Річард Тенг: що відомо про нового главу Binance

Річард Тенг: що відомо про нового главу Binance

Річард Тенг змінив Чанпен Чжао на посаді гендиректора біржі Binance. Новий керівник має великий досвід роботи з регуляторами і може стати розв'язанням проблем торговельного майданчика, що накопичилися, з владою.

У межах угоди з Міністерством юстиції компанія Binanace погодилася виплатити один із найбільших корпоративних штрафів в історії Сполучених Штатів – $4,3 млрд. Згідно з домовленостями, Чанпен Чжао залишив посаду голови компанії, а його місце посів Річард Тенг. Розберемося, хто ж став керівником найбільшої сьогодні біткоїн-біржі.

Річард Тенг: що відомо про нового главу Binance
Джерело: сторінка Річарда Тенга в соцмережі X.

Коротка біографія

Згідно з офіційною інформацією від Binance, Річард Тенг є досвідченим керівником, який понад 30 років працював у сфері фінансових послуг і регулювання.

Він народився у Сінгапурі в 1971 році, здобув ступінь магістра в галузі прикладних фінансів в Університеті Західного Сіднея, а також закінчив Наньянський технологічний університет за спеціальністю «бухгалтерський облік». Додатково Річард Тенг брав участь у програмі підготовки керівників вищої ланки Уортонської школи бізнесу. Одружений, виховує трьох дітей.

Чим займався до Binance

До свого приходу на біржу Binance Річард Тенг обіймав високі посади у різних організаціях. Він служив головою Управління фінансових послуг Абу-Дабі (FSRA) при Міжнародному фінансовому центрі Абу-Дабі (ADGM), де відігравав ключову роль у розробленні та впровадженні регуляторної політики для фінансових послуг, серед яких цифрові валюти та блокчейн. Під його керівництвом ADGM став однією з перших у світі юрисдикцій, яка запровадила всеосяжне регулювання криптовалютних операцій, встановивши стандарти для ліцензування та контролю за діяльністю компаній у цій сфері.

Річард Тенг: що відомо про нового главу Binance
Джерело: сторінка Річарда Тенга в соцмережі X.

Річард Тенг також пропрацював на Сінгапурській фондовій біржі, де обіймав посаду начальника відділу регулювання, й у Валютному управлінні Сінгапуру (MAS) на посаді директора з корпоративних фінансів, де робив великий внесок у розвиток фінансової інфраструктури та регулювання ринків. Його досвід у MAS охоплював широкий спектр фінансових послуг, охоплюючи регулювання ринку цінних паперів, управління ризиками та розвиток стратегій для стимулювання інновацій у фінансовому секторі. Цей період його кар'єри відзначений значними досягненнями у сфері фінансового регулювання та розвитку ринку, що заклало основу для його подальшого професійного зростання та впливу у сфері цифрових активів.

Кар'єра в Binance

Річард Тенг: що відомо про нового главу Binance
Джерело: сторінка Річарда Тенга в соцмережі X.

Річард Тенг приєднався до Binance у 2021 році як голова сінгапурського підрозділу біржі. Тоді повідомлялося, що фахівець має посилити команду платформи у контексті роботи із забезпечення комплаєнсу. Тим часом він швидко пішов кар'єрними сходами. До кінця 2021 року він став головним по ринках Близького Сходу та Північної Африки (MENA). Ще через півтора року окрім MENA він очолював напрями Європи й Азії, а у травні 2023-го вже курирував усі регіональні ринки, тобто відповідав за все, що не стосувалося США. На цій посаді Річард Тенг і його команда займалися розвитком стратегічних партнерств, побудовою екосистеми інновацій та розширенням впливу Binance.

Наприкінці 2023 року засновник і гендиректор компанії Binance Чанпен Чжао пішов у відставку, визнавши себе винним за висунутими звинуваченнями з боку міністерства юстиції США. Главою Binance обрали Річарда Тенга.

Що про нього думають колеги

Колеги з Binance, які співпрацювали з Річардом Тенгом, характеризують його як сильного та харизматичного керівника, особливо з позиції взаємодії з органами влади.

Сам Чанпен Чжао дав йому таку характеристику:

«Річард – висококваліфікований керівник. Він забезпечить Binance реалізацію нашого наступного етапу безпеки, прозорості, відповідності вимогам та зростання».

Що чекає на біржу з новим керівником

Сам Річард Тенг пояснює своє призначення тим, що має особливий досвід роботи на стику традиційних фінансових ринків та індустрії цифрових активів. І саме цей досвід, на його думку, допоможе врятувати ситуацію, в яку потрапила Binance.

Новий глава біржі заявив, що одна з його цілей – допомогти у прийнятті глобально узгоджених правил, аналогічних тим, які вже давно існують у банківській галузі. Він наголосив, що для нього ефективне регулювання є головним ключем успіху цифрових компаній, так само як стабільність банківського сектору неможлива без державного контролю.

Річард Тенг заявив, що перед ним стоїть завдання принципово змінити корпоративну культуру компанії, яку він очолив у важку годину, і спробувати налагодити міцну взаємодію з регуляторами, яка була зруйнована.

Підбиваючи підсумки

Сьогодні перед Binance стоїть непросте завдання щодо утримання лідерських позицій на ринку з урахуванням розслідувань, що продовжуються, з боку влади США. На посаді глави біржі головним завданням Річарда Тенга стане запобігання відтоку користувачів, а також забезпечення надійності та безпеки платформи. З огляду на великий досвід роботи Річарда Тенга з регуляторами стає очевидним новий курс Binance на пошук «спільної мови» з владою. Чи допоможе це біржі – покаже час.

Найвідоміші «Біткоїн-в'язні» Найвідоміші «Біткоїн-в'язні» Серед представників Біткоїн-індустрії не часто зустрічаються люди, які мають проблеми із законом, та дехто все ж таки опиняється за ґратами.  Володимир Гришенко 13 червня 2024
Біткоїн та Nvidia: спільне та відмінності Біткоїн та Nvidia: спільне та відмінності Біткоїн залишається найпопулярнішим цифровим активом серед інвесторів, а Nvidia – однією з найпопулярніших технологічних компаній. Розглянемо основні спільні риси та відмінності між цими варіантами інвестування. Дмитро Харьков 12 червня 2024
Core Scientific: історія майнера, який пережив банкрутство Core Scientific: історія майнера, який пережив банкрутство Core Scientific – один з провідних гравців на ринку майнінгу, який став банкрутом під час кризи у 2022 році. Та все ж таки компанія змогла знайти вихід зі скрутної ситуації. Володимир Гришенко 11 червня 2024