Для записів Ordinals запустили торговельний майданчик

Для записів Ordinals запустили торговельний майданчик

Маркетплейс працює на базі екосистеми Internet Computer Protocol, розробленої стартапом Bioniq.

Стартап Bioniq на базі екосистеми Internet Computer Protocol (ICP) запустив торговельний майданчик для записів Ordinals, що дозволить не лише зменшити навантаження на мережу, та й скоротити комісії. Про це пише Cointelegraph.

За словами генерального директора та співзасновника Bioniq Боба Боділі, проєкт перебуває у розробленні з лютого 2023 року. Команда створила торговельний майданчик з аукціонами смарт-контрактів Ordinals на ICP, повноцінний кроссчейн-гаманець між біткоїном та ICP, а також інструмент для створення записів.

Платформу Bioniq оснащено смарт-гаманцем для керування приватними ключами. Боділі зауважив, що якщо користувачі створюють і зберігають Ordinals у гаманці Bioniq, їм надається можливість «обернути ці активи, надіславши їх на біткоїн-адресу, створену за допомогою смарт-контракту». За допомогою ICP можна виконувати транзакції менш ніж за дві секунди, при цьому існує нульова комісія за газ. Архітектура екосистеми також оптимізує витрати на зберігання – в середньому близько $5 за гігабайт даних на рік.

За словами CEO Bioniq, поки що не розроблено жодної великої платформи або торговельного майданчика, призначеного для підтримки ринку Ordinals. Він не виключає, що в майбутньому записи Ordinals принесуть користь Біткоїну, проте поки що вони призводять до перевантаження та зростання комісій.

Статистика щодо записів Ordinals

На сьогоднішній день створено понад 42,6 млн записів Ordinals. Це безпосередньо вплинуло на завантаженість мережі Біткоїна, що призвело до різкого зростання комісій за транзакції, чого не спостерігалося з 2021 року.

За даними Dune Analytics, на ринку записів Ordinals у період з 25 вересня по 23 жовтня панувало затишшя. Але ситуація змінилася наприкінці жовтня. З 24 жовтня було створено понад 6 млн записів, за що було сплачено понад 800 BTC комісійних, що становить приблизно $30 млн.

Що таке Біткоїн?
Що таке Біткоїн?
Біткоїн — це цифрові гроші, які не контролюються жодним банком, компанією чи люд...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Хто ще працює із протоколом Ordinals

Активно використовує записи Ordinals для створення так званих чарівних інтернет-файлів JPEG стартап Taproot Wizards. Нещодавно йому вдалося залучити фінансування у розмірі $7,5 млн для формування нової команди розробників.

Morgan Stanley має плани на біткоїн-ETF Morgan Stanley має плани на біткоїн-ETF Банківський гігант зараз проводить юридичні консультації щодо вирішення цього питання. Володимир Гришенко 29 лютого 2024
Влада США перемістила майже $1 млрд у BTC Влада США перемістила майже $1 млрд у BTC Ці біткоїни було конфісковано у межах справи біржі Bitfinex. Володимир Гришенко 29 лютого 2024
На вершині Евересту хочуть розгорнути прапор із Біткоїном На вершині Евересту хочуть розгорнути прапор із Біткоїном 23-річний біткоїнер планує таким чином звернути увагу на нерівність у доступі до фінансової освіти. Володимир Гришенко 29 лютого 2024