Чому все більше компаній обирають Біткоїн

Чому все більше компаній обирають Біткоїн

Останнім часом все більше компаній починають використовувати Біткоїн як технологію, а BTC – як гроші. І роблять це не лише Bitcoin-Only стартапи, а й компанії з традиційного ринку.

Біткоїн як технологія

Досить тривалий час технологія Біткоїна цікавила виключно Біткоїн-максималістів. Навіть представники ринку цифрових активів не дуже добре розумілися на ній та не приділяли належної уваги інноваціям у цій галузі. Проте останніми місяцями ситуація почала суттєво змінюватися. Наприклад, у серпні компанія-емітент популярного стейблкоїна USDT – Tether – повідомила про інтеграцію протоколу Біткоїна RGB. Деталей поки що небагато, але представники компанії повідомили про «відданість екосистемі Біткоїна, з акцентом на протокол RGB для майбутнього зростання».

Чому все більше компаній обирають Біткоїн
Парадигма RGB. Джерело: RGB

Безумовно, про відданість екосистемі Біткоїна не слід казати буквально, адже того ж дня Tether повідомив про відмову підтримувати свій стейблкоїн на блокчейні Біткоїна. Отже, використання RGB викликано суто прагматичними міркуваннями. Ймовірно, реалізація смарт-контрактів та функціонал протоколу значно перевищують інші технічні рішення, що наразі пропонуються на ринку.

Раніше той самий Tether повідомив про реалізацію проєктів у сфері Біткоїн-майнінгу, зробивши наголос на екологічних ініціативах. Напевно, у такий спосіб емітент стейблкоїна намагається відтворити наративи, що популярні у мейнстрім-спільноті, та забезпечити собі належну репутацію. Проте інтерес до майнінгу та інвестиції у цю сфері наочно свідчать про потенціал індустрії, зокрема у контексті генерації значного доходу, навіть попри дуже високу конкуренцію.

Тож технології Біткоїна, що побудовані на децентралізації, відкритому програмному коді та кооперації розробників з усього світу без традиційної ієрархії стають дедалі популярнішими. Все більше компаній прагнуть їх використовувати, навіть якщо вони не сповідують Bitcoin-only принципи.

Біткоїн як гроші

Як це не дивно, але чимало фіатних компаній, які просувають використання долара США та інших валют, стають дедалі відкритішими до біткоїна. Найбільш очевидною ця тенденція є відносно платіжних гігантів Visa та Mastercard, які традиційно або ігнорували, або критикували BTC. Проте останнім часом вони все активніше впроваджують нові платіжні рішення у вигляді біткоїн-карт для оплати за товари та послуги.

Visa активно співпрацює з біржею Crypto.com, а Mastercard – Binance, Nexo та Gemini. Слід зазначити, що ці заходи не ставлять за мету просувати гіпербіткоїнізацію, адже такі картки, як правило, підтримують цілу низку інших токенів. До того ж мова йде про кастодіальне зберігання монет на біржах, а Visa та Mastercard отримують безпосередню фінансову вигоду від співпраці з біржами, які й фінансують такі ініціативи. Проте платіжні гіганти зацікавлені у підтримці фіатного стандарту, який і забезпечує їм основний дохід.

Чому все більше компаній обирають Біткоїн
Різноманітні варіанти біткоїн-карт від Mastercard. Джерело: Mastercard

Але факт залишається фактом, що попит на біткоїн як гроші вже неможливо ігнорувати, і все більше компаній прагнуть використати цей тренд на свою користь. Уже багато в чому біткоїн починає використовуватися паралельно з фіатними грошима навіть у стандартних (не Bitcoin-only) мережах. І навіть якщо якась платіжна мережа (наприклад, Visa) спробувала б на цьому етапі ігнорувати біткоїн, то цю нішу повністю б зайняли її конкуренти. Тому, попри свою любов до фіата, ці компанії сприяють поширенню використання біткоїна у сучасній економіці на міжнародному рівні.

Що це означає

Загалом складається цікава ситуація, коли все більше компаній, що не тільки не сповідують філософію Біткоїна, а навпаки відверто підтримують фіатний стандарт, починають використовувати Біткоїн як технологію чи гроші. Добре це чи погано?

З одного боку, це безперечно добре, адже Біткоїн стає ключовим елементом глобальної економіки та фінансової системи. Все більше людей та компаній зможуть не тільки почути про нього (що не завжди дозволяє сформувати об’єктивне ставлення), а й використати на практиці. Можна очікувати, що внаслідок цього кількість власників BTC стало зростатиме.

З іншого боку, такі компанії зазвичай пропонуватимуть гірші стандарти послуг за Bitcoin-only компанії. Наприклад, Visa, Mastercard чи PayPal робитимуть наголос на кастодіальному зберіганні та KYC-процедурах, на відміну від, наприклад, Strike, що задовольнятиме потреби біткоїнерів у найбільш відповідальній формі. Тому власникам BTC все ж рекомендовано відрізняти компанії, навіть якщо вони пропонують Біткоїн-сервіси.

Ще один важливий момент, про який може свідчити цей тренд, – це наближення бичачого циклу. Річ у тім, що під час ведмежого ринку всі учасники, які орієнтовані виключно на фіатну вартість BTC, залишають галузь. У такий спосіб індустрія «очищується» від псевдо-біткоїнерів, що дозволяє створювати стартапи чи розробляти технологічні інновації (особливо на другому рівні блокчейну). Але під час бичачого циклу ситуація докорінно змінюється, й багато інвесторів, трейдерів та інституціоналів цікавляться біткоїном із метою отримання фіатного прибутку.

Наближення халвінгу, а також можливе ухвалення заявок на біткоїн-ETF та очікуване пом’якшення грошово-кредитної політики Федеральної резервної системи (ФРС) вказують на дуже високу ймовірність того, що бичачий ринок почнеться вже наступного року. Тож деякі компанії просто намагаються знайти оптимальний момент для максимізації майбутніх доходів, а не демонструють повагу до Біткоїн-принципів чи технологій. У будь-якому разі ця тенденція, скоріш за все, буде лише посилюватися, особливо після халвінгу, коли головний цифровий актив стане драйвером нової хвилі зростання.

Як до кінця зрозуміти Біткоїн Як до кінця зрозуміти Біткоїн Попри те, що у світі є чимало людей, кого можна назвати справжніми Біткоїн-експертами, жоден з них не розуміє всієї глибини Біткоїна. Що ж робить його таким складним і як максимально зануритися у «кролячу нору»? Дмитро Харьков 15 липня 2024
Рікардо Салінас: мільярдер-біткоїнер з Мексики Рікардо Салінас: мільярдер-біткоїнер з Мексики Білл Гейтс, Уоррен Баффет та багато інших мільярдерів виступають проти Біткоїна (принаймні на словах). Але все більше багатіїв не погоджується з ними, обираючи головний цифровий актив. Одним із таких мільярдерів-біткоїнерів є мексиканський бізнесмен Рікардо Салінас. Дмитро Харьков 12 липня 2024
Як японська Metaplanet стала «азійською MicroStrategy» Як японська Metaplanet стала «азійською MicroStrategy» Започаткований компанією MicroStrategy тренд підхопила японська фірма Metaplanet. Внаслідок інтеграції Біткоїн-стратегії її фінансовий стан значно покращився, що свідчить про вірність обраного шляху. Володимир Гришенко 11 липня 2024