Туреччина посилить біткоїн-регулювання

Туреччина посилить біткоїн-регулювання

Країна знаходиться в «сірому списку» FATF через недостатні заходи щодо запобігання відмиванню грошей та фінансуванню тероризму.

Туреччина готує нове законодавство для регулювання Біткоїн-індустрії, щоб переконати Міжнародну групу з протидії відмиванню грошей (FATF) виключити її із «сірого списку» країн, які не вживають достатніх заходів для запобігання відмиванню грошей та фінансуванню тероризму. Про це пише Reuters.

FATF знизила рейтинг Туреччини до так званого «сірого списку» в 2021 році. Виступаючи у вівторок, 1 листопада, на засіданні парламентської комісії, міністр фінансів Мехмет Шимшек заявив, що, згідно зі звітом FATF, Туреччина цілком відповідає всім, крім одного із 40 стандартів цієї організації – регулювання криптоактивів.

«Єдине питання в межах технічної відповідності – це робота, пов'язана з криптоактивами. Ми подамо пропозицію щодо закону про криптоактиви до парламенту якнайшвидше. Після цього Туреччина не матиме причин залишатися в цьому сірому списку, якщо не буде інших політичних міркувань», – заявив чиновник.

При цьому Шимшек не уточнив, які саме зміни у турецькому законодавстві планують запровадити.

Біткоїн у Туреччині

Останнім часом у Туреччині фіксують рекордні темпи зростання цін. Інфляція в країні вже перевищила 61%, зокрема через девальвацію національної валюти – ліри.

Проблеми з економікою змушують дедалі більше турків використовувати біткоїн для врятування своїх заощаджень. Турецькі трейдери за минулий рік придбали BTC на $7,3 млрд через централізовані біржі.

Чи законний Біткоїн?
Чи законний Біткоїн?
Перша у світі децентралізована цифрова валюта Біткоїн привертає до себе загальну...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Проблеми найбільшої турецької біржі

Використання таких бірж для купівлі біткоїнів не є оптимальним у контексті конфіденційності. Так, Thodex, одна з найбільших бірж у Туреччині, раптово відключилася у квітні 2021 року. В результаті засновника та колишнього гендиректора біржі Фарука Фатіха Озера, а також його родичів засуджено до 11 196 років тюремного ув'язнення і штрафу в розмірі 135 млн лір (близько $5 млн). Внаслідок афери постраждали близько 400 000 користувачів.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна В Україні знову перепишуть закон про цифрові активи, MicroStrategy нарощує запас BTC, +1 заявка на біткоїн-ETF, складність майнінгу знову зросла, Canaan відновлює роботу в Казахстані, Джек Дорсі підтримав інноваційний майніновий проєкт, Bitfarms закуповується новими «асіками». Володимир Гришенко 01 грудня 2023
ARK Invest активно продає акції Coinbase ARK Invest активно продає акції Coinbase За тиждень компанія Кеті Вуд позбавилася акцій біржі на $15 млн. Володимир Гришенко 01 грудня 2023
Курс біткоїна за тиждень: імпульс від MicroStrategy Курс біткоїна за тиждень: імпульс від MicroStrategy Головний цифровий актив відновив стале зростання на тлі великого попиту від найбільшого корпоративного власника біткоїнів. Дмитро Харьков 01 грудня 2023