Мальта оновить регулювання Біткоїн-індустрії згідно з MiCA

Мальта оновить регулювання Біткоїн-індустрії згідно з MiCA

Переглянуте зведення правил внесе зміни у роботу бірж, кастодіанів і фінансових управляючих.

Управління з фінансових послуг Мальти (MFSA) розпочало публічні консультації щодо зміни криптовалютного регулювання з метою приведення його у відповідність до європейського закону MiCA (Markets in Crypto-Assets – регулювання ринку криптоактивів). Про це повідомляє Cointelegraph.

Так, період публічних консультацій відкрито до 29 вересня. Переглянуті норми пропонують внести зміни до правил роботи бірж, кастодіанів та фінансових керуючих з метою приведення їх у відповідність до європейських правил MiCA. Мальта вперше створила свою криптовалютну систему у 2018 році, ухваливши закон про віртуальні фінансові активи (Virtual Financial Assets, VFA).

Відповідно до нових норм пропонується внести такі зміни: скасування системного аудиту ліцензованих компаній, знижено вимоги щодо капіталу, скасовано вимогу щодо страхування професійної відповідальності.

З прийняттям правил MiCA всі нормативні акти, що існують у країнах ЄС, будуть замінені універсальними законами MiCA. Мальта, яка є членом ЄС, мала два варіанти: або чекати 18 місяців до набуття чинності MiCA, або внести зміни до чинного законодавства. Влада Мальти обрала другий варіант.

Чи законний Біткоїн?
Чи законний Біткоїн?
Перша у світі децентралізована цифрова валюта Біткоїн привертає до себе загальну...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Що потрібно знати про MiCA

Закон «Про ринки криптоактивів» MiCA опублікували в Офіційному журналі Європейського союзу 9 червня, що означає офіційне прийняття його у зведення законів ЄС.

З юридичного погляду норми документа набули чинності через 20 днів, проте їхні положення застосовуватимуться з 30 грудня 2024 року.

В Африці біткоїном користуються частіше, ніж у США та Європі В Африці біткоїном користуються частіше, ніж у США та Європі За рік через регіон пройшло близько $117 млрд у біткоїнах і криптовалютах. Володимир Гришенко 25 вересня 2023
Барселону заполонили Біткоїн-графіті Барселону заполонили Біткоїн-графіті Біткоїн набуває популярності в Європі у незвичний спосіб. Дмитро Харьков 25 вересня 2023
Coinbase зберігає майже мільйон біткоїнів Coinbase зберігає майже мільйон біткоїнів Біржа є найбільшою компанією-холдером BTC, проте більшість цих монет належить клієнтам. Володимир Гришенко 25 вересня 2023