Які бувають критики Біткоїна і чому вони неправі

Які бувають критики Біткоїна і чому вони неправі

Біткоїн від моменту свого створення регулярно піддається нападкам з боку представників світу традиційних фінансів. Ми підготували для вас класифікацію критиків Біткоїна, щоб ви чітко розуміли, до чиєї думки не варто прислухатися.

Чому критикують Біткоїн

Біткоїн, попри свою популярність і поширеність, регулярно стає об'єктом критики з боку всіляких експертів та чиновників. Основні претензії до головного цифрового активу пов'язані з різними аспектами його функціонування, впливу на світову економіку та довкілля.

Багато хто продовжує асоціювати Біткоїн з інструментом для незаконної діяльності через умовну анонімність транзакцій. Таким чином світ традиційних фінансів дуже не любить Біткоїн, де його не критикує лише лінивий. Розберемося детальніше, якому типу людей і чому не подобається Біткоїн.

Політики

Біткоїн, будучи революційним фінансовим інструментом, викликав безліч дискусій серед політиків у всьому світі. Ці суперечки часто зосереджені на певних аспектах функціонування та впливу Біткоїна на глобальну економіку та соціум.

Політики, критикуючи головний цифровий актив, здебільшого переконують свою аудиторію в тому, що він використовується для шахрайських схем чи фінансування тероризму.

Які бувають критики Біткоїна і чому вони неправі
Колишній президент США Дональд Трамп. Джерело: X (Twitter).

Розглядаючи їхні аргументи, можна побачити, що вони абсолютно не розуміють, як функціонує Біткоїн. Так, він дійсно надає певний рівень анонімності, але фактично не є таким, оскільки всі транзакції записуються в блокчейн. Це уможливлює відстеження та аналізування потоків коштів.

Варто також розуміти, що політики, найчастіше висловлюючи ту чи іншу думку, насамперед орієнтуються на настрої електорату. Якщо в суспільстві зростає відсоток прихильників Біткоїна, з'являються і політики, які готові захищати його. До речі, нинішні президентські перегони в США є підтвердженням цього.

Банкіри

Біткоїн регулярно стає об'єктом критики з боку представників фінансових установ. Зокрема, з їхнього боку лунає твердження, що Біткоїн не має жодного забезпечення. Отже, будь-яка людина, яка купує BTC, дуже ризикує, оскільки може втратити свої гроші.

Однак слід зауважити, що справжня цінність активу часто визначається пропозицією та попитом, а також сприйняттям його корисності. Біткоїн надає унікальні переваги, такі як децентралізація, безпека та глобальна доступність, які можуть пояснити його поточну вартість на ринку.

Які бувають критики Біткоїна і чому вони неправі
Голова Європейського центробанку Крістін Лагард. Джерело: X (Twitter).

До того ж дедалі більше інвесторів розглядають його як «золото XXI століття» – засіб заощадження в період нестабільності традиційної банківської системи. Багато великих банківських установ, таких як Deutsche Bank, звернули увагу на зростаючий BTC-ринок і оцінили його потенціал. Тому банки починають працювати над планами із запуску низки послуг для біткоїн-користувачів, аби не втратити можливість стати частиною зростаючого ринку.

Екологи

Біткоїн постійно зазнає критики екологів через «енергоємність» його видобутку. Дійсно, майнінг потребує значних енергетичних ресурсів, але важливо враховувати, що для цього процесу використовуються переважно джерела електроенергії, що відновлюються.

На тлі постійно зростаючої складності видобутку монет майнінгові компанії для окупності свого бізнесу найчастіше розміщують свої дата-центри в регіонах з дешевою та чистою енергією, такою як гідроенергія. За останніми даними, частка «зеленого» майнінгу вже перевищила 50%.

Які бувають критики Біткоїна і чому вони неправі
Шведська екоактивістка Грета Тунберг. Джерело: X (Twitter).

Що характерно, такими успіхами не зможе похвалитися жодна галузь економіки. Наприклад, споживання у тому самому банківському секторі майже цілком забезпечується «традиційною» електроенергією. Її використовують для живлення мережі банкоматів, філій, серверів, сховищ даних та інших будівель. За даними аналітиків, 100% енергії банківського сектора надходить із глобальної енергосистеми, що робить вуглецевий слід надто вагомим.

Таким чином, критика на адресу Біткоїна має розглядатися у контексті загального екологічного навантаження серед інших галузей.

Чиновники

На думку державних чиновників, оскільки Біткоїн функціонує поза традиційною банківською системою, він може становити загрозу для національної фінансової стабільності. Внаслідок регулятори та центральні банки можуть втратити контроль над грошовою масою та вплив на економічну політику.

Існують побоювання, що Біткоїн може підірвати національний суверенітет у питаннях валютної політики. Якщо громадяни почнуть масово використовувати BTC замість національної валюти, це може послабити контроль держави над своєю економікою та фінансовою системою.

Які бувають критики Біткоїна і чому вони неправі

За побоюваннями чиновників, BTC можуть сприяти незаконній діяльності. Однак зазначимо, що будь-який фінансовий інструмент може бути використаний з незаконною метою, і це не робить сам інструмент проблематичним. Набагато важливіше зосередитися на створенні здорового регулятивного середовища, яке забезпечувало б безпеку та прозорість для всіх користувачів.

«Криптоексперти»

Біткоїн – перший і найбільш відомий цифровий актив. І досить часто він зазнає критики представників різних криптопроєктів, яких з того часу з'явилося тисячі.

Спекулюючи на недостатніх знаннях деяких користувачів, вони просувають свої продукти, які мають ознаки схеми Понці (обіцяють великий прибуток у короткий термін). Однак інвестиції у подібні проєкти найчастіше призводять до втрати фінансів.

Підбиваючи підсумки

Аналіз ринку показав, що головні критики Біткоїна – як правило, представники «старої школи» фінансового ринку, пік кар'єри яких припав на час, коли Біткоїна ще не існувало. Ці люди мають різні цілі, в яких немає місця для BTC. При цьому очевидно, що їхні висновки та доводи помилкові. Біткоїн – унікальний сучасний актив, що має перспективи не лише як гроші, а і як технологія.

З якими тваринами асоціюється Біткоїн З якими тваринами асоціюється Біткоїн Світ Біткоїна може здивувати новачків різноманітними аналогіями з тваринами: медоїдом, кролячою норою, мешканцями морів тощо. Але яке відношення вони мають до головного цифрового активу? Річ у тім, що Біткоїн - це складна та серйозна тема, але її можна спростити. Дмитро Харьков 23 лютого 2024
Braiins: історія оператора першого у світі майнінгового пулу Braiins: історія оператора першого у світі майнінгового пулу Майнінгові пули у поточному вигляді зобов'язані своєю появою компанії Braiins. Її розробки також допомогли суттєво покращити продуктивність та енергоспоживання, остаточно перевівши індустрію на ASIC-майнери. Володимир Гришенко 22 лютого 2024
Навіщо встановлювати повну ноду Навіщо встановлювати повну ноду Біткоїнери часто підкреслюють, що при здійсненні транзакцій треба використовувати власну повну ноду Біткоїна. Але новачкам зазвичай складно зрозуміти, як це робити та навіщо. Дмитро Харьков 21 лютого 2024