У мережі Біткоїна падає кількість транзакцій

У мережі Біткоїна падає кількість транзакцій

Це відбувається на тлі зниження ажіотажу навколо записів Ordinals.

Показник щотижневих транзакцій у мережі Біткоїна впав до лютневого рівня після пікових значень у вересні. Про це повідомляє The Block.

З травня по середину вересня середня щотижнева кількість транзакцій у мережі коливалася між 400 000 та 500 000. Пік припав на 20 вересня і становив 600 000, що стало рекордним значенням. Однак до 9 жовтня середній тижневий обсяг транзакцій різко знизився і становив близько 283 000, чого не спостерігалося з кінця лютого.

Зниження транзакцій відбулося на тлі скорочення активності у сегменті записів Ordinals. Цей протокол вплинув на мережу Біткоїна на початку цього року, викликавши різке зростання транзакційної активності.

Ставлення Біткоїн-спільноти до записів Ordinals

Варто наголосити, що протокол Ordinals розділив Біткоїн-ком'юніті на два табори. На думку одних, записи підвищують практичну цінність мережі Біткоїна, оскільки створюють нові варіанти використання блокчейну.

Інші вважають, що цей протокол не поєднується з ідеєю Сатоші Накамото, котрий хотів створити платіжну систему, а не майданчик для розваг. До того ж використання записів призводить до перевантаження мемпулу. У зв'язку з цим розробник Bitcoin Core Люк Дашр закликав Біткоїн-спільноту покласти край захопленням записами Ordinals та мем-токенами BRC-20.

Дашр нагадав, що «фільтрація спаму була стандартною частиною Bitcoin Core з самого першого дня». Крім того, за його словами, у програмному забезпеченні було допущено помилку, оскільки існуючі фільтри не поширювалися на транзакції Taproot. А поява записів Ordinals і токенів BRC-20 стала можливою саме завдяки оновленню протоколу Segregated Witness (SegWit) і Taproot у серпні 2017 року та листопаді 2021 року відповідно.

Як відбуваються біткоїн-транзакції?
Як відбуваються біткоїн-транзакції?
Транзакції BTC складаються з трьох частин: суми транзакції, адреси, з якої були ...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Ситуація з мемпулом у вересні

Станом на 21 вересня кількість непідтверджених транзакцій досягла рекордних значень і становила близько 235 000 (246 Мб). Сам блокчейн біткоїна заповнений майже на 100%, починаючи фактично з моменту створення протоколу Ordinals у лютому 2023 року.

Відомо, що перевантаження блокчейну негативно впливає на виконання переказів з низькою комісією.

Мережа ресторанів у Канаді почала купувати біткоїни Мережа ресторанів у Канаді почала купувати біткоїни Компанія зізналася, що слідкує за діями засновника MicroStrategy Майкла Сейлора. Володимир Гришенко 05 грудня 2023
Акції майнера Phoenix Group подорожчали на 50% Акції майнера Phoenix Group подорожчали на 50% Компанія спромоглася вийти на IPO і тепер торгується на фондовій біржі Абу-Дабі. Володимир Гришенко 05 грудня 2023
Ексглава Paxful очолив новий P2P-проєкт Ексглава Paxful очолив новий P2P-проєкт Мета Noones – підключити Глобальний Південь до світових фінансових систем за допомогою технології пірингових переказів. Володимир Гришенко 05 грудня 2023