16-річний цикл Біткоіна та його кореляція з інтернет-бульбашкою

16-річний цикл Біткоіна та його кореляція з інтернет-бульбашкою

Йерун ван Ланге представляє свою нову теорію про ринкові цикли біткоїна і пояснює, у чому більшість людей можуть помилятися.

Всі чули про чотирирічний цикл, який проходить Біткоїн, але чи замислювалися ви коли-небудь про те, що Біткоїн може проходити через більший цикл? І чи може цей більший цикл відображати те, як люди впроваджують нові технології? І чи можливо, що ми вже бачили щось подібне раніше з іншою технологією, як-от Інтернет? У цій статті ми заглибимося у нову теорію, згідно з якою Біткоїн проходить більший 16-річний цикл, що може допомогти нам передбачити напрямок ціни біткоїна в найближчі роки.

Звичайний 4-річний цикл

Біткоїн, як правило, проходить чотирирічні цикли, які діляться на дві частини: висхідний тренд і спадний тренд. Звичайний 4-річний цикл складається з 3-річного висхідного тренду, за яким слідує 1-річний спадний тренд, також відомий як ведмежий ринок. Наразі Біткоїн завершив 4-річні цикли з неймовірною точністю, що привертає увагу учасників ринку.

16-річний цикл Біткоіна та його кореляція з інтернет-бульбашкою
Графік TradingView.

Цикл доткомів

Очевидною є подібність між структурою ринку S&P500 під час циклу доткомів та циклу Біткоїна. Звичайні фінансові ринки також пройшли чіткі 4-річні цикли, при цьому велика частина циклу знаходилася у висхідному тренді, а спадний тренд, також відомий як ведмежий ринок, тривав недовго. На мій погляд, цикл доткомів почався приблизно в 1986 році, коли Microsoft, одна з найбільших компаній циклу доткомів, стала публічною. Перші три 4-річні цикли Біткоїна дуже схожі на перші три 4-річні цикли S&P500, починаючи з 1986 року.

16-річний цикл Біткоіна та його кореляція з інтернет-бульбашкою
Графік TradingView.

Це дійсно цікаво, оскільки в кожен з періодів відбулося впровадження нової технології, яка змінила спосіб сприйняття та використання інформації нашим суспільством. Персональний комп'ютер та Інтернет змінили наше життя настільки, що ми практично не залишаємося без підключення до Інтернету більш як 24 години. У майбутньому буде немислимо не володіти та не використовувати біткоїн – адже ми все ще знаходимося на ранній стадії його прийняття.

Тож чи може структура циклу доткомів допомогти нам визначити потенційний шлях Біткоїна? Насамперед я хотів би підкреслити той факт, що ринкові цикли, на мою чесну думку, є одним із найкращих способів приблизного прогнозування цін та визначення того, коли входити та виходити з конкретного ринку. Але тут слід підкреслити слово «приблизно». Є приказка: «Історія не повторюється, але вона циклічна». Ніщо не є 100% повторенням того, що відбувалося раніше, але може дати приблизну оцінку того, що може статися.

Проаналізувавши цикл доткомів можна побачити, що перші три 4-річні цикли дуже схожі: тривалий бичачий ринок, за яким слідує короткий, але іноді слабкий ведмежий ринок або корекція. Ось тільки останній 4-річний цикл інший: все починається з нетривалого прискорення ціни, за яким слідує багаторічний ведмежий ринок. Чи може статися щось подібне з Біткоїном, розчарувавши тих, хто очікує регулярного 4-річного циклу, і здивувавши більшість багаторічним ведмежим ринком?

Microsoft йде тим самим шляхом. Все почалося з трьох 4-річних циклів з піком на правій стороні циклу, за якими слідує 4-річний цикл із тенденцією цін до піка в лівій половині циклу, тобто тривалий ведмежий ринок активу, який протягом багатьох років знаходився на сильному бичачому ринку.

16-річний цикл Біткоіна та його кореляція з інтернет-бульбашкою
Графік TradingView.

Microsoft піка у 2000 році з довгостроковими максимумами ціни приблизно в 60 доларів. І лише у 2015 році цей рівень був знову перевищений. Щоб повністю відновитися і знову перевершити початковий рівень, знадобилося 15 років. Якщо взяти до уваги грошову масу, Microsoft знадобилося більше часу, щоб відновитися і подолати максимум через 21 рік, у травні 2021 року.

16-річний цикл Біткоіна та його кореляція з інтернет-бульбашкою
Графік TradingView.

Обидва ці графіки, Microsoft і S&P500, демонструють реальний масштаб корекції після тривалого бичачого ринку. Важко уявити тривалий ведмежий ринок активу, який переважно зростає. Чи можливо, що щось подібне станеться і з Біткоїном?

Звʼязок циклів

Отже, подивимося, що ці цикли означають для Біткоїна і як ми потенційно можемо підготуватися до цього. Насамперед варто зазначити, що одна дата прогнозує той самий результат у звичайному 4-річному та 16-річному циклі.

Звичайний 4-річний цикл передбачає, що ми залишимося у висхідному тренді до 2025 року, після чого відбудеться однорічний спад. Це типовий 4-річний цикл, який ми бачили в історії Біткоїна тричі.

16-річний цикл передбачає, що ми підемо тим же шляхом, що і бульбашка доткомів, як згадувалося вище. Біткоїн досягне піка в першій половині циклу, тому не пізніше кінця 2024 року за цим настане багаторічний спад, який перейде у 2026 рік і сформує нові мінімуми.

Як розпізнати вершину циклу

Одним із кращих індикаторів, які може використовувати біткоїн-трейдер, є ставки фінансування біткоїна. Ставки фінансування в основному показують, які позиції по біткоїну відкривають більшість учасників ринку деривативів – короткі чи довгі. Я вважаю, що цей індикатор дуже корисний для визначення вершини ціни біткоїна, оскільки на здоровому бичачому ринку, коли ставки фінансування є негативними, ціна має тенденцію до зростання. На ведмежому ринку, коли фінансування є позитивним, ціна має тенденцію знижуватися. Таким чином, ми можемо використовувати цей показник, щоб визначити, в яких ринкових умовах торгується ринок і чи щось змінилося. Одним із перших сигналів, коли Біткоїн вийшов на ведмежий ринок у 2022 році, було те, що ціна біткоїна знижувалася при негативних ставках фінансування, чого зазвичай не відбувається на здоровому бичачому ринку.

16-річний цикл Біткоіна та його кореляція з інтернет-бульбашкою

Щоб дізнатися про період потенційної вершини циклу, можна поглянути на індикатори прогресу циклів Біткоїна. Коли жовта точка входить до червоної зони, це означає, що відповідно до цього конкретного циклу ми перебуваємо в періоді вершини. Знову ж таки, важливо відзначити, що цикли можуть допомогти дати приблизну оцінку потенційних результатів.

Подальші міркування

Крім цих циклів, є інші чинники, які впливають на ціну біткоїна. Той факт, що Федеральна резервна система почала друкувати величезні суми грошей у 2020 році, справді посилив апетит до ризику у багатьох інвесторів, які почали шукати безпечну гавань, таку як фінансові ринки та Біткоїн. Цілком очевидно, що в той момент, коли Федеральна резервна система почала вливати гроші в економіку, ціна біткоїна і фінансові ринки почали зростати, поки у 2022 принтер грошей знову не зупинився, і ціна біткоїна не вступила в річну фазу зниження. Ці фундаментальні зміни в економіці, швидше за все, вплинуть на Біткоїн і на те, як можуть розвиватися ці цикли.

16-річний цикл Біткоіна та його кореляція з інтернет-бульбашкою
Діаграма із сайту Blockchain.com

Це гостьовий пост Йеруна ван Ланга. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Як правильно поводитися з токенами BRC-20 та Ordinals Як правильно поводитися з токенами BRC-20 та Ordinals Прагматичний погляд на проблему Ordinals і токенів у Біткоїні та на те, як розв'язати проблему їхнього використання блокового простору. Роббі Грінфілд 19 травня 2024
Чому Біткоїн – це вкрай потрібне «замороження» для ваших заощаджень Чому Біткоїн – це вкрай потрібне «замороження» для ваших заощаджень З розвитком технологічного прогресу вільний ринок невблаганно рухається до «розбавлення» коштів. Біткоїн – це глибоке «замороження», якого відчайдушно потребують ваші заощадження. Unchained Capital 12 травня 2024
Налаштування мультипідпису власноруч чи спільне зберігання з мультипідписом? Налаштування мультипідпису власноруч чи спільне зберігання з мультипідписом? Рішення перевести біткоїн на самостійне зберігання – це лише перший крок. Власники повинні також вирішити, як вони хочуть захистити свої заощадження: за допомогою єдиного підпису, самостійно створеного мультипідпису чи спільного зберігання. Unchained Capital 12 травня 2024