LN-розробників звинуватили у гонитві за прибутком

LN-розробників звинуватили у гонитві за прибутком

Розробник Антуан Ріар зауважив, що Lightning-компанії нехтують заходами безпеки заради венчурних інвесторів.

Розробники, які працюють над протоколом другого рівня Lightning Network (LN), стали менше орієнтуватися на безпеку мережі та більше орієнтовані на отримання прибутку для своїх інвесторів. Про це заявив один із колишніх LN-розробників Антуан Ріар, передає Cointelegraph.

«(Вони повинні) прокинутися, припинити лунатизм і спільно з іншими розробниками на базовому рівні розробити надійне та стійке рішення, яке зберігає довгострокову децентралізацію та відкритість Lightning», – наголосив Ріар.

Він також стверджує, що багато Lightning-компаній нехтують заходами безпеки заради того, щоб догодити венчурним капіталістам.

«Сумно те, що більшість із них працюють на компанії, які фінансуються венчурними капіталістами, або на комерційні структури з такими само низькими перевагами, у довгостроковому плані завдаючи збитків кінцевим користувачам», – додав розробник.

За словами Ріара, це класичний приклад «трагедії загального користування», коли фізичні та юридичні особи, які мають доступ до громадського ресурсу, діють у власних інтересах та виснажують його.

«Централізовані системи прекрасні з точки зору ефективності, однак вони мають зворотний бік у вигляді низької вартості цензури користувачів, що несе фундаментальні ризики, від яких хотілося б застрахуватися, будучи біткоїнером», – підсумував Ріар.

Що таке LN та що їй може загрожувати

Lightning Network – це рішення другого рівня, побудоване поверх блокчейну Біткоїна. Протокол покликаний підвищити масштабованість та ефективність головного цифрового активу.

За допомогою LN користувачі можуть відкривати платіжні канали, здійснювати безліч транзакцій поза ланцюжком, а кінцевий результат виводити на блокчейн Біткоїна.

Як виявили нещодавно розробники, існує можливість циклічної атаки заміщення. Цей тип атаки дозволяє зловмиснику вкрасти кошти в учасника каналу, використовуючи невідповідність між окремими мемпулами.

Однак варто наголосити, що на Lightning було здійснено не так багато атак, оскільки користувачі тут зазвичай зберігають на своїх гаманцях лише невеликі суми.

Що таке Lightning Network?
Що таке Lightning Network?
Lightning Network — це протокол другого рівня для Біткоїна, спеціально розроблен...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Зростання Lightning Network

Протягом останніх двох років Lightning Network зросла на понад 1200%. Незважаючи на критику певних стабілізованих показників мережі, Lightning демонструє значне зростання кількості транзакцій, розміру переказів та рішень, побудованих на її основі.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Німеччина розпродала всі свої біткоїни, а Metaplanet докупила ще, рішення з нульовим розголошенням адаптували до блокчейну Біткоїна, Крейг Райт визнав, що він не Сатоші Накамото, кити збільшують BTC-запаси. Володимир Гришенко 19 липня 2024
Курс біткоїна за тиждень: стале відновлення Курс біткоїна за тиждень: стале відновлення Головний цифровий актив демонструє позитивний тренд, попри розподіл монет клієнтам біржі Mt. Gox. Дмитро Харьков 19 липня 2024
Брати Вінклвосси задонатили BTC кандидату в сенатори Брати Вінклвосси задонатили BTC кандидату в сенатори Близнюки пожертвували $1 млн у біткоїнах на кампанію Джона Дітона, який має намір стати сенатором США від штату Массачусетс. Володимир Гришенко 19 липня 2024