У мережі Біткоїна падає кількість транзакцій

У мережі Біткоїна падає кількість транзакцій

Це відбувається на тлі зниження ажіотажу навколо записів Ordinals.

Показник щотижневих транзакцій у мережі Біткоїна впав до лютневого рівня після пікових значень у вересні. Про це повідомляє The Block.

З травня по середину вересня середня щотижнева кількість транзакцій у мережі коливалася між 400 000 та 500 000. Пік припав на 20 вересня і становив 600 000, що стало рекордним значенням. Однак до 9 жовтня середній тижневий обсяг транзакцій різко знизився і становив близько 283 000, чого не спостерігалося з кінця лютого.

Зниження транзакцій відбулося на тлі скорочення активності у сегменті записів Ordinals. Цей протокол вплинув на мережу Біткоїна на початку цього року, викликавши різке зростання транзакційної активності.

Ставлення Біткоїн-спільноти до записів Ordinals

Варто наголосити, що протокол Ordinals розділив Біткоїн-ком'юніті на два табори. На думку одних, записи підвищують практичну цінність мережі Біткоїна, оскільки створюють нові варіанти використання блокчейну.

Інші вважають, що цей протокол не поєднується з ідеєю Сатоші Накамото, котрий хотів створити платіжну систему, а не майданчик для розваг. До того ж використання записів призводить до перевантаження мемпулу. У зв'язку з цим розробник Bitcoin Core Люк Дашр закликав Біткоїн-спільноту покласти край захопленням записами Ordinals та мем-токенами BRC-20.

Дашр нагадав, що «фільтрація спаму була стандартною частиною Bitcoin Core з самого першого дня». Крім того, за його словами, у програмному забезпеченні було допущено помилку, оскільки існуючі фільтри не поширювалися на транзакції Taproot. А поява записів Ordinals і токенів BRC-20 стала можливою саме завдяки оновленню протоколу Segregated Witness (SegWit) і Taproot у серпні 2017 року та листопаді 2021 року відповідно.

Як відбуваються біткоїн-транзакції?
Як відбуваються біткоїн-транзакції?
Транзакції BTC складаються з трьох частин: суми транзакції, адреси, з якої були ...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Ситуація з мемпулом у вересні

Станом на 21 вересня кількість непідтверджених транзакцій досягла рекордних значень і становила близько 235 000 (246 Мб). Сам блокчейн біткоїна заповнений майже на 100%, починаючи фактично з моменту створення протоколу Ordinals у лютому 2023 року.

Відомо, що перевантаження блокчейну негативно впливає на виконання переказів з низькою комісією.

Бразилія до кінця року врегулює Біткоїн-індустрію Бразилія до кінця року врегулює Біткоїн-індустрію Також пройдуть публічні консультації щодо правил ведення бізнесу провайдерами цифрових послуг. Володимир Гришенко 21 травня 2024
Розробників Samourai Wallet захищатиме новий Біткоїн-фонд Розробників Samourai Wallet захищатиме новий Біткоїн-фонд The Bitcoin Policy Institute створив для захисту розробників некастодіальних інструментів фонд Peer-to-Peer Rights Fund. Володимир Гришенко 21 травня 2024
Британський суд визнав Крейга Райта брехуном Британський суд визнав Крейга Райта брехуном Австралієць більше не зможе судитись з Біткоїн-розробниками у британській юрисдикції. Володимир Гришенко 21 травня 2024