Біткоїн та ресторани: чому гастросфері варто використовувати BTC

Біткоїн та ресторани: чому гастросфері варто використовувати BTC

Ресторанна сфера — галузь, перед якою за останні роки постало чимало викликів: від пандемії до війни. Невідомо, коли вона зможе повністю відновитися, але біткоїн їй може з цим допомогти.

Скрутні часи у ресторанів почалися з пандемії коронавірусу, що підкосила численні заклади по всьому світу. Зокрема, мої близькі друзі були вимушені закрити два бари, в які були інвестовані не тільки досить серйозні гроші, а ще й багато зусиль.

Якщо згодом ситуація трохи покращилася та карантин з режимом надзвичайної ситуації залишився в минулому, українські ресторатори продовжують відчайдушно боротися за існування в умовах повномасштабного вторгнення. Моєму здивуванню не було меж, коли я дізналася, що у невеличкому містечку біля лінії фронту не просто є кав’ярні третьої хвилі та заклади з піцою та суші, а вони ще й відкривають на літній сезон нові зали та майданчики!

Жодних сумнівів, цих людей неможливо перемогти. А от чи може біткоїн їм допомогти долати навалу перешкод? Коротка відповідь – так.

Біткоїн – платіжний засіб

Успіх ресторанного бізнесу залежить від неймовірної кількості чинників, але головне — це турбота про гостя. Вона має не тільки закривати фактичні потреби клієнтів, а працювати на випередження. З’явився біткоїн? Краще одразу розглянути впровадження ще одного способу оплати.

Саме таку тактику обрали власники багатьох закладів: від невеличких кав’ярень та кондитерських, до легендарної мережі ресторанів швидкого харчування Burger King. Вперше можливість розрахуватися за бургери у відвідувачів стріт-фуду з’явилася ще у 2016 році. Тимчасову акцію, націлену на популяризацію біткоїна, проводив також бренд KFC. У 2018 році в меню закладів з’явилася «Біткоїн-корзина» (відерко крилець), які можна було купити саме за BTC.

Не залишилися осторонь й українські підприємці. Наприклад, розрахуватися біткоїном можна в таких закладах Києва та Львова, як Pesto Cafe, 3B Cafe, Mamamia, Pastateca тощо. Поки пропозиція не користується високою популярністю, але така можливість є.

Звичайно, до популярності у ресторанній сфері біткоїну ще далеко. Але ж ми знаємо, що часом саме пропозиція породжує попит, чи не так?

Біткоїн – інструмент для боротьби з інфляцією

Криза — це можливість зростати, як би там не здавалося на перший погляд. Чудовий приклад цьому — канадська мережа ресторанів близькосхідної кухні Tahinis.

Засновники закладів, брати Омар та Алі Хамам, в межах операційної діяльності використовують фіат (канадські долари), а з 2020 року інвестують весь надприбуток у біткоїн. Завдяки такому нестандартному рішенню їх бізнес не тільки без особливих втрат пережив пандемію, а ще й продовжує масштабуватися.

Брати Хамам стверджують, що, інвестуючи в біткоїн, вони зможуть протистояти інфляції протягом найближчого десятиліття. Цікаво, що в закладах Tahinis ви не можете розрахуватися криптовалютою: власники бізнесу ведуть всі процеси в фіаті, бо так простіше. Проте підприємці встановили в кожному ресторані біткоїн-банкомати для того, щоб спонукати гостей використовувати BTC в повсякденному житті.

Що думають про Біткоїн ресторатори?

Так вийшло, що серед моїх друзів є досить багато людей, які все ще не розчарувалися в ресторанній сфері. Одні з них чаклують безпосередньо на кухні або за баром та у вільний від роботи час трейдять потихеньку, інші ж просувають свої проєкти й, попри все, вірять в їх успіх. Саме до підприємців прифронтового міста (яких, мабуть, вже нічого не злякає в цьому світі) я пішла з одним простим питанням «Чи додав би ти у своєму закладі можливість оплати біткоїном?».

«Так, зробив би — та ж сплата карткою, якщо що, — відповів мені друг О., власник пекарні та магазину крафтових продуктів. — А якщо трішечки моніторити той біткоїн, то можна ще і профіт одержати. Плюс залучити нову аудиторію, яка оцінить цю можливість та перевагу мого закладу».

Друг Є., у послужному списку якого кілька закладів різного формату, відповів, що додав би, але не зараз.

Несподівано епічну історію розповів мені друг Ю. – крафтовий пивовар і власник пабу. Ми ніколи з ним не розмовляли про Біткоїн (бо в нього в пабі ми теревенимо переважно про мої улюблені портери та стаути), а тут я дізналася цікаві факти з його минулого:

«Коли ми вступили на перший курс, мій товариш розповідав про Біткоїн. Вони з друзями в гаражі поставили комп’ютери, відеокарти й майнили BTC ще тоді, коли про нього мало хто знав. Він тоді казав, що це — прям революція, а я — що маячня. У них було понад 10 біткоїнів, а потім згорів гараж з усіма комп’ютерами, чи то через напругу, чи ще через щось. Після цього вони забили на майнінг, але, коли біткоїн досяг 50-60 тисяч доларів, лікті кусали. А в пабі оплату біткоїном додав би!».

Біткоїн-освіта здатна змінити світ Біткоїн-освіта здатна змінити світ Менш ніж три роки тому Джон Деннехі, засновник Mi Primer Bitcoin, вирішив створити освітню програму з Біткоїна, щоб розширити можливості сальвадорців. Тепер ця платформа використовується не тільки для навчання десятків тисяч студентів у Сальвадорі, але і для дедалі більшої кількості учнів у всьому світі. Френк Корва 22 червня 2024
«Хороший біткоїнер»: продажність у ході передвиборчої кампанії «Хороший біткоїнер»: продажність у ході передвиборчої кампанії Біткоїнерам не слід бути ласими на передвиборчі обіцянки політиків. Більшість із них залишаються невиконаними після завершення виборів та початку каденції. L0la L33tz 22 червня 2024
Чи може Біткоїн бути продуктивним активом? Чи може Біткоїн бути продуктивним активом? Аналіз природи та ризиків різних продуктів на основі дохідності, створених на основі Біткоїна. Паскаль Хюглі 22 червня 2024