Перша угода з біткоїном тепер оцінюється в $130 млн

Перша угода з біткоїном тепер оцінюється в $130 млн

Ключова подія у створенні Біткоїн-економіки відбулася 14 років тому: операція, яка сьогодні обійшлась би в $130 млн, тоді коштувала копійки.

Чотирнадцять років тому, 12 жовтня 2009 року, у світі Біткоїна стався історичний момент, коли актив уперше в історії торгувався за долари США.

Ця ключова подія, організована Мартті «Сіріусом» Малмі, розробником, який працював із творцем Біткоїна під псевдонімом Сатоші Накамото над деякими з перших версій програмного забезпечення, ознаменувала появу економіки замкнутого циклу.

Під час цієї операції Малмі обміняв 5050 біткоїнів всього за 5,02 долара – біткоїн тоді коштував частки цента.

Повернімося у сьогодення: відбулося просто приголомшливе зростання ціни біткоїна. Враховуючи, що поточна вартість біткоїна перевищує 26 000 доларів за монету, ця скромна угода вартістю 5 доларів, здійснена у 2009 році, тепер обійшлась би у 130 мільйонів доларів.

Завдяки цьому неймовірному зростанню ціни протягом багатьох років перші ентузіасти та користувачі Біткоїна стали свідками справжньої фінансової революції.

Про цю угоду Малмі повідомив у 2014 році у Twitter (тепер X): «Знайшов першу відому транзакцію з обміну біткоїна на долар США у своїх бекапах електронної пошти. 12 жовтня 2009 року я продав 5050 BTC за $5,02».

Цей твіт був опублікований Біткоїн-істориком Пітом Ріццо.

Ця визначна віха не тільки підкреслює різке збільшення вартості біткоїна, а й свідчить про інновації та стійкість криптовалют. Здатність Біткоїна протидіяти традиційним фінансовим системам та утверджуватися як засіб заощадження змінила фінансовий ландшафт. Він продовжує привертати увагу інвесторів, установ та приватних осіб, які прагнуть фінансової свободи та безпеки.

Святкування Біткоїн-спільнотою 14-ї річниці першого обміну на долар США – це можливість поміркувати про глибокий вплив цієї цифрової валюти на світ фінансів. Спадщина Сатоші Накамото, Мартті Малмі та багатьох інших, які зробили внесок у розвиток Біткоїна, залишається свідченням революції, що триває.

Кожен четвертий американець володіє біткоїнами Кожен четвертий американець володіє біткоїнами Дослідження Unchained свідчить про приголомшливе зростання володіння BTC серед американських інвесторів, при цьому у 2024 році визначальними будуть ясність регулювання та економічні фактори. Нік Хоффман 03 грудня 2023
Біткоїн: майбутнє чи «есперанто» грошей? Біткоїн: майбутнє чи «есперанто» грошей? Есперанто був спробою створити нову мову, якою могли б спілкуватися люди в усьому світі, але його так і не прийняли. Чи спіткає Біткоїн така сама доля? Пол Фокс 03 грудня 2023
Троянський кінь державного прийняття Біткоїна Троянський кінь державного прийняття Біткоїна Чи є прийняття Біткоїна державою чимось позитивним? Чи це поступово зруйнує ті властивості, які ми вважаємо цінними у Біткоїні? Майкл Матулеф 02 грудня 2023