У США пропонують посилити регулювання цифрових активів

У США пропонують посилити регулювання цифрових активів

Сенаторка Елізабет Воррен представила законопроєкт, який має вирішити «проблему з використанням криптовалют у незаконній діяльності».

11 грудня сенаторка США Елізабет Воррен представила законопроєкт, спрямований на розв'язання проблем, пов'язаних з імовірним використанням цифрових валют у незаконній діяльності. Про це повідомляє Bitcoin Magazine.

Сенаторка Воррен наголосила, що цифрові валюти використовуються як засіб для злочинної діяльності, і з цим потрібно боротися за допомогою жорстких нормативних меж. Запропонований нею документ підтримав Банківський комітет.

«Міністерство фінансів ясно дає зрозуміти, що нам потрібні нові закони, щоб припинити використання криптовалют, яке дозволяє терористичним групам, країнам-ізгоям, наркобаронам, бандам і шахраям відмивати мільярди вкрадених коштів, обходити санкції, фінансувати незаконні програми озброєнь й отримувати прибуток від руйнівних кібератак», – сказала Воррен.

Що пропонує законопроєкт Елізабет Воррен

Як відомо, сьогодні американські торговельні майданчики підпадають під дію закону про банківську таємницю 1970 року (BSA) і мають бути зареєстровані в Агентстві боротьби з фінансовими злочинами (FinCEN). Поряд із правилами BSA біржі також зобов'язані дотримуватися вимог щодо боротьби з відмиванням грошей і фінансуванням тероризму. Відповідно, постачальники послуг з обміну криптовалют мають не лише отримати належну ліцензію від FinCEN, а й запровадити KYC/AML-перевірки користувачів, а також вести звітність.

Законопроєкт сенаторки Воррен спрямований на введення більш суворих вимог до звітності за допомогою розширення обов'язків щодо BSA, охоплюючи вимоги «знай свого клієнта» (KYC), подання звітів про «транзакції з використанням нехостингових гаманців» та багато іншого. Все це робиться з намаганням закрити «лазівки та привести екосистему цифрових активів у більшу відповідність».

Законопроєкт підтримали Інститут банківської політики, Массачусетська асоціація банкірів, Transparency International US, Global Financial Integrity, Національна асоціація окружних прокурорів, Асоціація шерифів великих округів Америки, Асоціація шерифів Массачусетсу, AARP, Національний центр споживчого права та Національна ліга споживачів.

Чи законний Біткоїн?
Чи законний Біткоїн?
Перша у світі децентралізована цифрова валюта Біткоїн привертає до себе загальну...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

У США хочуть заборонити біткоїн-міксери

Водночас американський мінфін збирається зарахувати міжнародні біткоїн-міксери до конвертаційних центрів, зважаючи на те, що їх може використовувати ХАМАС та інші терористичні угруповання.

Своєю чергою, сенаторка Воррен і більше сотні інших законодавців написали листа в адміністрацію президента Джо Байдена, заявивши про свою стурбованість тим, як терористи збирають мільйони доларів за допомогою криптовалют.

Metaplanet збільшила біткоїн-резерви на понад $1 млн Metaplanet збільшила біткоїн-резерви на понад $1 млн На тлі цього рішення вартість акцій компанії зросла на 21%. Володимир Гришенко 22 липня 2024
Німеччина втратила $124 млн через ранній продаж BTC-запасів Німеччина втратила $124 млн через ранній продаж BTC-запасів Прокуратура видала наказ про екстрений продаж біткоїнів, побоюючись, що їх вартість може впасти більш ніж на 10%. Володимир Гришенко 22 липня 2024
Британський футбольний клуб почав накопичувати біткоїни Британський футбольний клуб почав накопичувати біткоїни Голова правління Real Bedford Пітер МакКормак – відомий біткоїнер, тож вибір щодо резервного активу був очевидним. Дмитро Харьков 22 липня 2024