Більше половини світового хешрейту припадає на США та Китай

Більше половини світового хешрейту припадає на США та Китай

Серед континентів лідером у глобальному хешрейті залишається Північна Америка.

Понад половина світового хешрейту зосереджена у двох країнах – США та Китаї. Про це свідчать дані сервісу MinerMetrics.

Майнінг біткоїна нині зосереджено у двох світових наддержавах – США (40%) та Китаї (15%). У сукупності майнери цих країн генерують 55% хешрейту біткоїна.

Серед інших значущих країн для майнінгу біткоїна – Канада (5%), Казахстан (3,5%), Об'єднані Арабські Емірати (3%), Малайзія (3%), Норвегія (1,5%) та Швеція (0,9%).

Більше половини світового хешрейту припадає на США та Китай
Статистика за континентами: Джерело: MinerMetrics.

Серед континентів лідерами є: Північна Америка виробляє 45,6% світового хешрейту, за нею слідує Азія із 41,1%. Спільно ці два континенти генерують 86,7% глобального хешрейту. Цікаво, що Африка виробляє лише 2,2% глобального хешрейту, попри величезні енергетичні ресурси цього континенту. Однак у зв'язку з халвінгом, що наближається, в Африці спостерігається приплив майнерів, які бажають отримати частину дешевої енергії, доступної тут.

Завдяки конкурентоспроможним цінам і великій кількості енергії, що генерується переважно відновлюваними джерелами, Африка може стати свідком масового зростання майнінгу біткоїнів у майбутньому. Це зростання біткоїн-майнінгу вже відбувається в Ефіопії.

Майнінг у США та Китаї

США вже багато років є лідером у сфері глобального майнінгу. Цьому сприяють широкий доступ до дешевої ($0,15 за кВт) та відновлюваної енергії, здебільшого в таких штатах, як Техас, де переважає енергія вітру. Досить дешева енергія може значно знизити витрати на майнінг та збільшити рентабельність. Порівняно з іншими країнами, США мають відносно стабільне та передбачуване регуляторне середовище для цифрових активів.

США також мають надійну фінансову систему та ринки капіталу, які можуть використовуватися для залучення інвестицій. Крім того, у країні розвинена інфраструктура, передові технології та висококваліфіковані працівники.

Якщо говорити про Китай, то тут є великі запаси дешевої енергії ($0,09 за кВт), переважно гідроенергії в таких провінціях, як Сичуань і Юньнань. Китай має добре налагоджену мережу постачання майнінгового обладнання, серед яких «асіки» та допоміжні установки. Таким чином, весь процес може бути ефективно організований у межах однієї країни.

Що таке майнінг біткоїнів?
Що таке майнінг біткоїнів?
Найпопулярніші питання, що виникають у людей стосовно Біткоїна, пов’язані з похо...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Які пули домінують у майнінгу

У міру наближення халвінгу посилюється протистояння між двома пулами: китайським Antpool та американським Foundry.

На їхню частку припадає 53,4% світових потужностей. Останні кілька тижнів Antpool випереджає свого головного конкурента, нарощуючи значну потужність.

Metaplanet збільшила біткоїн-резерви на понад $1 млн Metaplanet збільшила біткоїн-резерви на понад $1 млн На тлі цього рішення вартість акцій компанії зросла на 21%. Володимир Гришенко 22 липня 2024
Німеччина втратила $124 млн через ранній продаж BTC-запасів Німеччина втратила $124 млн через ранній продаж BTC-запасів Прокуратура видала наказ про екстрений продаж біткоїнів, побоюючись, що їх вартість може впасти більш ніж на 10%. Володимир Гришенко 22 липня 2024
Британський футбольний клуб почав накопичувати біткоїни Британський футбольний клуб почав накопичувати біткоїни Голова правління Real Bedford Пітер МакКормак – відомий біткоїнер, тож вибір щодо резервного активу був очевидним. Дмитро Харьков 22 липня 2024