Ціна біткоїна зросла на 120% відтоді, як Сальвадор став купувати по 1 BTC на день

Ціна біткоїна зросла на 120% відтоді, як Сальвадор став купувати по 1 BTC на день

Рік тому Сальвадор оголосив про амбітний план купувати 1 біткоїн на день для державної скарбниці.

Офіційно пройшов рік з того часу, як Сальвадор став першою країною, яка почала купувати біткоїн щодня, приєднавшись до мільйонів вкладників по всьому світу, які використовують усереднення доларової вартості на ринку криптовалют.

За даними Біткоїна-історика Піта Ріццо, саме цього дня минулого року президент Сальвадору Наїб Букеле взяв на себе зобов'язання купувати по одному біткоїну щодня. Через рік Біткоїн виріс на 120%.

Хоча достеменно невідомо, чи дотримувався Сальвадор цього плану, але якщо так, то за цей час країні вдалося накопичити загалом 365 біткоїнів загальною вартістю 13 мільйонів доларів. Проте базова вартість цих придбань значно нижча – 9,5 млн доларів США, або прибуток у 3 млн доларів США.

Такий результат демонструє потенційні переваги послідовних та виважених інвестицій у волатильний ринок біткоїна.

Час покаже, чи змусять ці результати замовкнути злостивців, які критикували стратегію країни. До Сальвадору було прикуто пильну увагу через купівлю біткоїна, причому скептицизм виник через відсутність прозорості щодо фактичних покупок. Хоча президент Букеле публічно оголосив про володіння 2381 біткоїном, придбаним за середньою ціною близько 44 300 доларів США, перевірити ці твердження досить проблематично.

Сальвадор може принаймні тимчасово скорочувати свої загальні інвестиції в біткоїн. Країна першою у світі зробила біткоїн законним платіжним засобом у вересні 2021 року. Цей крок посприяв розвитку туризму, але привернув увагу міжнародних регуляторів, які побоюються, що країна відходить від долара США.

У міру того, як Сальвадор продовжує освоювати цю незвідану територію, вплив його новаторського плану щодо усереднення доларової вартості – якщо дана Букеле обіцянка буде виконана – без сумніву, матиме велике значення для зниження занепокоєння з огляду на хороші результати.

Біткоїн: майбутнє чи «есперанто» грошей? Біткоїн: майбутнє чи «есперанто» грошей? Есперанто був спробою створити нову мову, якою могли б спілкуватися люди в усьому світі, але його так і не прийняли. Чи спіткає Біткоїн така сама доля? Пол Фокс 03 грудня 2023
Троянський кінь державного прийняття Біткоїна Троянський кінь державного прийняття Біткоїна Чи є прийняття Біткоїна державою чимось позитивним? Чи це поступово зруйнує ті властивості, які ми вважаємо цінними у Біткоїні? Майкл Матулеф 02 грудня 2023
Біткоїн: перша у світі децентралізована організація Біткоїн: перша у світі децентралізована організація Погляд на Біткоїн та корпоративні структури з концептуальної точки зору вказує на багато подібностей. Source Node 02 грудня 2023