Рада зробила віртуальні активи об’єктом цивільного права

Рада зробила віртуальні активи об’єктом цивільного права

Операції з біткоїном та цифровими активами регулюватимуться Цивільним кодексом України.

Віртуальні активи та цифровий контент в Україні визнано об’єктами цивільного права. Відповідні законопроєкти №№ 6447 та 6576 ухвалила в цілому Верховна Рада, повідомляється на її сайті.

Згідно з пояснювальною запискою до законопроєкту №6447, статті 177 і 179-1 Цивільного кодексу України будуть доповнені поняттям «цифрові речі». До них належать віртуальні активи, цифровий контент, облікові записи онлайн, гроші та цінні папери, які існують винятково в цифровій формі.

У документі також визначено основні постулати правового регулювання майнового обігу цифрових речей та можливості застосування положень щодо речей матеріального світу на цифрові речі. Визначається сфера цивільних правовідносин, виокремлюються суб’єктивні та об’єктивні критерії відповідності цифрового контенту (послуги) умовам укладеного договору, встановлюються правові наслідки ненадання цифрового контенту (послуги) за договором, а також невідповідності контенту (послуги).

Заступник міністра цифрової трансформації Олександр Борняков прокоментував ухвалення законів наступним чином:

«Вперше в історії України Верховна Рада вводить до Цивільного кодексу поняття «цифрова річ». Другий законопроєкт описує особливості обігу цифрового контенту як різновиду цифрової речі, а також специфіку надання цифрових послуг. Впровадження цих правових норм стимулюватиме розвиток цифрової економіки та дозволить новому сектору економіки залучати додаткові кошти в країну».

Чи законний Біткоїн?
Чи законний Біткоїн?
Перша у світі децентралізована цифрова валюта Біткоїн привертає до себе загальну...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

MiCA та Україна

Закон ЄС про регулювання цифрових активів Markets in Crypto-Assets Regulation (MiCA) був ухвалений Європарламентом 20 квітня 2023 року. Він регулює обіг та використання усіх цифрових активів, у тому числі біткоїна. Проте Олександр Борняков вважає, що MiCA створює надто жорстке регулювання для України та заважає конкуренції (принаймні доки Україна не стала членом ЄС).

Бразилія до кінця року врегулює Біткоїн-індустрію Бразилія до кінця року врегулює Біткоїн-індустрію Також пройдуть публічні консультації щодо правил ведення бізнесу провайдерами цифрових послуг. Володимир Гришенко 21 травня 2024
Розробників Samourai Wallet захищатиме новий Біткоїн-фонд Розробників Samourai Wallet захищатиме новий Біткоїн-фонд The Bitcoin Policy Institute створив для захисту розробників некастодіальних інструментів фонд Peer-to-Peer Rights Fund. Володимир Гришенко 21 травня 2024
Британський суд визнав Крейга Райта брехуном Британський суд визнав Крейга Райта брехуном Австралієць більше не зможе судитись з Біткоїн-розробниками у британській юрисдикції. Володимир Гришенко 21 травня 2024