Wallet of Satoshi: історія одного з перших Lightning-гаманців

Wallet of Satoshi: історія одного з перших Lightning-гаманців

Wallet of Satoshi – один із перших Lightning-гаманців, який здобув популярність завдяки своїй простоті.

Зростання інтересу до Lightning Network пояснюється прагненням співтовариства поліпшити масштабованість та ефективність Біткоїна. Користувачам подобаються миттєві перекази майже без комісії. Саме тому з кожним роком зростає кількість нових LN-гаманців.

Такі гаманці пропонують прості у використанні рішення, які роблять біткоїн доступним для ширшого кола користувачів. Вони спрощують процес здійснення дрібних транзакцій (оплата кави чи переказ невеликих сум), що раніше було неефективно через високі комісії в основній мережі.

Мірою того, як дедалі більше людей і компаній починають використовувати в повсякденному житті BTC, Lightning-гаманці можуть відігравати ключову роль у фінансових операціях, просуваючи ідею про цифрові активи як практичний засіб обміну, а не лише як засіб інвестування. Одним із найперших і найпопулярніших таких гаманців сьогодні є Wallet of Satoshi (WoS) від компанії Living Room of Satoshi.

Wallet of Satoshi: історія одного з перших Lightning-гаманців
Джерело: сторінка Wallet of Satoshi у соцмережі X.

Історія створення

Стартап Living Room of Satoshi був створений у Брісбені 2014 року розробником Деніелом Алексіуцом. Він надав можливості жителям Австралії оплачувати комунальні послуги за допомогою біткоїнів.

У перший рік свого існування компанія обробила платежів на суму $150 000. За рік, у 2015 році, клієнти компанії сплатили біткоїнами комунальні рахунки вже на суму $1 млн. Таке стрімке зростання популярності стартапу не залишилося непоміченим: 2015 року компанія отримала премію «Кращий стартап Квінсленду». Згодом річний обсяг платежів, що проходять через Living Room of Satoshi, становив понад $5 млн. Компанія пропонувала не лише сплачувати біткоїнами комунальні послуги, а й погашати заборгованості за кредитними картками, оплачувати навчання, послуги зв'язку і навіть сплачувати податки.

«Використання біткоїна в Австралії стрімко зростає. Клієнти просять нас розширити спектр послуг і, відповідно, можливості витратити свої BTC», – зазначив Деніел Алексіуц, CEO та співзасновник Living Room of Satoshi.

У березні 2018 року було запущено мережу Lightning Network. Це платіжний протокол другого рівня, розгорнутий поверх блокчейну Біткоїна для забезпечення «блискавичних» і майже безкоштовних однорангових (P2P) транзакцій.

Головна ідея полягає в тому, щоб винести оброблення всіх мікротранзакцій за межі блокчейну. Такий підхід дозволяє обійти його обмеження: відносно високі комісії – зараз близько $11 і низьку пропускну спроможність – сім транзакцій на секунду.

Розробники Living Room of Satoshi оцінили можливості інноваційної на той час мережі та створили на її основі гаманець – Wallet of Satoshi.

Головні характеристики

«Настільки простий, що його могла б використовувати твоя мама», – саме такий слоган подано в описі WoS.

Wallet of Satoshi – це мобільний застосунок для платформ iOS та Android, призначений для безперешкодного відправлення та отримання платежів у мережі Lightning. Він є кастодіальним гаманцем, а його головна перевага – простота використання. Більшість технічних складнощів, пов'язаних із транзакціями в мережі LN, вирішується за користувача.

На відміну від багатьох схожих гаманців, WoS не вимагає від користувачів проходження процедури KYC, що означає відсутність потреби повідомляти особисту інформацію для його використання. Також немає потреби у створенні облікового запису. Натомість «іменем» слугує користувацький пристрій. І доки користувач має застосунок або телефон, доти він може продовжувати користуватися гаманцем.

Wallet of Satoshi пропонує можливість купівлі біткоїнів безпосередньо у застосунку за допомогою сервісу Moonpay. Це дозволяє користувачам поповнювати гаманець, не виходячи з нього. Користувачі можуть надсилати біткоїни з бірж безпосередньо на Wallet of Satoshi або купувати їх у застосунку. Ця функція полегшує процес поповнення гаманця для транзакцій Lightning Network.

Wallet of Satoshi: історія одного з перших Lightning-гаманців
Джерело: сторінка Wallet of Satoshi у соцмережі X.

Поряд із очевидними плюсами слід відзначити й суттєві недоліки Wallet of Satoshi. Насамперед це кастодіальний гаманець, де контроль над ключами зберігання та керування активами знаходиться в руках третьої сторони, що має низку недоліків. Вони збільшують ризик безпеки, оскільки користувачі не мають повного контролю над своїми активами, роблячи їх вразливими для атак хакерів, шахрайства та внутрішніх загроз. Також вони можуть порушувати принципи децентралізації та анонімності, оскільки вимагають надання особистих даних для реєстрації та дотримання регулятивних вимог. Крім того, кастодіальні гаманці часто підпадають під регуляторні обмеження, що може призвести до заморожування рахунків або затримок в обробленні транзакцій, зменшуючи гнучкість і доступність активів для користувача.

Застосунок WoS більше не доступний у США

Імовірно, що саме через проблеми з регулятором застосунок нещодавно зник з американських платформ цифрової дистрибуції Apple App Store та Google Play Store. Зокрема, 24 листопада кілька користувачів поділилися в соцмережах своїми спостереженнями, що пошук застосунку Wallet of Satoshi не дав жодних результатів або відбувається перенаправлення на інші гаманці. При цьому користувачі з інших країн без проблем знаходять Wallet of Satoshi на зазначених маркетплейсах.

Підбиваючи підсумки

Wallet of Satoshi: історія одного з перших Lightning-гаманців
Джерело: офіційний сайт Wallet of Satoshi.

Wallet of Satoshi пропонує простий і практичний спосіб здійснення мікротранзакцій. У листопаді він обробив понад 1,1 млн платежів. За словами подкастера Кевіна Рука, це був «найбільш успішний місяць Lightning-платежів в історії компанії». Загалом, з від часу свого створення WoS обробив трохи менше 14 млн платежів.

Однак, попри всі його зручності та популярність, завжди існує ризик, що кошти може бути втрачено у разі проблем у компанії.


Як до кінця зрозуміти Біткоїн Як до кінця зрозуміти Біткоїн Попри те, що у світі є чимало людей, кого можна назвати справжніми Біткоїн-експертами, жоден з них не розуміє всієї глибини Біткоїна. Що ж робить його таким складним і як максимально зануритися у «кролячу нору»? Дмитро Харьков 15 липня 2024
Рікардо Салінас: мільярдер-біткоїнер з Мексики Рікардо Салінас: мільярдер-біткоїнер з Мексики Білл Гейтс, Уоррен Баффет та багато інших мільярдерів виступають проти Біткоїна (принаймні на словах). Але все більше багатіїв не погоджується з ними, обираючи головний цифровий актив. Одним із таких мільярдерів-біткоїнерів є мексиканський бізнесмен Рікардо Салінас. Дмитро Харьков 12 липня 2024
Як японська Metaplanet стала «азійською MicroStrategy» Як японська Metaplanet стала «азійською MicroStrategy» Започаткований компанією MicroStrategy тренд підхопила японська фірма Metaplanet. Внаслідок інтеграції Біткоїн-стратегії її фінансовий стан значно покращився, що свідчить про вірність обраного шляху. Володимир Гришенко 11 липня 2024