Естонія влилася у «податковий» потік даних про BTC-транзакції

Естонія влилася у «податковий» потік даних про BTC-транзакції

Приєднання до системи CARF допоможе владі країни швидше виявляти ухилення від несплати податків.

Естонія приєдналася до Системи звітності про криптоактиви (CARF) між податковими органами про рух біткоїна та криптовалют на території держав – членів ЄС. Про це повідомляє місцеве видання Err.ee.

Приєднання до CARF дозволить запустити обмін інформацією між податковими органами щодо руху цифрових активів і запровадити на практиці єдині для країн ЄС стандарти.

Обмін податковою інформацією з фінансових рахунків має забезпечити необхідний податковим органам потік інформації для виявлення випадків ухилення від сплати податків. Відповідно до прийнятих зобов'язань, Естонія має намір інтегрувати положення CARF та єдині стандарти звітності до національного законодавства до 2027 року.

Регулювання в Естонії

Боротьба естонської влади з відмиванням грошей призвела до того, що в країні припинили роботу близько 400 постачальників послуг віртуальних активів (VASP). Зокрема, після ухвалених законодавцями поправок до місцевого законодавства добровільно закрилися майже 200 компаній, а ще 189 відкликали дозволи на роботу через «недотримання вимог».

Поправки до законів зобов'язали фірми мати законні зв'язки з Естонією, підвищили ліцензійні збори та вимоги до звітності про капітал. Почасти посилити заходи Естонія вирішила через розв'язану Росією війну в Україні. Таллін вважає, що країна таким чином скоротить доходи, що підтримують російську військову машину, та захистить міжнародну фінансову систему.

Чи законний Біткоїн?
Чи законний Біткоїн?
Перша у світі децентралізована цифрова валюта Біткоїн привертає до себе загальну...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Впровадження MiCA

На посилення тиску на Біткоїн-індустрію в Естонії також вплинуло й ухвалення Європарламентом «Регламенту ринків криптоактивів» (MiCA). Як член Євросоюзу Естонія буде зобов'язана ввести до свого законодавства відповідні зміни.

Згодом нові правила дозволять операторам, уповноваженим в одній державі – члені ЄС, надавати свої послуги на всій території союзу.

Terraform Labs погодилася сплатити штраф у $4,5 млрд Terraform Labs погодилася сплатити штраф у $4,5 млрд До Квон зміг досягти принципової угоди з американським регулятором. Володимир Гришенко 13 червня 2024
Байден розглядає можливість приймати BTC-донати Байден розглядає можливість приймати BTC-донати Команда нинішнього президента США, ймовірно, хоче поповнити свій бюджет коштом Біткоїн-спонсорів. Володимир Гришенко 13 червня 2024
Накопичення біткоїн-китів досягли чотирирічного максимуму Накопичення біткоїн-китів досягли чотирирічного максимуму Аналітики не виключають, що це може бути ознакою чергового бичачого ралі. Володимир Гришенко 13 червня 2024