У Бразилії вводять новий біткоїн-податок

У Бразилії вводять новий біткоїн-податок

Влада країни за рахунок нових податків у 2024 році хоче зібрати $4 млрд.

Федеральний сенат Бразилії 29 листопада затвердив нові правила прибуткового податку, згідно з якими жителі країни мають сплачувати до 15% податку з доходів, отриманих від операцій з біткоїнами та криптовалютами, що зберігаються на біржах за межами країни. Про це повідомляє Cointelegraph.

Законопроєкт уже пройшов Палату депутатів і, як очікується, буде схвалений главою держави. Саме адміністрація президента ініціювала зміну правил прибуткового податку.

Згідно із законопроєктом, дохід розміром понад 6000 бразильських реалів ($1200) на біржах, розташованих за межами Бразилії, оподатковуватиметься з 1 січня 2024 року. До цих активів застосовуватиметься та сама ставка, що й кошти, які зберігаються всередині країни. Доходи з коштів, отриманих до 31 грудня, оподатковуватимуться за ставкою 8%.

За рахунок нових податків у 2024 році уряд сподівається зібрати 20,3 млрд бразильських реалів ($4 млрд). Між тим у Бразилії знайшлися і противники цієї ініціативи. Так, сенатор Рожеріо Маріньо висловився проти законопроєкту, зазначивши, що «влада створила податок, тому що погано справляється з управлінням».

Регулювання у Бразилії

У червні центральний банк Бразилії отримав можливість контролювати діяльність постачальників послуг віртуальних активів. Уже у вересні керуючий центробанком Роберто Кампос Нето оголосив про плани посилити регулювання цифрових валют у зв'язку з різким зростанням їхньої популярності в країні. Тоді він заявив, що підозрює біткоїн та криптовалюти у використанні для ухилення від сплати податків.

Регулювання ринку цифрових активів здійснює Комісія з цінних паперів і бірж Бразилії (Comissão de Valores Mobiliários).

Чи законний Біткоїн?
Чи законний Біткоїн?
Перша у світі децентралізована цифрова валюта Біткоїн привертає до себе загальну...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Законопроєкт про оподаткування

Згідно з новим законопроєктом, зміни торкнуться лише бірж, які не мають офісів у Бразилії. На думку експертів у галузі права, нові правила можуть зробити місцеві біржі менш витратним варіантом для деяких інвесторів, особливо для тих, чий дохід перевищує верхню податкову планку.

Крім того, закон може підвищити активність торговельних майданчиків на національному рівні та залучити іноземних гравців до відкриття офісів у країні.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Ралі біткоїна, MicroStrategy поповнює запаси BTC, гіганти з Волл-стріт зацікавилися біткоїн-ETF, Сноуден розповів про таємну купівлю урядом BTC, в Україні біткоїнам віддають перевагу правоохоронці, влада США перемістила BTC на $1 млрд, Hut 8 розширює бізнес у Техасі. Володимир Гришенко 01 березня 2024
Акції майнерів дешевшають всупереч зростанню біткоїна Акції майнерів дешевшають всупереч зростанню біткоїна На думку аналітиків, така ситуація може бути пов'язана з майбутнім халвінгом. Володимир Гришенко 01 березня 2024
Стало відомо, чому курс BTC перестав зростати Стало відомо, чому курс BTC перестав зростати Інвестори вивели із фонду GBTC майже $600 млн, що безпосередньо вплинуло на ринок. Володимир Гришенко 01 березня 2024