МВФ не хоче бачити біткоїн платіжним засобом

МВФ не хоче бачити біткоїн платіжним засобом

У фонді вважають, що цифрові валюти загрожують національним валютам.

Біткоїн і криптовалюти потребують більш комплексної політики і їм не можна надавати статусу законного платіжного засобу. Відповідних висновків дійшов Міжнародний валютний фонд (МВФ), надавши їх країнам G20, повідомляє Watcher.Guru.

«Для захисту національного суверенітету важливо не надавати цифровим активам статусу офіційної валюти або законного платіжного засобу. Інакше доведеться приймати їх у багатьох юрисдикціях для сплати податків, штрафів і розрахунків за боргами, що може спричинити фіскальні ризики для державних фінансів і створити загрозу фінансовій стабільності чи швидкій інфляції», – йдеться у повідомленні.

Цифрові валюти знаходять дедалі більше застосування у світі. Тому МВФ вважає, що потрібні жорсткі правила для захисту тих, хто інвестує в такі активи.

МВФ розглядає крах екосистеми Terra як явне застереження щодо дозволу цифровим активам стати легальною валютою і вважає, що політика регулювання має бути більш жорсткою.

Чи законний Біткоїн?
Чи законний Біткоїн?
Перша у світі децентралізована цифрова валюта Біткоїн привертає до себе загальну...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Політика МВФ щодо цифрових валют

Тим часом на думку представників МВФ, заборона цифрових активів може виявитися неефективним підходом для країн у довгостроковій перспективі.

Фонд рекомендує зосередитись на усуненні факторів, що стимулюють попит на цифрові валюти, та на підвищенні прозорості шляхом обліку операцій.

Майнінг може скоротити глобальні викиди на 8% Майнінг може скоротити глобальні викиди на 8% Замість критики енергомісткості Біткоїна слід використовувати його можливості, вважають в IRM. Євген Комчук 22 вересня 2023
Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Записи Ordinals заповнили блоки Біткоїна, Mt. Gox почекає з виплатами, складність майнінгу зросла, зі «сплячого» гаманця вивели 2100 BTC, біткоїн на першому місці за прибутковістю, Hut 8 та US Bitcoin об'єднаються, новий фонд від BitGo та Swan. Володимир Гришенко 22 вересня 2023
Засновник FTX залишиться у в'язниці до наступного засідання суду Засновник FTX залишиться у в'язниці до наступного засідання суду Суддя вирішив, що Сем Бенкман-Фрід може чинити тиск на свідків у справі. Володимир Гришенко 22 вересня 2023