Через стрибок курсу біткоїн-трейдери втратили понад $95 млн

Через стрибок курсу біткоїн-трейдери втратили понад $95 млн

Ажіотаж на ринку викликало фейкове повідомлення про схвалення SEC заявки на біткоїн-ETF.

Внаслідок різкого стрибка курсу BTC за останню добу біткоїн-трейдери втратили $95,35 млн. Відповідні дані надає аналітичний сервіс CoinGlass.

16 жовтня курс біткоїна злетів до $30 000, а потім миттєво обвалився до $27 900. Станом на вівторок, 17 жовтня, головний цифровий актив торгується на позначці $28 400.

Через стрибок курсу біткоїн-трейдери втратили понад $95 млн
Статистика щодо ліквідацій за добу на ринку. Джерело: CoinGlass.

Слід зауважити, що слідом за біткоїном подорожчали, а згодом подешевшали й інші криптовалюти, у результаті загальна сума втрат трейдерів сягнула $154 млн.

Причина нестабільності ринку

16 жовтня на ринку криптовалют виник ажіотаж після того, як видання Cointelegraph опублікувало в соцмережі X (Twitter) повідомлення про схвалення Комісією з цінних паперів і бірж (SEC) заявки від компанії BlackRock щодо запуску біткоїн-ETF. У результаті курс BTC миттєво зріс до $30 000. Після того як з'ясувалося, що повідомлення фейкове, вартість біткоїна почала різко знижуватися.

Cointelegraph, зі свого боку, вибачився за поширення недостовірної інформації. Зокрема, у виданні повідомили, що у всьому винен співробітник, який опублікував пост у соцмережі без попереднього узгодження з редактором, що й призвело до таких наслідків.

Як не втратити ваші біткоїни
Як не втратити ваші біткоїни
Біткоїн-індустрія може бути небезпечною для недосвідчених користувачів. Розберем...
Ігор Королишин 25 листопада 2022

Реакція BlackRock

Своєю чергою, в компанії BlackRock відзначили, що пожвавлення ринку на повідомленні про позитивне рішення SEC щодо біткоїн-ETF показав накопичений інтерес до біткоїна. Як відомо, ухвалення рішення про низку заявок щодо спотових біржових біткоїнів-фондів, серед яких компанія BlackRock, регулятор вирішив відкласти на пізніший термін.

Біржу Bybit підозрюють у неплатоспроможності Біржу Bybit підозрюють у неплатоспроможності Керівництво торговельного майданчика відкидає звинувачення й прагне довести, що всі кошти знаходяться на місці. Володимир Гришенко 23 травня 2024
Сема Бенкмана-Фріда переводять до нової в’язниці Сема Бенкмана-Фріда переводять до нової в’язниці Де знаходиться нове місце ув’язнення – не розголошується, але, за попередніми даними, десь у Каліфорнії. Володимир Гришенко 23 травня 2024
Акції Metaplanet за тиждень виросли на 158% Акції Metaplanet за тиждень виросли на 158% Швидкому зростанню капіталізації компанії сприяє вдало обрана інвестиційна модель Біткоїн-стратегії. Володимир Гришенко 23 травня 2024