Trezor: історія виробника популярних біткоїн-гаманців

Trezor: історія виробника популярних біткоїн-гаманців

Чеська компанія SatoshiLabs відома як розробник одного з найпопулярніших апаратних гаманців Trezor. Вона не просто створила продукт чи запропонувала потрібну послугу. Вона опинилася в авангарді гіпербіткоїнізації, допомагаючи формувати культуру зберігання BTC.

Що потрібно знати про SatoshiLabs

SatoshiLabs – це чеська компанія, що здобула широку популярність завдяки створенню Trezor, одного з перших апаратних біткоїн-гаманців. Цей гаманець забезпечує користувачеві високий рівень безпеки, надаючи фізичний пристрій для зберігання ключів доступу до біткоїнів, що уможливлює додатковий рівень захисту від онлайн-загроз.

Важливість апаратних гаманців полягає в тому, що вони дозволяють користувачам зберігати свої біткоїни поза мережею, зменшуючи ймовірність крадіжки через атаки хакерів. SatoshiLabs планує надалі інноваційно підходити до питання безпеки, роблячи свій внесок у загальний розвиток екосистеми Біткоїна.

Історія створення та перші гаманці

Чех Марек «Слаш» Палатінус опинився в Біткоїн-індустрії на зорі її становлення, ще в 2010 році. Тоді він запустив перший в історії майнінговий пул Slush Pool (після ребрендингу – Braiins Pool), який сьогодні входить до десятки найбільших. З його спогадів, спочатку пул працював на віртуальній машині, яка коштувала для нього $45 на місяць.

Будучи вже досить відомим серед біткоїнерів, Палатінус 2011 року познайомився у хакерспейсі BRM LAB у Празі з розробником Павелом Руснаком. Вони налагодили комунікацію та почали обговорювати, чого на той час не вистачало Біткоїн-індустрії та їм особисто. У процесі пошуку рішення до них приєдналася Альона Вранова, що стало поштовхом до появи SatoshiLabs. Після дискусій розробники дійшли висновку, що найбільш адекватне рішення – створити невеликий комп'ютер, єдиною метою якого є зберігання приватних ключів користувачів. Головна проблема, яку потрібно було вирішити, як протидіяти атакам хакерів. Тому ідея пристрою полягала в тому, що навіть після підключення до зараженого вірусами комп'ютера приватні ключі та кошти в гаманці залишалися б у безпеці.

Trezor: історія виробника популярних біткоїн-гаманців
Павел Руснак та Марек «Слаш» Палатінус. Джерело: соцмережа X (Twitter).

Використовуючи концепцію ізоляції закритих ключів в окремому середовищі, вони створили кілька прототипів апаратних гаманців. Перший прототип хоча й не призначався для масового виробництва, проте виявився повністю функціональним і довів, що його концепція є цілком робочою.

Але для повноцінної реалізації проєкту були потрібні гроші. У 2013 році за допомогою краудфандингу Марек Палатінус та Павел Руснак зібрали потрібні кошти і того ж року випустили першу модель апаратного гаманця Trezor Model One. Появу цього продукту вважають точкою відліку історії компанії Satoshi Labs.

Розвиток компанії

Компанія почала швидко зростати, першу партію, що складається приблизно з тисячі пристроїв, успішно розпродали. Незабаром після цього в інтернеті відкрилася офіційна крамниця Trezor, де можна було купити чеські девайси.

2016 року почалися розроблення прототипу Trezor Model T, а вже 2018 року ця модель холодного гаманця була представлена широкому загалу. Він відрізнявся від Model One сенсорним інтерфейсом, поліпшеним введенням парольної фрази та розширеними можливостями забезпечення конфіденційності.

Trezor: історія виробника популярних біткоїн-гаманців
Trezor Model T та Trezor Model One. Джерело: соцмережа X (Twitter).

Останні продукти

Минулого тижня на честь свого десятиліття SatoshiLabs представила дві версії апаратного гаманця Trezor Safe 3, а також рішення щодо зберігання закритих ключів Trezor Keep Metal.

Один гаманець містить захисний елемент, розроблений у співпраці зі стороннім виробником. Сам пристрій інтегрований з мобільним застосунком Trezor Suite та підтримує біткоїн і низку криптовалют. Згідно з презентацією, купити його можна за $79.

Інший гаманець призначений лише для зберігання BTC. Важливо знати, що це обмежена версія, при цьому частина коштів з їхнього продажу (близько $22) йтиме на фінансування малозабезпечених співтовариств у межах боротьби за їхні права та свободи.

Trezor: історія виробника популярних біткоїн-гаманців
Презентація гаманців Trezor Safe 3 під час конференції Bitcoin Amsterdam. Джерело: соцмережа X (Twitter).

Вплив на Біткоїн-спільноту

Крім створення апаратних гаманців, SatoshiLabs активно проводить майстер-класи, вебінари та навчальні семінари для Біткоїн-спільноти. Представники компанії діляться експертними знаннями про механізми роботи Біткоїна, його безпеку та кращі практики використання. Ці заходи не лише дозволяють глибше поринути у тему Біткоїна, а й залучають нових людей, які бажають дізнатися більше про головний цифровий актив.

Крім того, SatoshiLabs обговорюють свої дослідження та напрацювання з користувачами, що сприяє просуванню інновацій. Їхній відкритий підхід до обміну інформацією та безперервні зусилля з навчання роблять їх одними із ключових гравців у поширенні знань та усвідомленості щодо Біткоїна серед широкої аудиторії.

Варто також зауважити, що компанія SatoshiLabs також бере активну участь у розвитку Біткоїн-ком'юніті в Україні. Для цього вона домовилася про партнерство з Bitcoin Magazine Україна, активно допомагаючи з організацією локальних мітапів.

Trezor: історія виробника популярних біткоїн-гаманців
Джерело: Bitcoin Magazine Україна.

Підбиваючи підсумки

Від часу свого заснування у 2013 році SatoshiLabs справила значний позитивний вплив на Біткоїн-екосистему. Один з її перших і найбільш значимих продуктів, Trezor, встановив нові стандарти безпеки зберігання цифрових активів.

Створюючи затребувані Біткоїн-спільнотою продукти, SatoshiLabs стала невід'ємною частиною його історії та розвитку. Завдяки їй Біткоїн стає дедалі більш доступним і зрозумілим для широкої аудиторії.

Чим Біткоїн може допомогти малому бізнесу Чим Біткоїн може допомогти малому бізнесу Багато хто чув про Біткоїн-стратегію, коли велика компанія, на кшталт MicroStrategy, регулярно купує для свого резерву біткоїни. Проте головний цифровий актив може стати у пригоді й малому бізнесу, особливо у країнах, що розвиваються. Дмитро Харьков 24 травня 2024
Які країни забороняють майнінг та чому Які країни забороняють майнінг та чому У світі низка країн вирішили заборонити майнінг. Уряди цих держав недооцінюють потенціал майнінгу, помилково вважаючи його надто енергомістким. Але за належного регулювання він забезпечує розвиток енергосистем, споживаючи лише надлишки електроенергії.  Володимир Гришенко 23 травня 2024
Bitcoin Pizza Day: легендарне свято біткоїнерів Bitcoin Pizza Day: легендарне свято біткоїнерів Багато хто чув про найдорожчу піцу в історії. Перша купівля реального товару за BTC – надзвичайно важлива подія для Біткоїн-ком’юніті. Вона відкрила шлях до гіпербіткоїнізації. Дмитро Харьков 22 травня 2024