Трейдери-ведмеді втратили $70 млн за добу

Трейдери-ведмеді втратили $70 млн за добу

Учасники ринку, що очікували на корекцію курсу BTC, зазнали значних збитків.

Стрімке зростання курсу біткоїна до $44 000 спричинило ліквідації позицій трейдерів на $70 млн за останню добу. Про це повідомляє CoinDesk.

Значні ліквідації відбулися на таких біржах, як Binance, OKX і HTX, і вони збіглися зі сплеском обсягів торгів на 25% та зростанням відкритого інтересу з $17,2 млрд до $20,2 млрд від початку грудня.

Трейдери-ведмеді втратили $70 млн за добу
Динаміка ліквідацій позицій трейдерів. Джерело: CoinGlass.

Бичачий імпульс підтримується кількома факторами. Зокрема оптимізм пов'язаний з потенційним схваленням спотового біржового фонду (ETF) в США, а також очікуваннями зниження ставок від Федеральної резервної системи (ФРС). Про високий попит на біткоїн також свідчить ф'ючерсна позиція на $200 млн, яку група трейдерів відкрила на вихідних.

Як купити чи продати біткоїни в Україні
Як купити чи продати біткоїни в Україні
Доступні та прості способи купівлі або продажу біткоїнів в Україні за гривні, ви...
Ігор Королишин 12 вересня 2022

Що таке ліквідація позицій трейдерів

Ліквідація відбувається у разі, якщо трейдер не в змозі виконати вимоги щодо маржі для позиції з кредитним плечем. Коли ринок рухається проти їхньої позиції, це може призводити до збитків, які перевищують маржу, яку вони внесли для підтримання торгівлі.

У торгівлі з використанням кредитного плеча фізичні особи можуть контролювати більші позиції з меншою сумою капіталу, завдяки запозиченню коштів на біржі. Однак, якщо торгівля йде в протилежному напрямку, трейдер може зіткнутися з ситуацією, коли його початкова маржа не може покрити збитки. У цей момент біржа втручається, щоб примусово закрити позицію і запобігти подальшим втратам. Саме цей процес називається ліквідацією.

Ліквідації у серпні

Значні ліквідації позицій трейдерів відбулися у серпні, коли вони втратили $1 млрд під час корекції на ринку. Але тоді збитків переважно зазнали бики, адже курс біткоїна тимчасово знизився на понад 10%. Зараз ситуація протилежна, а курс біткоїна зріс на 15% протягом останніх семи днів.

Morgan Stanley має плани на біткоїн-ETF Morgan Stanley має плани на біткоїн-ETF Банківський гігант зараз проводить юридичні консультації щодо вирішення цього питання. Володимир Гришенко 29 лютого 2024
Влада США перемістила майже $1 млрд у BTC Влада США перемістила майже $1 млрд у BTC Ці біткоїни було конфісковано у межах справи біржі Bitfinex. Володимир Гришенко 29 лютого 2024
На вершині Евересту хочуть розгорнути прапор із Біткоїном На вершині Евересту хочуть розгорнути прапор із Біткоїном 23-річний біткоїнер планує таким чином звернути увагу на нерівність у доступі до фінансової освіти. Володимир Гришенко 29 лютого 2024