Майбутнє енергетики: Біткоїн-майнінг

Майбутнє енергетики: Біткоїн-майнінг

Якщо споживання доступної енергії безпосередньо пов’язане зі зростанням ВВП, Біткоїн-майнінг є тим самим ідеальним компонентом, який допоможе нашим енергетичним мережам та економіці.

«Аналіз часових рядів (Stern, 1993, 2000) демонструє, що для пояснення зростання ВВП, окрім капіталу та праці, потрібна енергія. Однак основні економічні дослідження, як правило, применшують значення енергії для економічного зростання. Основні моделі, які використовуються для пояснення процесу зростання (Aghion і Howitt, 2009), не включають енергію як фактор виробництва».

Роль енергії в промисловій революції та сучасному економічному зростанні, Стерн і Кандер (2012).

Якщо енергія настільки важлива для будь-якої економіки, чому її так агресивно уникають у дослідженнях і обговореннях? Чому існує така сильна політизація та розкол у галузі? Потрібно генерувати якнайбільше енергії таким чином, щоб це не порушувало економіку та дозволило підтримувати маховик суспільства. Але як досягти такої високої мети?

Через пряму монетизацію виробництва енергії.

Однак, є одна проблема: попит на енергію нестабільний. Він не постійний протягом дня, не кажучи вже про цілий рік. Ця нестабільність також впливає на різні форми енергії для економік, які зазнають сезонної мінливості клімату або обмежені в доступі до різних джерел.

Майбутнє енергетики: Біткоїн-майнінг
Джерело: ERCOT

Чи є спосіб згладити цю нестабільність попиту, щоб виробники енергії могли підтримувати постійний високий рівень продуктивності, залишаючись здатними забезпечувати електроенергію для соціальних потреб?

Майбутнє енергетики

Відповідь: так. Це можливо за допомогою Біткоїн-майнінга. Ми можемо використовувати майнінг, щоб придушити чвари між усіма виробниками енергії. Усі можуть конкурувати за хешрейт і отримувати винагороду у біткоїні, якщо вони погодяться перенаправити електроенергію в мережу, коли виникає така суспільна потреба (що довело свою ефективність у багатьох сценаріях, зокрема, для системи ERCOT в Техасі, а також у Грузії). Чим більша потужність виробництва електроенергії, тим більше воно може дати те, що потрібно суспільству, і при цьому мати можливість отримувати дохід завдяки Біткоїн-майнінгу. Найприємніше те, що Біткоїну байдуже, звідки надходить чи добувається енергія.

Таким чином можна виправдати швидке розширення інфраструктури виробництва та розподілу енергії, забезпечуючи постійний і висококонкурентний попит на цю енергію. Попит є у покупця як першої інстанції, так і останньої. Цей попит може бути задоволений користуючись з найдешевших енергетичних ресурсів або внаслідок розширення поточної діяльності для забезпечення більшої продуктивності та ефективності. За такого підходу всі стратегії життєздатні. Забезпечення гнучкого попиту на мережу, який може згладити криву загального попиту, є революційним.

Майбутнє енергетики: Біткоїн-майнінг
Джерело: ERCOT

У добре збалансованій системі загальний попит виглядатиме таким же послідовним і рівним, як і лінія, яка представляє пропозицію ядерної енергії вище (жовтим). Але коли існує динамічний природний попит, необхідне гнучке джерело попиту, яке може заповнити цей розрив. Потрібне навантаження, яке можна відключити, коли суспільний попит перевищує прогнози, але забезпечує вигоду як шляхом операційних покращень, так і доходів, і його можна якнайшвидше повернути в режим онлайн коли негайні вимоги користувачів задоволені.

Саме цим, пані та панове, займаються Біткоїн-майнери в ERCOT та Джорджії. Вони заповнюють прогалини. Це також дає стимул виробляти якомога більше енергії для самих виробників енергії. Це означає, що тепер є причина для створення підприємств, які здатні виробляти набагато більше енергії, ніж потрібно на цю мить (але може бути корисною в майбутньому).

Майбутнє енергетики: Біткоїн-майнінг

У цьому привабливість регулювання складності Біткоїн-майнінгу. Коли в мережу виділяється більше потужності, і блоки починають надходити надто швидко, складність мережі зростає (і навпаки, коли блоки надходять надто повільно). Немає надмірного виробництва та перенасичення пропозиції через високі ціни.

Водночас майнінгові пули дозволяють майнерам спільно працювати, щоб отримати винагороду. У такому разі майнінговий пул розподіляє доходи між учасниками пулу відповідно до того, скільки зусиль було витрачено, у відсотках від загальної суми пулу (справедлива система співпраці). В результаті виходить набагато стабільніший потік доходів, ніж якби ці майнери працювали поодинці.

Висновок

Усі виробники енергії отримають вигоду від розгортання центрів обробки даних, заповнених ASIC-майнерами, користуючись постійним попитом, який забезпечує майнінгова мережа. Крім того, висококонкурентна галузь забезпечує внутрішній попит на отримання не лише найдешевшої енергії, а й надмірних потужностей, які не використовуються ефективно. Ось чому виробники енергії та комунальні підприємства використовують майнінг для максимізації ефективності та оптимізації процесів, одночасно отримуючи додатковий прибуток.

Відбувається переорієнтація самих основ енергетики. Трайбалізм в енергетиці зникне, оскільки всі виробники націляться на велике Біткоїн-майбутнє, яке видніється на горизонті. І всі вони можуть заробити на цьому багато грошей.

Це гостьовий пост Майка Хобарта. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Bitpac: емуляція DAO на Біткоїні Bitpac: емуляція DAO на Біткоїні Хоча DAO традиційно асоціюються з Ethereum, емуляція більшості функцій DAO можлива у Біткоїні з використанням мультипідпису та голосування з приводу того, які транзакції підписувати. Діллон Хілі 13 квітня 2024
Біткоїн: ентропійний двигун Біткоїн: ентропійний двигун Біткоїн як система за своєю суттю захищений і побудований на концепції ентропії, що збільшує випадковість. Це те, що насправді пов'язує Біткоїн та фізичні закони природи. Сідні Брайт 13 квітня 2024
На порозі кардинальних змін: цифровізація грошей На порозі кардинальних змін: цифровізація грошей Поточний стан проєктів цифрових валют центральних банків, резюмований Ефрат Фенігсон, незалежною журналісткою та ведучою подкасту You're The Voice. Ефрат Фенігсон 07 квітня 2024