Ціна BTC зросла на 15 000 000% з моменту першого «некрологу Біткоїна»

Ціна BTC зросла на 15 000 000% з моменту першого «некрологу Біткоїна»

13 років тому один забутий блогер передбачав смерть Біткоїна. З моменту його публікації криптоактив виріс у ціні на 15 000 000%.

Іронія життя: дехто спрогнозував смерть Біткоїна на вебсайті, якого більше не існує.

Саме так вчинив блогер Шон Лінч 13 років тому, написавши статтю із передбаченням занепаду криптоактиву, яку 99 Bitcoins тепер класифікує як перший у світі «некролог Біткоїна».

У пості під назвою «Чому Біткоїн не може бути валютою» йшлося про те, що Біткоїн не має механізмів, які дозволять йому справлятися з коливаннями попиту, що згодом призведе до його знецінення. У ньому було написано таке:

«У природі цикли позитивного зворотного зв'язку, подібні до циклів у випадку з Біткоїном, смертельні; єдине, що тримає Біткоїн на плаву так довго – це його новизна. Він або залишиться новинкою назавжди, або перетвориться на мертву технологію швидше, ніж ви встигнете моргнути».

Відтоді Біткоїн, найвідоміша у світі криптовалюта, кидає виклик критикам і скептикам, таким як Лінч, а його вартість зросла на приголомшливі 15 мільйонів відсотків. Біткоїн послідовно долає перешкоди, перетворюючись із нішевого експерименту на глобальний фінансовий феномен.

Пост, оприлюднений істориком Біткоїна Пітом Ріццо, примітний тим, що доводить, наскільки неправі можуть бути критики Біткоїна, причому Лінч наголошує на тому, що економіка потребує втручання і що Біткоїн зазнає невдачі, оскільки він не допускає втручання.

«Причина, через яку цього не може статися з державними валютами, полягає в тому, що державні валюти *забезпечені*», - написав він. «Вони мають залізну підтримку. Якщо попит на долари США почне падати швидше, ніж хотілося б уряду США, уряд США може просто підвищити податки без збільшення витрат, одночасно збільшуючи попит і скорочуючи пропозицію. ФРС також може багато що зробити, і ФРС діє першою, але її дії важче пояснити. Це, звісно, не ідеальний механізм, оскільки бульбашки все ще з'являються і лопають, але навіть цей механізм недоступний у Біткоїні».

Сьогодні все більше і більше людей бачать, наскільки руйнівним може бути таке втручання, оскільки центральні банки щосили намагаються стримати інфляцію по всьому світу.

Кожен четвертий американець володіє біткоїнами Кожен четвертий американець володіє біткоїнами Дослідження Unchained свідчить про приголомшливе зростання володіння BTC серед американських інвесторів, при цьому у 2024 році визначальними будуть ясність регулювання та економічні фактори. Нік Хоффман 03 грудня 2023
Біткоїн: майбутнє чи «есперанто» грошей? Біткоїн: майбутнє чи «есперанто» грошей? Есперанто був спробою створити нову мову, якою могли б спілкуватися люди в усьому світі, але його так і не прийняли. Чи спіткає Біткоїн така сама доля? Пол Фокс 03 грудня 2023
Троянський кінь державного прийняття Біткоїна Троянський кінь державного прийняття Біткоїна Чи є прийняття Біткоїна державою чимось позитивним? Чи це поступово зруйнує ті властивості, які ми вважаємо цінними у Біткоїні? Майкл Матулеф 02 грудня 2023