Біткоїн та ресторани: чому гастросфері варто використовувати BTC

Біткоїн та ресторани: чому гастросфері варто використовувати BTC

Ресторанна сфера — галузь, перед якою за останні роки постало чимало викликів: від пандемії до війни. Невідомо, коли вона зможе повністю відновитися, але біткоїн їй може з цим допомогти.

Скрутні часи у ресторанів почалися з пандемії коронавірусу, що підкосила численні заклади по всьому світу. Зокрема, мої близькі друзі були вимушені закрити два бари, в які були інвестовані не тільки досить серйозні гроші, а ще й багато зусиль.

Якщо згодом ситуація трохи покращилася та карантин з режимом надзвичайної ситуації залишився в минулому, українські ресторатори продовжують відчайдушно боротися за існування в умовах повномасштабного вторгнення. Моєму здивуванню не було меж, коли я дізналася, що у невеличкому містечку біля лінії фронту не просто є кав’ярні третьої хвилі та заклади з піцою та суші, а вони ще й відкривають на літній сезон нові зали та майданчики!

Жодних сумнівів, цих людей неможливо перемогти. А от чи може біткоїн їм допомогти долати навалу перешкод? Коротка відповідь – так.

Біткоїн – платіжний засіб

Успіх ресторанного бізнесу залежить від неймовірної кількості чинників, але головне — це турбота про гостя. Вона має не тільки закривати фактичні потреби клієнтів, а працювати на випередження. З’явився біткоїн? Краще одразу розглянути впровадження ще одного способу оплати.

Саме таку тактику обрали власники багатьох закладів: від невеличких кав’ярень та кондитерських, до легендарної мережі ресторанів швидкого харчування Burger King. Вперше можливість розрахуватися за бургери у відвідувачів стріт-фуду з’явилася ще у 2016 році. Тимчасову акцію, націлену на популяризацію біткоїна, проводив також бренд KFC. У 2018 році в меню закладів з’явилася «Біткоїн-корзина» (відерко крилець), які можна було купити саме за BTC.

Не залишилися осторонь й українські підприємці. Наприклад, розрахуватися біткоїном можна в таких закладах Києва та Львова, як Pesto Cafe, 3B Cafe, Mamamia, Pastateca тощо. Поки пропозиція не користується високою популярністю, але така можливість є.

Звичайно, до популярності у ресторанній сфері біткоїну ще далеко. Але ж ми знаємо, що часом саме пропозиція породжує попит, чи не так?

Біткоїн – інструмент для боротьби з інфляцією

Криза — це можливість зростати, як би там не здавалося на перший погляд. Чудовий приклад цьому — канадська мережа ресторанів близькосхідної кухні Tahinis.

Засновники закладів, брати Омар та Алі Хамам, в межах операційної діяльності використовують фіат (канадські долари), а з 2020 року інвестують весь надприбуток у біткоїн. Завдяки такому нестандартному рішенню їх бізнес не тільки без особливих втрат пережив пандемію, а ще й продовжує масштабуватися.

Брати Хамам стверджують, що, інвестуючи в біткоїн, вони зможуть протистояти інфляції протягом найближчого десятиліття. Цікаво, що в закладах Tahinis ви не можете розрахуватися криптовалютою: власники бізнесу ведуть всі процеси в фіаті, бо так простіше. Проте підприємці встановили в кожному ресторані біткоїн-банкомати для того, щоб спонукати гостей використовувати BTC в повсякденному житті.

Що думають про Біткоїн ресторатори?

Так вийшло, що серед моїх друзів є досить багато людей, які все ще не розчарувалися в ресторанній сфері. Одні з них чаклують безпосередньо на кухні або за баром та у вільний від роботи час трейдять потихеньку, інші ж просувають свої проєкти й, попри все, вірять в їх успіх. Саме до підприємців прифронтового міста (яких, мабуть, вже нічого не злякає в цьому світі) я пішла з одним простим питанням «Чи додав би ти у своєму закладі можливість оплати біткоїном?».

«Так, зробив би — та ж сплата карткою, якщо що, — відповів мені друг О., власник пекарні та магазину крафтових продуктів. — А якщо трішечки моніторити той біткоїн, то можна ще і профіт одержати. Плюс залучити нову аудиторію, яка оцінить цю можливість та перевагу мого закладу».

Друг Є., у послужному списку якого кілька закладів різного формату, відповів, що додав би, але не зараз.

Несподівано епічну історію розповів мені друг Ю. – крафтовий пивовар і власник пабу. Ми ніколи з ним не розмовляли про Біткоїн (бо в нього в пабі ми теревенимо переважно про мої улюблені портери та стаути), а тут я дізналася цікаві факти з його минулого:

«Коли ми вступили на перший курс, мій товариш розповідав про Біткоїн. Вони з друзями в гаражі поставили комп’ютери, відеокарти й майнили BTC ще тоді, коли про нього мало хто знав. Він тоді казав, що це — прям революція, а я — що маячня. У них було понад 10 біткоїнів, а потім згорів гараж з усіма комп’ютерами, чи то через напругу, чи ще через щось. Після цього вони забили на майнінг, але, коли біткоїн досяг 50-60 тисяч доларів, лікті кусали. А в пабі оплату біткоїном додав би!».

Кожен четвертий американець володіє біткоїнами Кожен четвертий американець володіє біткоїнами Дослідження Unchained свідчить про приголомшливе зростання володіння BTC серед американських інвесторів, при цьому у 2024 році визначальними будуть ясність регулювання та економічні фактори. Нік Хоффман 03 грудня 2023
Біткоїн: майбутнє чи «есперанто» грошей? Біткоїн: майбутнє чи «есперанто» грошей? Есперанто був спробою створити нову мову, якою могли б спілкуватися люди в усьому світі, але його так і не прийняли. Чи спіткає Біткоїн така сама доля? Пол Фокс 03 грудня 2023
Троянський кінь державного прийняття Біткоїна Троянський кінь державного прийняття Біткоїна Чи є прийняття Біткоїна державою чимось позитивним? Чи це поступово зруйнує ті властивості, які ми вважаємо цінними у Біткоїні? Майкл Матулеф 02 грудня 2023