У Казахстані за рік закрили майже 1000 біткоїн-обмінників

У Казахстані за рік закрили майже 1000 біткоїн-обмінників

Влада країни звинуватила торговельні майданчики у незаконній діяльності.

Агентство з фінансового моніторингу Казахстану (АФМ) у 2023 році закрило 980 нелегальних біткоїн-обмінників. Про це повідомляється на каналі відомства у Telegram.

За фактами незаконних обмінних операцій на загальну суму $36,7 млн місцеві правоохоронні органи проводять дев'ять розслідувань.

Представники АФМ презентували свій досвід у боротьбі з «відмиванням злочинних доходів» на семінарі з фінансових технологій та обігу віртуальних активів, який відбувся у місті Санья в Китаї. Зокрема, вони розповіли про застосування технологій на базі штучного інтелекту.

Регулювання у Казахстані

У жовтні 2022 року Мажиліс Казахстану (нижня палата парламенту) ухвалив п'ять законопроєктів, які регулюють випуск та обіг цифрових активів на території країни.

Усі торгові операції з біткоїном і криптовалютами передбачається проводити на базі Міжнародного фінансового центру «Астана» задля уникнення ризиків для фінансової системи.

Згідно з неофіційними даними, понад 1 млн жителів Казахстану зареєстровано на міжнародних біткоїн-біржах. Водночас казахстанці вдаються до послуг чорних обмінників.

Що таке засіб обміну? Детальний гайд
Що таке засіб обміну? Детальний гайд
Дізнайтеся про ключові аспекти засобу обміну та важливу роль, яку він відіграє я...
Bitcoin Magazine 04 травня 2023

Ситуація з майнінгом

Найбільш складною у Казахстані залишається ситуація з майнінговою галуззю. Після запровадження жорсткого податкового регулювання кількість майнігових компаній почала стрімко скорочуватися. Своєю чергою, міністерство цифрового розвитку наголосило, що майнінгові потужності, які раніше було розгорнуто на території країни, «великої економічної користі не приносили».

Найчастіше біткоїни в Україні декларують правоохоронці Найчастіше біткоїни в Україні декларують правоохоронці Серед усіх поданих декларацій на частку співробітників поліції та прокуратури припадає понад 22%. Володимир Гришенко 26 лютого 2024
MicroStrategy придбала ще 3000 BTC MicroStrategy придбала ще 3000 BTC Усього компанії вдалося накопичити 193 000 біткоїнів. Володимир Гришенко 26 лютого 2024
У Riot Platforms назвали головні загрози для майнінгу У Riot Platforms назвали головні загрози для майнінгу Одним із факторів ризику стала триваюча світова криза, пов'язана з виробництвом і доставкою чипів для «асіків». Володимир Гришенко 26 лютого 2024