Японія планує послабити податковий тиск на біткоїн-компанії

Японія планує послабити податковий тиск на біткоїн-компанії

Нову пропозицію про оподаткування мають намір внести політики з правлячої коаліції.

Японія має намір запровадити новий режим оподаткування для компаній, які тримають на своєму балансі біткоїни та криптовалюти протягом тривалого часу. Про це повідомляє BitcoinSistemi.

Японські політики з Ліберально-демократичної партії з правлячої коаліції збираються внести нову пропозицію, яка звільнить компанії від сплати податків на нереалізований прибуток від володіння біткоїнами та приросту капіталу. Однак ця зміна стосуватиметься лише тих компаній, які є довгостроковими власниками.

Згідно зі звітом Nikkei Asia, компанії в Японії зобов'язані сплачувати корпоративний податок на свої цифрові активи на основі оцінки на кінець кожного фінансового року. Нові зміни, як очікується, буде включено до плану податкової реформи правлячої коаліції на 2024 фінансовий рік. Японія, скоріше за все, хоче залучити на ринок більше компаній на тлі інших азійських країн, які сьогодні перетворюються на «біткоїн-хаби». У доповіді йдеться про те, що політики правлячої коаліції також підтвердили пропозицію змінити порядок оподаткування в Японії та для іноземних біткоїн-компаній.

Регулювання в Японії

Незважаючи на те, що Японія в 2017 році офіційно визнала біткоїн законним засобом оплати, через жорстке регулювання за країною закріпився статус непривабливого регіону для компаній з криптоіндустрії. Причина – у високому оподаткуванні. Через це країну залишили багато фірм та стартапів. Діючі норми податкового кодексу неодноразово критикували представники місцевої Біткоїн-спільноти.

Проте в останні місяці японська влада демонструє зростаючу підтримку галузі, покращуючи діловий клімат для блокчейн-компаній. Зокрема, у країні зайнялися переглядом оподаткування криптоіндустрії на тлі фіксації відтоку компаній із країни через високі податки.

Чи законний Біткоїн?
Чи законний Біткоїн?
Перша у світі децентралізована цифрова валюта Біткоїн привертає до себе загальну...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Які правки пропонуються

В Агентстві фінансових послуг Японії (FSA) розробили правки до системи оподаткування, які мають звільнити біткоїн-компанії від сплати податку на нереалізований прибуток.

Ці нововведення заплановано на 2024 рік. Вони покликані знизити податкове навантаження та поліпшити нормативне середовище.

Morgan Stanley має плани на біткоїн-ETF Morgan Stanley має плани на біткоїн-ETF Банківський гігант зараз проводить юридичні консультації щодо вирішення цього питання. Володимир Гришенко 29 лютого 2024
Влада США перемістила майже $1 млрд у BTC Влада США перемістила майже $1 млрд у BTC Ці біткоїни було конфісковано у межах справи біржі Bitfinex. Володимир Гришенко 29 лютого 2024
На вершині Евересту хочуть розгорнути прапор із Біткоїном На вершині Евересту хочуть розгорнути прапор із Біткоїном 23-річний біткоїнер планує таким чином звернути увагу на нерівність у доступі до фінансової освіти. Володимир Гришенко 29 лютого 2024