Для записів Ordinals запустили торговельний майданчик

Для записів Ordinals запустили торговельний майданчик

Маркетплейс працює на базі екосистеми Internet Computer Protocol, розробленої стартапом Bioniq.

Стартап Bioniq на базі екосистеми Internet Computer Protocol (ICP) запустив торговельний майданчик для записів Ordinals, що дозволить не лише зменшити навантаження на мережу, та й скоротити комісії. Про це пише Cointelegraph.

За словами генерального директора та співзасновника Bioniq Боба Боділі, проєкт перебуває у розробленні з лютого 2023 року. Команда створила торговельний майданчик з аукціонами смарт-контрактів Ordinals на ICP, повноцінний кроссчейн-гаманець між біткоїном та ICP, а також інструмент для створення записів.

Платформу Bioniq оснащено смарт-гаманцем для керування приватними ключами. Боділі зауважив, що якщо користувачі створюють і зберігають Ordinals у гаманці Bioniq, їм надається можливість «обернути ці активи, надіславши їх на біткоїн-адресу, створену за допомогою смарт-контракту». За допомогою ICP можна виконувати транзакції менш ніж за дві секунди, при цьому існує нульова комісія за газ. Архітектура екосистеми також оптимізує витрати на зберігання – в середньому близько $5 за гігабайт даних на рік.

За словами CEO Bioniq, поки що не розроблено жодної великої платформи або торговельного майданчика, призначеного для підтримки ринку Ordinals. Він не виключає, що в майбутньому записи Ordinals принесуть користь Біткоїну, проте поки що вони призводять до перевантаження та зростання комісій.

Статистика щодо записів Ordinals

На сьогоднішній день створено понад 42,6 млн записів Ordinals. Це безпосередньо вплинуло на завантаженість мережі Біткоїна, що призвело до різкого зростання комісій за транзакції, чого не спостерігалося з 2021 року.

За даними Dune Analytics, на ринку записів Ordinals у період з 25 вересня по 23 жовтня панувало затишшя. Але ситуація змінилася наприкінці жовтня. З 24 жовтня було створено понад 6 млн записів, за що було сплачено понад 800 BTC комісійних, що становить приблизно $30 млн.

Що таке Біткоїн?
Що таке Біткоїн?
Біткоїн — це цифрові гроші, які не контролюються жодним банком, компанією чи люд...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Хто ще працює із протоколом Ordinals

Активно використовує записи Ordinals для створення так званих чарівних інтернет-файлів JPEG стартап Taproot Wizards. Нещодавно йому вдалося залучити фінансування у розмірі $7,5 млн для формування нової команди розробників.

Metaplanet збільшила біткоїн-резерви на понад $1 млн Metaplanet збільшила біткоїн-резерви на понад $1 млн На тлі цього рішення вартість акцій компанії зросла на 21%. Володимир Гришенко 22 липня 2024
Німеччина втратила $124 млн через ранній продаж BTC-запасів Німеччина втратила $124 млн через ранній продаж BTC-запасів Прокуратура видала наказ про екстрений продаж біткоїнів, побоюючись, що їх вартість може впасти більш ніж на 10%. Володимир Гришенко 22 липня 2024
Британський футбольний клуб почав накопичувати біткоїни Британський футбольний клуб почав накопичувати біткоїни Голова правління Real Bedford Пітер МакКормак – відомий біткоїнер, тож вибір щодо резервного активу був очевидним. Дмитро Харьков 22 липня 2024