Австралія хоче зробити жорсткішим регулювання біткоїн-бірж

Австралія хоче зробити жорсткішим регулювання біткоїн-бірж

Згідно з ініціативою, біржі зобов'яжуть отримувати ліцензії на надання фінансових послуг.

Федеральний уряд Австралії 16 жовтня представив для публічного обговорення проєкт документа про «Регулювання платформ цифрових активів», згідно з яким від біткоїн-бірж можуть вимагати наявність ліцензії на надання фінансових послуг.

Міністерство фінансів Австралії пояснило, що нова нормативна база спрямована на усунення шкоди, яку завдають споживачам під час використання цифрових активів.

Головною темою нової нормативної бази є регулювання криптовалютних бірж і постачальників послуг, а не окремих криптовалют. Крім того, у документі пояснюється, що регулювання бірж здійснюватиметься відповідно до вже існуючих законів про фінансові послуги, а не шляхом розроблення нових правил, специфічних для індустрії цифрових активів.

Згідно з новими правилами, будь-яка біткоїн-біржа, яка володіє понад $3,2 млн (5 млн австралійських доларів) або понад $946 (1500 австралійських доларів) на одну особу, має отримати ліцензію Австралійської комісії з цінних паперів та інвестицій (ASIC).

Ця ініціатива викликала неоднозначну реакцію з боку бірж, що працюють в Австралії. Зокрема, директор австралійської філії біржі Kraken Джонатон Міллер висловив своє розчарування останніми подіями, заявивши, що консультаційний документ, по суті, «заштовхує» цифрові валюти в існуюче регулювання фінансових послуг.

Між тим влада країни наголосила, що суть консультаційного документа полягає у збиранні відгуків з багатьох питань та запропонованих у ньому правил, і повідомила, що будь-які коментарі можна залишати до 1 грудня 2023 року.

Регулювання в Австралії

Біткоїни та криптовалюти розцінюються в Австралії як особиста власність, тому оподатковуються на приріст капіталу. Додатковим податком оподатковуються угоди на торгових майданчиках, які відбуваються регулярно, але не рідше одного разу на місяць.

Таким чином податкове управління поділяє інвесторів на тих, хто зберігає на гаманцях цифрові кошти, та біржових трейдерів. Прибутковий податок також сплачують майнери, оскільки їхню діяльність прирівняли до підприємництва.

Чи законний Біткоїн?
Чи законний Біткоїн?
Перша у світі децентралізована цифрова валюта Біткоїн привертає до себе загальну...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Періодичні блокування

Центральний банк Австралії (NAB) з метою захисту користувачів з березня до липня заблокував деякі платежі на адресу бірж, що працюють із цифровими валютами. Зокрема, йшлося про платежі на суму понад 270 млн австралійських доларів ($183,8 млн), які NAB вважав високоризиковими. При цьому банк не уточнив, яка частина цієї суми може бути пов'язана із шахрайством з цифровими валютами.

У Лугано дозволили сплачувати податки біткоїнами У Лугано дозволили сплачувати податки біткоїнами Для цього використовується швейцарський QR-рахунок, відсканувавши який, можна здійснити платіж, обравши належний мобільний гаманець. Володимир Гришенко 06 грудня 2023
Мережа ресторанів у Канаді почала купувати біткоїни Мережа ресторанів у Канаді почала купувати біткоїни Компанія зізналася, що слідкує за діями засновника MicroStrategy Майкла Сейлора. Володимир Гришенко 05 грудня 2023
Акції майнера Phoenix Group подорожчали на 50% Акції майнера Phoenix Group подорожчали на 50% Компанія спромоглася вийти на IPO і тепер торгується на фондовій біржі Абу-Дабі. Володимир Гришенко 05 грудня 2023