Від золота до біткоїна: еволюція пенсійних активів

Від золота до біткоїна: еволюція пенсійних активів

Золото традиційно відігравало роль консервативного та некорельованого інвестиційного інструменту, але Біткоїн кидає виклик такому стану речей.

Золото відіграє важливу роль в економіці та політиці, впливаючи на більшу частину фінансової діяльності через зміни в економічних системах. Воно довело свою універсальність та стабільність в умовах потрясінь та соціальних змін і навіть стало життєво важливим інструментом у глобальній торгівлі та обміні валюти, як ми його знаємо сьогодні.

У 19 столітті золото було основою світової валютної системи. Країни покладалися на золотий стандарт до Великої депресії та Першої світової війни. Ці події стали важливими каталізаторами інфляції, і економіки відмовилися від золотого стандарту протягом десятиліть перехідного періоду.

Цей процес досяг кульмінації у 1971 році, коли Федеральна біржа більше не могла обмінювати долари США на золото. 1976 року золотий стандарт був повністю скасований, і золото стало вільним активом.

Сьогодні воно, як і раніше, вважається надійним засобом заощадження з усталеним ринком. Упродовж століть у золота була можливість підтвердити свою репутацію – через різні цикли процвітання та економічні потрясіння. Золото має високу ліквідність, і його можна легко обміняти або продати у різних формах: злитках, монетах, ювелірних виробах чи іншому вигляді.

Золото проти біткоїна: битва некорельованих активів

У пенсійних інвестиціях золото є некорельованим активом, який демонструє середньорічну прибутковість, яка відповідає темпам інфляції. У часи економічної невизначеності інвестори переходять на золото через його репутацію як засобу збереження вартості та відсутність кореляції з акціями, що робить його ідеальним під час ринкових спадів.

Проте внаслідок розвитку монетарних технологій з'явився новий варіант: біткоїн. Хоча це відносно новий актив, економічний вплив якого все ще розкривається, Біткоїн уже називають «цифровим золотом». Він має багато спільних характеристик із золотом, у тому числі обмежену пропозицію та потенціал як засобу збереження вартості.

Крім того, Біткоїн пропонує новий тип цінності в епоху необмежених можливостей зв'язку. Його можна передавати у цифровому вигляді, чого не можна зробити з фізичним золотом. Це перший у світі цифровий актив на пред'явника, визначний результат, досягнутий завдяки конвергенції економічного дизайну, криптографії та децентралізованих мереж.

Ідеальний портфель (баланс активів, який відповідає індивідуальним перевагам людини щодо ризику і відповідає економічному клімату часу) є метою, що постійно змінюється для інвесторів. Усі інвестори та професійні менеджери фондів шукають нові способи зростання та диверсифікації.

Пенсіонери шукають інвестиції, які забезпечують диверсифікацію, збереження накопичень та стабільність. На додачу, багато пенсіонерів прагнуть постійного доходу, який може бути отриманий тільки в результаті економічного зростання, – інвестицій, які дозволяють отримати вигоду згідно з можливостями часу.

Пошук правильного поєднання менш ризикованих, стабільних активів та активів із вищим рівнем ризику завжди був складним завданням навіть для найдосвідченіших фахівців із фінансового планування. Дехто вважає, що Біткоїн вписується в новий пенсійний портфель як додатковий диверсифікатор. Як і золото, він може працювати як некорельований актив та хеджувати системні ризики.

Біткоїн-IRA: знайомство з найефективнішим активом 2023 року

Ще один спосіб відтворити поточні інвестиційні продукти – це створення біткоїн-IRA (індивідуальний пенсійний рахунок). IRA розглядає біткоїн та інші криптовалютні інвестиції на пенсійних рахунках як власність. Урядові правила забороняють Roth IRA зберігати «монети» та «предмети колекціонування», але вони, схоже, не поширюються на біткоїн.

Згідно з останніми звітами NYDIG, Біткоїн очолює список прибутковості у 2023 році за класом активів. Станом на 6 жовтня 2023 року він зріс на 63,3% з початку року, випередивши великі компанії США (28,2%), товари (6%), готівку (3,8%) та золото (1,1 %). Напередодні наступного халвінгу (приблизно у квітні 2024 року) багато інвесторів розглядають Біткоїн як можливе доповнення до своїх пенсійних рахунків.

Деякі провайдери IRA вже пропонують криптовалютні інвестиції у формі криптовалютних IRA, зокрема біткоїн-IRA. Біткоїн-IRA працює як будь-який традиційний самостійний IRA (SDIRA) і має ті ж переваги. Замість того, щоб безпосередньо інвестувати в біткоїн і брати на себе відповідальність за його зберігання, біткоїн-IRA забезпечує інвестору зручність, безпеку та простоту.

Біткоїн-IRA дозволяє купувати та продавати біткоїн на пенсійному рахунку з пільговим оподаткуванням. Біткоїн-IRA дозволяє пенсіонерам відкривати традиційні пенсійні рахунки, маючи при цьому окремий рахунок, який інвестує в нові валюти, такі як біткоїн.

Навіщо додавати біткоїн у своє портфоліо?

Багато прихильників Біткоїна промотують біткоїн як «цифрове золото». Цього спрощеного погляду дотримуються і ті, хто вважає, що Біткоїн може бути надійним засобом збереження вартості у цифровій формі.

Виходячи з цієї точки зору, вже з'являються інвестиції в біткоїн, аналогічні золотим продуктам. Подібно до того, як золоті ETF тримають фізичне золото як базовий актив, біткоїн-продукти структуровані аналогічно цим ETF і забезпечують доступ через кошти, які торгуються на фондових біржах.

За останні роки були подані перші заявки на біткоїн-ETF, і кілька трильйонів управителів активами, таких як BlackRock і Fidelity, висловили оптимізм щодо їхнього майбутнього. Недавній вердикт суду округу Колумбія щодо заявки Grayscale на біткоїн-ETF, який позбавляє законної сили аргумент SEC про відмову в інвестиційному біткоїн-продукті, можна інтерпретувати як поворотний момент для галузі.

Прихильники біткоїн-ETF уважно стежать за тим, що відбувається, у міру того, як відомі управителі активами наполегливо намагаються отримати схвалення на спотовий біткоїн-ETF. Залежно від того, як відреагує SEC, можуть відбутись схвалення біткоїн-ETF, що відкриє шлюзи для збільшення попиту.

Від золота до біткоїна: еволюція пенсійних активів
Зображення Kanchanara на Unsplash

Спрощення пенсійного планування за допомогою біткоїн-IRA

Попри статус нового активу, у 2023 році біткоїн відзначився здатністю зберігати вузький торговий діапазон усупереч сильному зовнішньому тиску. Він торгується в бічному діапазоні від 25 000 до 31 000 доларів, опираючись волатильності та проривам у будь-якому напрямку.

Пенсіонери або ті, хто планує вихід на пенсію, зацікавлені у додаванні більш ризикованих активів у свої портфелі, що рухаються в ногу з часом і з перспективою майбутнього зростання, можуть додати біткоїн до своїх пенсійних інвестицій, не вивчаючи технічні нюанси для забезпечення безпеки активу.

Вони можуть відкрити біткоїн-IRA як традиційні рахунки або рахунки Roth. Roth біткоїн-IRA дозволяє безподаткове зняття коштів після виходу на пенсію. Традиційний біткоїн-IRA пропонує зростання з відстроченням податків. Пенсіонери з вищими податковими категоріями можуть скористатися цією функцією.

Навіщо розглядати біткоїн-IRA замість безпосередньої купівлі та зберігання біткоїна? Біткоїн-IRA поширюється на планування нерухомості, надаючи нову перевагу порівняно з традиційними пенсійними рахунками. Наприклад, Swan Bitcoin IRA пропонує корпоративне зберігання зі страховим покриттям. Він забезпечує рівень захисту, необхідний для пенсіонерів, які, можливо, не дуже добре знаються на криптобезпеці.

На додаток, біткоїн-IRA забезпечують правову основу для індивідуальних інвесторів, захищаючи їх від податкових проблем, юридичної невизначеності та ризиків недотримання вимог. Інвестори можуть бути впевнені, що їхні інвестиції повністю відповідають фінансовим правилам.

Попри те, що біткоїн-IRA є новим інструментом, він здатний забезпечити шлях до подальшого накопичення коштів після виходу на пенсію. Він пропонує потенціал зростання, диверсифікації та податкові переваги в одному пакеті в рамках знайомого та регульованого середовища. Це один зі способів отримати вигоду з некорельованої природи Біткоїна та його майбутнього потенціалу.

Як і у випадку з будь-якими інвестиціями, пенсіонерам слід проконсультуватися з фінансовим консультантом, щоб переконатись чи відповідають інвестиції у біткоїн-IRA їхнім ресурсам, толерантності до ризику, часовим горизонтам і фінансовим цілям. У новому світі пенсійного планування біткоїн-IRA пропонують альтернативне, інноваційне та привабливе рішення для вивчення вигод від інвестицій у біткоїн, навіть для тих, хто не заглиблюється у технологічні складності криптовалюти.

Це гостьовий пост Івана Серрано. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Як правильно поводитися з токенами BRC-20 та Ordinals Як правильно поводитися з токенами BRC-20 та Ordinals Прагматичний погляд на проблему Ordinals і токенів у Біткоїні та на те, як розв'язати проблему їхнього використання блокового простору. Роббі Грінфілд 19 травня 2024
Чому Біткоїн – це вкрай потрібне «замороження» для ваших заощаджень Чому Біткоїн – це вкрай потрібне «замороження» для ваших заощаджень З розвитком технологічного прогресу вільний ринок невблаганно рухається до «розбавлення» коштів. Біткоїн – це глибоке «замороження», якого відчайдушно потребують ваші заощадження. Unchained Capital 12 травня 2024
Налаштування мультипідпису власноруч чи спільне зберігання з мультипідписом? Налаштування мультипідпису власноруч чи спільне зберігання з мультипідписом? Рішення перевести біткоїн на самостійне зберігання – це лише перший крок. Власники повинні також вирішити, як вони хочуть захистити свої заощадження: за допомогою єдиного підпису, самостійно створеного мультипідпису чи спільного зберігання. Unchained Capital 12 травня 2024