У Бразилії вводять новий біткоїн-податок

У Бразилії вводять новий біткоїн-податок

Влада країни за рахунок нових податків у 2024 році хоче зібрати $4 млрд.

Федеральний сенат Бразилії 29 листопада затвердив нові правила прибуткового податку, згідно з якими жителі країни мають сплачувати до 15% податку з доходів, отриманих від операцій з біткоїнами та криптовалютами, що зберігаються на біржах за межами країни. Про це повідомляє Cointelegraph.

Законопроєкт уже пройшов Палату депутатів і, як очікується, буде схвалений главою держави. Саме адміністрація президента ініціювала зміну правил прибуткового податку.

Згідно із законопроєктом, дохід розміром понад 6000 бразильських реалів ($1200) на біржах, розташованих за межами Бразилії, оподатковуватиметься з 1 січня 2024 року. До цих активів застосовуватиметься та сама ставка, що й кошти, які зберігаються всередині країни. Доходи з коштів, отриманих до 31 грудня, оподатковуватимуться за ставкою 8%.

За рахунок нових податків у 2024 році уряд сподівається зібрати 20,3 млрд бразильських реалів ($4 млрд). Між тим у Бразилії знайшлися і противники цієї ініціативи. Так, сенатор Рожеріо Маріньо висловився проти законопроєкту, зазначивши, що «влада створила податок, тому що погано справляється з управлінням».

Регулювання у Бразилії

У червні центральний банк Бразилії отримав можливість контролювати діяльність постачальників послуг віртуальних активів. Уже у вересні керуючий центробанком Роберто Кампос Нето оголосив про плани посилити регулювання цифрових валют у зв'язку з різким зростанням їхньої популярності в країні. Тоді він заявив, що підозрює біткоїн та криптовалюти у використанні для ухилення від сплати податків.

Регулювання ринку цифрових активів здійснює Комісія з цінних паперів і бірж Бразилії (Comissão de Valores Mobiliários).

Чи законний Біткоїн?
Чи законний Біткоїн?
Перша у світі децентралізована цифрова валюта Біткоїн привертає до себе загальну...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Законопроєкт про оподаткування

Згідно з новим законопроєктом, зміни торкнуться лише бірж, які не мають офісів у Бразилії. На думку експертів у галузі права, нові правила можуть зробити місцеві біржі менш витратним варіантом для деяких інвесторів, особливо для тих, чий дохід перевищує верхню податкову планку.

Крім того, закон може підвищити активність торговельних майданчиків на національному рівні та залучити іноземних гравців до відкриття офісів у країні.

Metaplanet збільшила біткоїн-резерви на понад $1 млн Metaplanet збільшила біткоїн-резерви на понад $1 млн На тлі цього рішення вартість акцій компанії зросла на 21%. Володимир Гришенко 22 липня 2024
Німеччина втратила $124 млн через ранній продаж BTC-запасів Німеччина втратила $124 млн через ранній продаж BTC-запасів Прокуратура видала наказ про екстрений продаж біткоїнів, побоюючись, що їх вартість може впасти більш ніж на 10%. Володимир Гришенко 22 липня 2024
Британський футбольний клуб почав накопичувати біткоїни Британський футбольний клуб почав накопичувати біткоїни Голова правління Real Bedford Пітер МакКормак – відомий біткоїнер, тож вибір щодо резервного активу був очевидним. Дмитро Харьков 22 липня 2024