалют.

Банківський гігант уклав партнерство зі швейцарською компанією Taurus, щоб запропонувати своїм інституціональним клієнтам послуги зі зберігання біткоїнів та криптовалют.

Кастодіальне рішення Deutsche Bank передусім розглядається як стратегічний крок, спрямований на захоплення частки цього ринку.

BNY Mellon

Чому банки більше не ворогують із Біткоїном
Джерело: Flikr

Американський банк BNY Mellon, який є найстарішим у США, ще в жовтні 2022 року отримав дозвіл від нью-йоркського регулятора зберігати поряд із традиційними валютами також і біткоїни клієнтів.

Глава відділу передових рішень BNY Mellon Майкл Деміссі визнав, що цифрові валюти міцно закріпились у фінансовому секторі. Однак додав, що освоєння нового напряму проходить «виключно повільно», оскільки BNY Mellon дивиться на інновації з точки зору управління ризиками, а не капітальних вкладень.

Підбиваючи підсумки

Великі банки дедалі частіше пропонують своїм клієнтам послуги, пов'язані з біткоїном, оскільки вони прагнуть відповідати на зростаючий попит у сфері цифрових активів і підтримувати свою конкурентоспроможність у фінансовому ландшафті, що швидко змінюється.

Біткоїн, який вирізняється своєю інноваційністю та ліквідністю, приваблює як роздрібних, так і інституціональних інвесторів, які бажають розширити свої інвестиційні стратегії. Це веде до того, що банки активно інтегрують нові сервіси, такі як зберігання цифрових активів, торговельні операції та консультаційні послуги, щоб забезпечити клієнтам доступ до нових ринків та технологій, а також зміцнити свою роль як новаторів у фінансовому секторі.

Як до кінця зрозуміти Біткоїн Як до кінця зрозуміти Біткоїн Попри те, що у світі є чимало людей, кого можна назвати справжніми Біткоїн-експертами, жоден з них не розуміє всієї глибини Біткоїна. Що ж робить його таким складним і як максимально зануритися у «кролячу нору»? Дмитро Харьков 15 липня 2024
Рікардо Салінас: мільярдер-біткоїнер з Мексики Рікардо Салінас: мільярдер-біткоїнер з Мексики Білл Гейтс, Уоррен Баффет та багато інших мільярдерів виступають проти Біткоїна (принаймні на словах). Але все більше багатіїв не погоджується з ними, обираючи головний цифровий актив. Одним із таких мільярдерів-біткоїнерів є мексиканський бізнесмен Рікардо Салінас. Дмитро Харьков 12 липня 2024
Як японська Metaplanet стала «азійською MicroStrategy» Як японська Metaplanet стала «азійською MicroStrategy» Започаткований компанією MicroStrategy тренд підхопила японська фірма Metaplanet. Внаслідок інтеграції Біткоїн-стратегії її фінансовий стан значно покращився, що свідчить про вірність обраного шляху. Володимир Гришенко 11 липня 2024