Чому новий ESG-наратив про Біткоїн спровокує бичаче ралі

Чому новий ESG-наратив про Біткоїн спровокує бичаче ралі

Незалежно від того, чи важливе для вас ESG (екологічне, соціальне та корпоративне управління), чи ви вважаєте його фіатним шахрайством, заснованим на хибних мальтузіанських припущеннях, усіх біткоїнерів повинен хвилювати той факт, що лише 1% розгортання активів під управлінням ESG-інвесторів може стати причиною наступного бичачого зростання ціни біткоїна.

Бичачий тренд подібний до лісових пожеж: для його початку потрібна комбінація передумов.

Для виникнення лісової пожежі потрібний тривалий період без дощу, високі температури, а потім сильний вітер у місці загоряння.

Так, лісові пожежі посилюються рекордними викидами метану, які Біткоїн допомагає зменшити, але ця стаття не про це: цього разу це просто аналогія.

Халвінги призводять до скорочення пропозиції біткоїна (відсутність дощу). Вони викликають підвищений інтерес до ринку біткоїна (висока температура). Але їм також потрібні сильний вітер і іскра.

Цей сильний вітер – це вітер змін у наративах ESG про Біткоїн.

Моментом загоряння стане підтримка Біткоїна першим великим інвестиційним комітетом ESG.

Проблема, з якою стикається дедалі більша кількість ESG-інвесторів

До 2026 року інституційні інвестиції, орієнтовані на ESG, зростуть до 33,9 трильйона доларів. Відповідно до звіту PwC, це більше ніж 1 долар на кожні 5 доларів активів під управлінням.

Але важливіший висновок зі звіту, який має привернути увагу нинішніх і майбутніх власників біткоїна, полягає в тому, що зараз в ESG-інвесторів є проблема: попит на надійні ESG-інвестиції перевищує пропозицію. ESG-інвесторам потрібно багато часу, щоб знайти відповідні ESG-інвестиції, при цьому 30% інвесторів заявляють, що їм складно знайти привабливі ESG-інвестиції.

Біткоїн наразі знаходиться у найкращому положенні, щоб відреагувати на цю проблему. Ось чому:

Можливість для біткоїна

2023 рік став поворотним у наративах ESG з приводу Біткоїна.

Всього за 53 безтурботні дні з 1 серпня по 22 вересня цього року п'ять подій допомогли змінити наратив ESG про Біткоїн. Це такі події:

1. У звіті KPMG зроблено висновок, що Біткоїн підтримує імператив ESG (1 серпня).

2. Рецензовані дослідження підтвердили тезу про те, що Біткоїн може бути корисним для довкілля (8 серпня)

3. Кембридж визнав переоцінку енерговитрат Біткоїна (30 серпня)

4. Діаграми Bloomberg Intelligence продемонстрували, що майнінг біткоїна лідирує у декарбонізації (14 вересня)

5. Інститут управління ризиками дійшов висновку, що Біткоїн сприяє переходу на відновлювані джерела енергії (22 вересня)

Ці звіти та статті були підготовлені незалежно, авторитетними дослідниками та організаціями, і замість висновку, що Біткоїн «не такий шкідливий для навколишнього середовища, як ми думали», вони дійшли набагато важливішого висновку, що Біткоїн – це чистий позитивний ESG-актив.

Цей вітер змін може перерости у сильний вітер, необхідний Біткоїну для виконання низки умов, важливих для бичачого зростання.

Що це означає

Інформація – це сила. Нині існує інформаційна асиметрія. Наратив змінився з урахуванням нових даних. Але більшість ESG-інвесторів не мають цих даних. Поки що. Поки вони не отримають ці нові дані, вони продовжуватимуть вірити у стару версію «Біткоїн є абсолютно негативним фактором для довкілля».

Якщо вам знадобляться докази, то ось лист, який я отримав днями від керівника фондом.

Чому новий ESG-наратив про Біткоїн спровокує бичаче ралі

Цей тип ESG-інвесторів досі не може вкласти більший відсоток у Біткоїн, тому що їхня ESG-інформація про Біткоїн застаріла на кілька років, і вони ще не знають про описані вище п'ять подій, які змінюють наратив.

Хоча погляди членів інвестиційного комітету ESG на Біткоїн часто є різко негативними, мій досвід показує, що, на відміну від екологічних НУО, їхні погляди також легко змінити. Коли я нещодавно був у Сіднеї, молодий австралієць з ентузіазмом підбіг до мене і сказав: «Ден, я використав ваші графіки, щоб дати помаранчеву пігулку біткоїна нашому інвестиційному комітету!»

То що ж станеться, коли ця інформаційна асиметрія буде зметена сильним вітром нового наративу ESG про Біткоїн?

Завдяки аналізу Віллі Ву ми можемо кількісно оцінити, що це означатиме для ринкової капіталізації Біткоїна у певному діапазоні.

Кількісна оцінка того, як ESG = NGU

Прийняття Біткоїна ESG є дуже оптимістичним кроком для відносно невеликого ринку Біткоїна, який на момент написання цієї статті становить 713 мільярдів доларів. Ву стверджує, що Біткоїн повинен залишатися на рівні вище 1 трлн, перш ніж установи, які володіють багатством національних держав та/або пенсійними фондами, будуть почуватися комфортно, масово вкладаючи в нього кошти.

Чому новий ESG-наратив про Біткоїн спровокує бичаче ралі
Джерело

Що станеться з ринковою капіталізацією Біткоїна, якщо у 2026 році інвестори ESG вкладуть 1% своїх AUM (активів під управлінням) у Біткоїн?

Чому новий ESG-наратив про Біткоїн спровокує бичаче ралі
Джерело

За сьогоднішнього коефіцієнта збільшення ринкової капіталізації на долар інвестицій ринкова капіталізація Біткоїна збільшиться до 2,26 трильйона доларів. Це утричі більше, ніж сьогодні.

Якби 2,5% активів під управлінням ESG було переведено в Біткоїн, це збільшило б ринкову капіталізацію до 3,87 трильйона доларів. Це більш ніж у 5 разів більше за сьогоднішню ринкову капіталізацію. Це призведе до більшого розміщення капіталу, що, своєю чергою, створить позитивну бичачу тенденцію у відповідь.

Однак навіть без цієї тенденції розміщення ESG на 2,5% може стати каталізатором зростання ціни Біткоїна приблизно до 193 000 доларів під час можливого ведмежого ринку 2026 року.

Це не прогноз, а симуляція. Я кажу, що якби мікросхеми ESG використовували 1–2,5% активів під управлінням, то наслідки для ринкової капіталізації Біткоїна могли б зрости у 2–5 разів.

Біткоїн має унікальний потенціал стати першою у світі галуззю з негативним викидом парникових газів без компенсацій: для цього потрібно зменшити викиди метану від видобутку біткоїна всього на 35 звалищах середнього розміру. Якщо це відбудеться в стислий, але можливий термін 2026 року, я здивуюся, якщо Біткоїн не досягне 2,5% розгортання активів під управлінням ESG-інвесторів або вище.

Загоряння

Якщо потрібно більше підтверджень про вітер змін у наративах про ESG, нещодавно я виступав з доповіддю на тему «Біткоїн – найкращий у світі ESG-актив» на форумі Plan₿ 2023 у Лугано. У мене виникла ідея використовувати твердження, зроблене раніше Майклом Сейлором і Baseload, і перетворити його на основну доповідь, підкріплену підтверджувальними даними.

Наразі цей відеозапис набрав найбільше переглядів на конференції 2023 року на YouTube – не через мою велику популярність (там були присутні більш відомі доповідачі), а тому, що, як колись сказав Віктор Гюго: «Ніщо не зупинить ідею, час якої настав».

Біткоїн як ESG-актив – це ідея, час якої настав. Біткоїн продемонстрував свою здатність збільшувати потужність відновлюваних джерел енергії та скорочувати викиди метану в той час, коли світ терміново потребує рішень обох проблем. Тепер, коли Ethereum перейшов на Proof of Stake, він більше не може задовольнити жодну з цих потреб.

На початку 2022 року більшість біткоїнерів все ще намагалися «захистити» біткоїн від атак ESG за допомогою підходу «я теж», наприклад: «Сушильні машини використовують більше енергії, ніж ми». Але у 2023 році біткоїнери почали вести гру на половині поля супротивника, причому з постійним успіхом. Стратегія обміну заснованими на фактах звітами та історіями про позитивний ESG-кейс Біткоїна працює: цього року і The Hill, і Bloomberg почали публікувати позитивні статті про майнінг біткоїна. Позитивне висвітлення в основних виданнях новин перевищило кількість негативних повідомлень у співвідношенні 4:1. А потім, звичайно ж, були 53 дні змін у наративах.

Кожні чотири роки народжується новий хибний наратив.

Однак кожні чотири роки це також «тік-ток, чергова брехлива розповідь для плахи».

Історія про те, що Біткоїн «руйнує навколишнє середовище», якщо не мертва, то принаймні є Майже-Безголовим Ніком з Гаррі Поттера.

Чому новий ESG-наратив про Біткоїн спровокує бичаче ралі

Халвінг, що наближається, ще більше скоротить пропозицію біткоїна, одночасно підігріваючи інтерес інвесторів. Тим часом вітер змін у наративах про ESG набирає обертів. Наразі умови ідеальні для запаленої іскри розміщення великих запасів ESG у Біткоїні.

ESG = NGU.

Деніел Баттен – засновник CH4Capital, що надає інфраструктурне фінансування компаніям, які займаються майнінгом біткоїна та працюють на метані зі звалищ.

Це гостьовий пост Денієла Баттена. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Lightning – загальноприйнята мова Біткоїн-економіки Lightning – загальноприйнята мова Біткоїн-економіки Lightning стає сполучною ланкою, яка скріплює різні системи, побудовані на Біткоїні. Рой Шейнфельд 16 червня 2024
Більш ніж половина провідних хедж-фондів США володіють біткоїн-ETF Більш ніж половина провідних хедж-фондів США володіють біткоїн-ETF Аналіз різних типів фондів та установ, які володіють біткоїн-ETF. Сем Бейкер 16 червня 2024
У надійних руках: Біткоїн будує краще майбутнє У надійних руках: Біткоїн будує краще майбутнє Створення систем на основі Біткоїна вимагає ретельного проєктування та роботи. Ці аспекти не повинні відходити на другий план щодо маркетингу та продажів. Віллем Шро 15 червня 2024