МВФ не хоче бачити біткоїн платіжним засобом

МВФ не хоче бачити біткоїн платіжним засобом

У фонді вважають, що цифрові валюти загрожують національним валютам.

Біткоїн і криптовалюти потребують більш комплексної політики і їм не можна надавати статусу законного платіжного засобу. Відповідних висновків дійшов Міжнародний валютний фонд (МВФ), надавши їх країнам G20, повідомляє Watcher.Guru.

«Для захисту національного суверенітету важливо не надавати цифровим активам статусу офіційної валюти або законного платіжного засобу. Інакше доведеться приймати їх у багатьох юрисдикціях для сплати податків, штрафів і розрахунків за боргами, що може спричинити фіскальні ризики для державних фінансів і створити загрозу фінансовій стабільності чи швидкій інфляції», – йдеться у повідомленні.

Цифрові валюти знаходять дедалі більше застосування у світі. Тому МВФ вважає, що потрібні жорсткі правила для захисту тих, хто інвестує в такі активи.

МВФ розглядає крах екосистеми Terra як явне застереження щодо дозволу цифровим активам стати легальною валютою і вважає, що політика регулювання має бути більш жорсткою.

Чи законний Біткоїн?
Чи законний Біткоїн?
Перша у світі децентралізована цифрова валюта Біткоїн привертає до себе загальну...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Політика МВФ щодо цифрових валют

Тим часом на думку представників МВФ, заборона цифрових активів може виявитися неефективним підходом для країн у довгостроковій перспективі.

Фонд рекомендує зосередитись на усуненні факторів, що стимулюють попит на цифрові валюти, та на підвищенні прозорості шляхом обліку операцій.

Terraform Labs погодилася сплатити штраф у $4,5 млрд Terraform Labs погодилася сплатити штраф у $4,5 млрд До Квон зміг досягти принципової угоди з американським регулятором. Володимир Гришенко 13 червня 2024
Байден розглядає можливість приймати BTC-донати Байден розглядає можливість приймати BTC-донати Команда нинішнього президента США, ймовірно, хоче поповнити свій бюджет коштом Біткоїн-спонсорів. Володимир Гришенко 13 червня 2024
Накопичення біткоїн-китів досягли чотирирічного максимуму Накопичення біткоїн-китів досягли чотирирічного максимуму Аналітики не виключають, що це може бути ознакою чергового бичачого ралі. Володимир Гришенко 13 червня 2024