МВФ надав рекомендації щодо регулювання цифрових активів

МВФ надав рекомендації щодо регулювання цифрових активів

Документ створено спільно з FSB на запит Індії, яка зараз головує у G20.

Міжнародний валютний фонд (МВФ) та Рада з питань фінансової стабільності (FSB) 7 вересня опублікували спільний документ, який містить політичні рекомендації щодо регулювання діяльності, пов'язаної зі стейблкоїнами та децентралізованими фінансами (DeFi). Про це повідомляється на сайті FSB.

Організації створили документ з метою об'єднання стандартів та консолідації колективних рекомендацій, щоб надати керівництво та допомогти різним юрисдикціям у розв'язанні ризиків, які можуть нести цифрові активи.

Згідно з документом, стейблкоїни можуть раптово стати волатильними та нести величезний ризик для фінансової стабільності. Що стосується протоколів DeFi, то вони «не відрізняються суттєво від традиційної фінансової системи за функціями, що виконуються».

У документі також наголошується, що оскільки DeFi намагається повторити деякі функції традиційної фінансової системи, то цей продукт також може посилити й успадкувати ризики та вразливості традиційних систем. До них можна віднести невідповідність ліквідності та строків погашення, нестабільність операційної діяльності, взаємопов'язаність тощо.

«Заяви про децентралізацію часто не витримують критики. Зараз DeFi можуть демонструвати нечіткі, непрозорі, неперевірені або легко маніпульовані механізми управління, що може наражати користувачів на ризики», – наголошується в документі.

Міжнародні організації поки не надали офіційної позиції щодо регулювання Біткоїна та його протоколів. Однак очевидним є тренд на розроблення загальних підходів до регулювання сфери традиційних і цифрових активів.

Чи законний Біткоїн?
Чи законний Біткоїн?
Перша у світі децентралізована цифрова валюта Біткоїн привертає до себе загальну...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Позиція МВФ щодо цифрових активів

Оскільки цифрові валюти знаходять дедалі більше застосування у світі, у МВФ дійшли висновку, що потрібні суворі правила для захисту тих, хто інвестує у такі активи.

На думку представників фонду, біткоїн та криптовалюти потребують більш комплексної політики і їм не можна надавати статусу законного платіжного засобу.

Компанії в США хочуть зобов'язати звітувати про LN-транзакції Компанії в США хочуть зобов'язати звітувати про LN-транзакції Запропонований законопроєкт має «захистити від маніпуляцій та шахрайства» на ринку. Володимир Гришенко 29 вересня 2023
Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Біткоїн у Китаї стає дедалі легальнішим, SEC продовжує відкладати заявки на біткоїн-ETF, MicroStrategy нарощує запаси BTC, Human Rights Foundation роздасть гранти, майнери видобули «зламаний» блок, в Україні правоохоронців навчатимуть шукати цифрові активи, у Coinbase виявили майже 1 млн BTC. Володимир Гришенко 29 вересня 2023
У Казахстані майнери вимагають знизити ціни на електроенергію У Казахстані майнери вимагають знизити ціни на електроенергію Інакше майнінгові компанії обіцяють остаточно згорнути свою діяльність. Володимир Гришенко 29 вересня 2023