У США через ХАМАС можуть заборонити біткоїн-міксери

У США через ХАМАС можуть заборонити біткоїн-міксери

На думку американських політиків, через цифрові активи терористи відмивають гроші.

Міністерство фінансів США збирається віднести міжнародні біткоїн-міксери до конвертаційних центрів, нібито через те, що їх використовує ХАМАС та інші терористичні угруповання. Про це повідомляє Wall Street Journal.

«Міністерство фінансів веде активну боротьбу з незаконним використанням екосистеми цифрових активів терористичними угрупованнями, серед яких ХАМАС та Палестинський ісламський джихад», – заявив заступник міністра фінансів США Воллі Адейемо.

Це рішення було прийнято незабаром після публікації доповіді WSJ, в якій йшлося про те, що ХАМАС поряд з іншими бойовими угрупованнями використовував криптовалюти як інструмент фінансування терактів в Ізраїлі на початку цього місяця. Сенаторка Елізабет Воррен і понад 100 інших законодавців, включаючи як демократів, так і республіканців, у листі, надісланому в адміністрацію президента Джо Байдена, заявили про свою стурбованість тим, як ХАМАС збирає мільйони доларів за допомогою криптовалют.

«Децентралізовані фінансові компанії мають підкорятися тим самим правилам боротьби з відмиванням грошей, що й банки», – написала Воррен.

Своєю чергою, директор Ради з інновацій у сфері криптовалют Яя Фанузі виступив з доповіддю, в якій заявив, що криптовалюти регулюються у США і підпорядковуються правилам боротьби з відмиванням грошей.

«У США біржі й інші фінансові посередники є підприємствами з обслуговування грошей (MSBs) відповідно до правил і вже зобов'язані реєструватися у FinCEN і повідомляти про підозрілу діяльність, яка потенційно вказує на злочин. Це означає, що біржі проводять перевірку всіх клієнтів на відповідність вимогам AML/KYC та санкціям», – сказав Фанузі.

Компанія Chainalysis також заявила, що деякі нещодавні повідомлення про ймовірне використання криптовалют терористичними угрупованнями, можливо, перебільшують показники та використовують помилковий аналіз.

Регулювання у США

Комісія з торгівлі товарними ф'ючерсами США (CFTC) вісім років тому, 17 вересня 2015 року, офіційно визнала біткоїн товаром, що продовжує відрізняти його від інших криптовалют, які ще не набули цього статусу. Своєю чергою, Комісія з цінних паперів і бірж США (SEC) активно вивчає різні цифрові активи на предмет того, чи слід їх класифікувати як цінні папери.

Що стосується регулювання Біткоїн-індустрії, SEC збирається посилити тиск на неї. Зокрема, комісія заявила нещодавно про плани висунути нові звинувачення проти криптовалютних брокерів, дилерів, бірж, клірингових агенцій та інших компаній, які не надають належної інформації або не реєструються у регулюючих органах.

Чи законний Біткоїн?
Чи законний Біткоїн?
Перша у світі децентралізована цифрова валюта Біткоїн привертає до себе загальну...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Біткоїн не популярний серед злочинців

Попри те, що біткоїн регулярно асоціюють із відмиванням грошей, насправді це не так. Дослідження компанії TRM Labs показало, що злочинці віддають перевагу фіатним коштам або криптовалютам, а не BTC.

Зокрема, за останні сім років значно знизилися обсяги незаконних операцій з використанням біткоїна, оскільки готівка й інші форми фіатних фінансів залишаються «за умовчанням» перевагою різних порушників.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна MicroStrategy продовжує поповнювати біткоїн-резерви, у бірж знизилися запаси біткоїнів, почали рухатися біткоїни влади Німеччини, Bitmain представив новий майнер, в Австралії запускають черговий біткоїн-фонд, Deutsche Telekom буде видобувати BTC, брати Вінклвосси підтримали кампанію Дональда Трампа. Володимир Гришенко 21 червня 2024
Японська біржа BitFlyer купує підрозділ FTX Японська біржа BitFlyer купує підрозділ FTX Нова компанія буде зберігати активи інституціоналів після запуску біткоїн-ETF у Японії. Володимир Гришенко 21 червня 2024
Ранній інвестор Uber та Twitter підтримав Біткоїн Ранній інвестор Uber та Twitter підтримав Біткоїн Навал Равікант назвав головний цифровий актив справжнім засобом заощадження. Володимир Гришенко 21 червня 2024