Чому брати Вінклвосси не є біткоїнерами

Чому брати Вінклвосси не є біткоїнерами

Кемерон і Тайлер Вінклвосси – брати-близнюки і перші біткоїн-мільярдери. Але справжніми біткоїнерами вони так і не стали.

Хто такі Кемерон і Тайлер Вінклвосси

Брати-близнюки Кемерон і Тайлер Вінклвосси стали першими у світі мільярдерами, які заробили статки на зростанні курсу біткоїна. За даними британської газети The Sunday Telegraph, Вінклвосси інвестували у BTC близько $11 млн за курсом біткоїна трохи більш як $100. Таким чином їхні активи за цей час зросли у 300 разів.

Чому брати Вінклвосси не є біткоїнерами
Джерело: flikr

«Вважається, що це перший мільярд, зароблений на інвестиціях у криптовалюту. Знаковий момент для цього спірного активу», – зазначає видання, наголошуючи, що Вінклвосси – публічні постаті, яким вдалося стати «першопрохідниками» у цій галузі.

Капітал та інвестиції в біткоїн

Брати Вінклвосси, випускники Гарварда, стали першими у світі мільярдерами, які заробили свій статок завдяки біткоїну.

Все почалося 2002 року, коли вони вирішили розробляти соціальну мережу ConnectU (HarvardConnection). Якийсь час із ними співпрацював і майбутній розробник Facebook Марк Цукерберг. Брати стверджують, що Цукерберг перестав виходити на зв'язок, привласнивши собі їхній код і створивши на його основі сайт соцмережі thefacebook.com.

Коли Цукерберг таки запустив свою соцмережу, близнюки звинуватили його в крадіжці ідеї й у 2008 році змогли відсудити $65 млн. Частина цієї суми пішла на покупку перших біткоїнів.

Свої BTC Вінклвосси купили влітку 2012 року, але про покупку заявили лише у квітні наступного року. Загалом вони купили трохи більш як 90 000 монет. На той час – 1% від усіх видобутих біткоїнів. Уже у 2017 році, коли вартість BTC досягла $20 000, брати стали першими у світі біткоїн-мільярдерами.

У 2021 році, за підрахунками журналу Forbes, і Тайлер, і Кемерон володіли $1,4 млрд. Пізніше Bloomberg написав, що у Вінклвоссів всього зберігається $6,4 млрд. Це не лише біткоїн, а й частки у різних бізнесах, валютних і блокчейн-стартапах, яких налічується понад 75.

Погляди братів Вінклвоссів

Близнюки неодноразово говорили, що Біткоїн стане «золотом» технологічного сектору.

«Люди не хочуть сприймати Біткоїн серйозно. Але в якийсь момент цей наратив зміниться, бо віртуальні валюти тут, щоби залишитися. Нині ми тільки на початку цього процесу. Ми віримо в інвестиції у наступне покоління провидців, які розширюють межі можливого. Вони схильні до ризику, хочуть створити кращий людський досвід і не бояться мислити масштабно та зазнавати великих невдач», – пояснював свою логіку щодо інвестування Кемерон Вінклвосс.

Брати у 2018 році навіть намагалися запустити перший на американському ринку біткоїн-ETF. Щоправда, тоді регулятор не був готовий до таких революційних рішень і відхилив їхню ініціативу.

Проте стверджувати, що Вінклвосси були прихильниками виключно технологій на основі Біткоїна, також не можна. Зокрема, у 2014 році вони започаткували біржу Gemini. Це типовий представник централізованих торгових майданчиків з усіма наслідками, що звідси випливають. На ній торгуються біткоїни та різні криптовалюти. Користувачі, довіряючи свої кошти таким платформам, стають вразливими перед атаками хакерів, помилками управління та регуляторними ризиками. Історія сповнена прикладів великих бірж, які були зламані чи закрилися, призвівши до втрати коштів інвесторів. Gemini не стала винятком і також повідомляла про витік користувацьких даних внаслідок серії фішингових атак.

Чому брати Вінклвосси не є біткоїнерами
Джерело: flikr

У 2019 році Вінклвосси придбали NFT-маркетплейс Nifty Gateway. Багато хто з біткоїнерів вважає ринок NFT спекулятивним і таким, що створює передумови для появи так званих «бульбашок». Також NFT ускладнюють екосистему блокчейну, вносячи в неї непотрібні труднощі та відволікаючи увагу від головних цілей технології.

В інвестиційному портфелі Winklevoss Capital також варто виділити компанію Stacks, яка підтримує кілька проєктів, спрямованих на ліквідацію централізованого контролю з боку найбільших технологічних компаній. Boom – це децентралізований електронний гаманець, за допомогою якого можна створювати NFT-токени та обмінюватися ними.

Останній інвестиційний проєкт братів – компанія Artie, що спеціалізується на розробленні відеоігор. Користувачам не потрібно завантажувати відеоігри Artie на свій пристрій. При цьому внутрішньоігрові цифрові активи можна експортувати та навіть імпортувати в інші відеоігри. Крім того, ними можна обмінюватись або торгувати на спеціальних платформах. Ігри Artie працюють на блокчейні Ethereum.

Що означає бути біткоїнером

Біткоїн – це не просто назва цифрового активу, це рух, який покликаний революціонізувати фінансову систему світу. Своєю чергою, біткоїнери – це люди, котрі переконані в принципах і можливостях цієї технології.

Биткоїн-ентузіасти глибоко розуміють значення приватності й анонімності у цифровому світі, приділяючи особливу увагу безпеці своїх активів і децентралізації. Вони прагнуть безперервної самоосвіти, оскільки світ цифрових валют повсякчас змінюється та розвивається. Така людина не шукає легких шляхів і не піддається паніці у разі ринкових коливань, розуміючи, що волатильність – природний елемент нового ринку, що швидко розвивається. У серці біткоїнера палає пристрасть до інновацій і віра в те, що Біткоїн може принести у світ більше свободи та рівності.

Брати Вінклвосси, попри те, що були біля витоків Біткоїна, біткоїнерами як такими не стали. Вони будували свою бізнес-імперію, керуючись винятково особистими мотивами. Вчасно інвестувавши у BTC і використовуючи стратегію HODL, Вінклвосси стали першими біткоїн-мільярдерами, але замість розвитку екосистеми зайнялися інвестуванням у різні криптопроєкти.

Пітер Тодд: історія канадського розробника Bitcoin Core Пітер Тодд: історія канадського розробника Bitcoin Core Пітер Тодд став відомий не лише роботою над головним клієнтом для Біткоїна, а й участю у багатьох інших Біткоїн-проєктах, таких як Dark Wallet та Coinkite. Володимир Гришенко 23 квітня 2024
МВФ визнав цінність Біткоїна МВФ визнав цінність Біткоїна Фонд зазначив, що великі обсяги BTC-транзакцій зафіксовано в тих країнах, де громадяни стикаються з гіперінфляцією. Володимир Гришенко 22 квітня 2024
Життя після халвінгу: що відбувається з комісіями Життя після халвінгу: що відбувається з комісіями Запуск протоколу Runes відразу після халвінгу вплинув на комісії у мережі Біткоїна відчутніше, ніж очікувалося. Дмитро Харьков 22 квітня 2024