Coinkite: історія одного з провідних виробників BTC-гаманців

Coinkite: історія одного з провідних виробників BTC-гаманців

Компанія Coinkite – засновник найпопулярнішого серед біткоїнерів апаратного гаманця Coldcard. Попри труднощі, вона змогла реорганізувати свій бізнес і стати одним із топових виробників у цьому сегменті.

Історія Coinkite

Стартап Coinkite з'явився не набагато пізніше за сам Біткоїн. Заснована 1 березня 2012 року в Торонто (Канада) Родольфо Новаком та Пітером Греєм, Coinkite була однією з перших компаній, які спробували надати інноваційні фінансові послуги на базі Біткоїна. Їхньою метою було створення зручної та безпечної інфраструктури для використання біткоїна як цифрової валюти.

Coinkite є одним з перших в індустрії провайдерів Біткоїн-послуг та інструментів для розробників. У 2014 році стартап запустив власний вебгаманець із функцією мультипідпису, а також представив систему розрахункових терміналів, за допомогою якої мерчанти можуть приймати як оплату цифрову валюту. Також компанія запропонувала своїм користувачам дебетову біткоїн-картку, а також інструменти для керування BTC, забезпечуючи безпечне зберігання та перекази цифрового активу. Компанія також працювала над поліпшенням прозорості та конфіденційності угод з використанням біткоїна.

Coinkite: історія одного з провідних виробників BTC-гаманців
Джерело: сторінка Coinkite у соцмережі X (Twitter).

Проте 2016 року вона зіткнулася з труднощами, які змусили закрити її однойменний онлайн-гаманець. Водночас компанія закрила і доступ до свого API, і можливість отримувати послуги через браузер Tor.

Таке рішення було прийнято у зв'язку із переходом на новий етап розвитку компанії. Coinkite при цьому залишилася прихильною до ідеї Біткоїна, відмовившись лише від вебзастосунків та програмного забезпечення.

При цьому в компанії дали чітко зрозуміти, що відмова від популярних серед біткоїн-користувачів послуг безпосередньо пов'язана з погрозами, що походять від держструктур, а також із численними DDoS-атаками, які вона відчувала протягом майже чотирьох років свого існування.

«Коли ти є централізованим Біткоїн-сервісом, ти привертаєш підвищену увагу влади й інших добре проплачених джерел неприємностей. З першого місяця нашого існування, а це вже понад три роки, ми також постійно наражалися на DDoS-атаки. Крім цього, ми наповнювали справжніми фіатними доларами кишені наших адвокатів, щоб вони могли захистити наших клієнтів від своїх власних урядів. Це зовсім не те, чим нам хочеться займатися. Ми любимо кодити та надавати чудові послуги», – йшлося у повідомленні компанії.

Надалі Coinkite зосередилася на створенні апаратних застосунків для екосистеми Біткоїна, зокрема біткоїн-термінали й апаратні гаманці. Також компанія заявила про плани створення апаратних продуктів для аутентифікації та забезпечення безпеки користувачів.

Розвиток ринку апаратних гаманців

«Холодний» гаманець – це сховище для приватних ключів, яке можна використовувати без доступу до інтернету, тобто в офлайн-режимі. Такий носій – фізичний пристрій: флешка чи картка із високим рівнем захисту.

«Холодні» гаманці ще називають апаратними. Вони забезпечують максимальну безпеку. Саме тому такі сховища у пріоритеті. І це не дивно: вони не бояться атак через інтернет і ґрунтовно захищені від фізичного злому.

Ринок пропонує десятки варіантів апаратних гаманців. Є моделі, які потребують підключення до ноутбука за допомогою USB-кабелю. Інші для здійснення транзакцій приєднуються через Wi-Fi.

Ринок апаратних гаманців у 2022 році становив $212 млн і, за прогнозами, досягне $1,2 млрд до 2030 року за темпів зростання 24,4% протягом 2022–2030 років.

Що сьогодні пропонує Coinkite

Біткоїни можна зберігати на біржі або у застосунку на комп'ютері. Всі ці способи вкрай ризиковані, оскільки облікові записи на біржах часто зламують, а кошти викрадають. На цю мить існує один найбезпечніший спосіб зберігання валют – офлайн-пристрій, який дуже важко зламати. Тому апаратні гаманці – безумовно, найнадійніші пристрої для зберігання біткоїнів.

Сьогодні один із лідерів ринку, компанія Coinkite, що спеціалізується саме на розробленні апаратних гаманців, пропонує своїм користувачам такі лінійки гаманців: OpenDime USB, Coinkite Coldcard та Coldcard Q1.

OpenDime – перший «холодний» гаманець компанії Coinkite. Це фізичний гаманець, який дозволяє безпечно й анонімно передавати BTC без потреби використання комп'ютера або мобільного пристрою. Цей пристрій зовні нагадує флешку, але всередині знаходиться мікроконтролер, який забезпечує безпеку та зберігання приватного ключа для доступу до активів. Після ініціалізації пристрій створить приватний ключ для зберігання ваших активів і працюватиме в режимі читання, в цьому режимі ви зможете отримати доступ до публічного ключа для поповнення.

Coinkite: історія одного з провідних виробників BTC-гаманців
Джерело: сторінка Lightning Store у соцмережі X (Twitter).

Останній оновлений біткоїн-гаманець від CoinKite – Coldcard MK4. Це надбезпечний апаратний пристрій із подвійним захисним елементом (Secure Element) для генерації ключів та підтримкою Air-Gapped. У новій моделі збільшили максимальний розмір BTC-транзакції з 384 Кб до 2 Мб, змінили розташування PSBT з флешки на PSRAM та скоротили час оновлення прошивки з двох хвилин до 15 секунд.

У цю модель розробники також додали «примусовий PIN-код»: якщо його ввести, все працюватиме як завжди, але згенерований приватний ключ не має жодного відношення до основного ключа.

Coinkite: історія одного з провідних виробників BTC-гаманців
Джерело: сторінка Coinkite у соцмережі X (Twitter).

Coldcard – це, мабуть, найбезпечніший гаманець для зберігання приватних ключів, оскільки він надає можливість використання функції повітряного зазору. Це означає, що вам ніколи не доведеться фізично підключати свій гаманець Coldcard до будь-якого пристрою.

Також на початку року виробник представив новий пристрій для зберігання BTC під назвою Q1. Нова модель радикально відрізняється від лінійки MK (останнім пристроєм цієї серії була модель MK4). Зокрема, додано повноцінну QWERTY-клавіатуру, яка дозволяє зручно вводити seed-фразу під час відновлення гаманця.

Новий гаманець може отримувати енергію від батарейок, якщо користувач обирає такий варіант. Також додано новий QR-сканер, який дозволяє сканувати QR-коди та здійснювати транзакції за будь-якого освітлення.

Coinkite: історія одного з провідних виробників BTC-гаманців
Coldcard Q1. Джерело: Coldcard.

Висновки

Компанія Coinkite є яскравим представником Біткоїн-індустрії. Вона запропонувала низку інноваційних рішень і зробила вагомий внесок у розвиток інфраструктури для цифрових фінансових рішень. Будучи першопрохідником у Біткоїн-сфері, її досвід виявився безцінним для нового покоління підприємців у цій галузі.

Гаманці Coinkite також заслужили визнання та популярність серед Біткоїн-ентузіастів завдяки своїй безпеці й інноваційному функціоналу. Вони надають користувачеві повний контроль над приватними ключами та коштами, забезпечуючи найвищий рівень захисту від потенційних кіберзагроз і хакерських атак. Це надто важливо у світі, де безпека активів має першорядне значення.

Біткоїн проти диктатури Біткоїн проти диктатури Навіть у XXI столітті у світі існують авторитарні та тоталітарні режими, що становлять небезпеку не лише для своїх громадян, а й для жителів інших країн. Проте з появою Біткоїна з’являється можливість протистояти їхньому шкідливому впливу, принаймні у фінансовій сфері. Дмитро Харьков 12 квітня 2024
Найвідоміші Біткоїн-наставники Найвідоміші Біткоїн-наставники Наставники у Біткоїн-спільноті – це люди, яку виконують важливу просвітницьку роль та допомагають іншим зрозуміти, що таке Біткоїн та як він може покращити їхнє життя. Володимир Гришенко 11 квітня 2024
Інвестиційні продукти на основі біткоїна Інвестиційні продукти на основі біткоїна Традиційні інвестори все більше цікавляться біткоїном. Відтак з’являються нові інструменти для трейдерів та інших учасників ринку, які бажають заробити на цінових коливаннях активу. Дмитро Харьков 10 квітня 2024