В Естонії закрилися 400 постачальників послуг віртуальних активів

В Естонії закрилися 400 постачальників послуг віртуальних активів

Через нові закони половина компаній закрилися добровільно, іншим відкликали дозволи.

В Естонії припинили роботу близько 400 постачальників послуг віртуальних активів (VASP) після нещодавно ухвалених та тих, що набрали чинності поправок до законів щодо боротьби з відмиванням коштів. Про це повідомляється на сайті Естонського підрозділу фінансової розвідки (FIU).

Внаслідок введення нових правил добровільно закрилися майже 200 компаній, а ще 189 відкликали дозволи на роботу через «недотримання вимог».

«З огляду на документи, надані постачальниками послуг, які втратили свої дозволи, а також їхні методи роботи та пов'язані з ними ризики, можна стверджувати, що реакція законодавця щодо поправок до закону та наглядові дії як до, так і після поправок були актуальними», – розповів директор FIU Матіс Мяєкер.

Поправки до законів розширили певний обсяг VASP, зобов'язали фірми мати законні зв'язки з Естонією, підвищили ліцензійні збори та вимоги до звітності про капітал.

Почасти посилити заходи Естонія вирішила через розв'язану Росією війну в Україні. Таллінн вважає, що таким чином скоротить доходи, які підтримують російську військову машину, та захистить міжнародну фінансову систему.

Особливості естонського регулювання

Естонія – одна з найбільш прогресивних країн у сфері регулювання біткоїна та криптовалют у Європейському союзі. Вона активно досліджує можливості, які надає BTC та інші цифрові активи як для державних, так і для приватних організацій. Естонія була однією з перших країн, які запровадили електронний уряд та цифрові ідентифікаційні картки, що створило основу для впровадження та регулювання інноваційних фінансових технологій, таких як біткоїн.

Уряд Естонії ухвалив закони та правила, які регулюють використання біткоїна й інших цифрових активів як засобу платежу та інвестицій. Компанії, що працюють із цифровими активами, мають бути зареєстровані та мати ліцензію Фінансового наглядового органу Естонії (FSA). Закони країни також передбачають заходи щодо боротьби з відмиванням грошей та фінансуванням тероризму. Завдяки цьому підходу, Естонія стала одним із ключових європейських центрів розроблення та використання технологій блокчейн і цифрових активів, залучаючи інвесторів та підприємців з усього світу.

Де та як торгувати біткоїнами в Україні
Де та як торгувати біткоїнами в Україні
Торгівля та інвестиції в біткоїн можуть бути чудовим способом заробити або примн...
Ігор Королишин 04 квітня 2023

MiCA та естонське законодавство

Ще одним фактором, який вплинув на посилення регулювання Біткоїн-індустрії, стало ухвалення Європарламентом «Регламенту ринків криптоактивів» (MiCA). Естонія як член Євросоюзу буде зобов'язана ввести до свого законодавства відповідні зміни.

Згодом нові правила дозволять операторам, уповноваженим в одній державі – члені ЄС, надавати свої послуги на всій території союзу.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Україна впровадить норми MiCA, але поки не змінить статусу Біткоїна, Ledger призупинив випуск Recover, Trezor прозвітував про зростання продажів, розроблено новий протокол другого рівня, поодинокий майнер здобув блок Біткоїна, закривається біржа Hotbit, а на активи Celsius знайшовся покупець. Володимир Гришенко 26 травня 2023
Продаж гаманців Trezor зріс на 900% Продаж гаманців Trezor зріс на 900% Покупці звернули увагу на продукти компанії на тлі негативних новин про її конкурента – Ledger. Володимир Гришенко 26 травня 2023
Курс біткоїна за тиждень: помірна корекція Курс біткоїна за тиждень: помірна корекція Невизначеність щодо перемовин про підняття стелі держборгу США впливає на інвесторів. Дмитро Харьков 26 травня 2023