Chainalysis спровокував сумнівний арешт у справі про біткоїн-міксер

Chainalysis спровокував сумнівний арешт у справі про біткоїн-міксер

Компанія CipherTrace представила доповідь, в якій йдеться про помилкові висновки аналітичного сервісу щодо ймовірного засновника Bitcoin Fog.

Дані аналітичної компанії Chainalysis могли сприяти неправомірному арешту ймовірного засновника Bitcoin Fog Романа Стерлінгова. Про це повідомляє Cointelegraph.

Директор з розслідування та розвідки компанії CipherTrace (Mastercard) Джонелл Стіл представив доповідь на підтримку захисту в кримінальній справі «Сполучені Штати проти Романа Стерлінгова», пов'язаній з міксерним сервісом Bitcoin Fog.

На прохання адвокатів Стерлінгова компанія представила 41-сторінковий звіт, у якому викладено думку про надійність даних, отриманих стороною обвинувачення від організації Chainalysis, яка займається блокчейн-розслідуваннями.

«Інструменти криміналістики, використані в даній справі, надали помилковий висновок про те, що Стерлінгов був оператором Bitcoin Fog, у той час як у блокчейні таких доказів не існує», – йдеться у звіті CipherTrace.

Стерлінгова заарештовано у квітні 2021 року після того, як унаслідок десятирічного розслідування було висунуто звинувачення. За словами його адвокатів, кримінальні претензії ґрунтувалися на доказах, наданих компанією Chainalysis. Водночас, за словами адвокатів, Chainalysis не змогла відстежити транзакції до їхнього клієнта за даними, а лише надала обвинуваченню свою думку щодо того, хто заснував Bitcoin Fog.

Уряд США звинувачує Стерлінгова в тому, що він є засновником Bitcoin Fog – міксера, який нібито брав участь у незаконних операціях щодо відмивання грошей на суму $336 млн.

Версія уряду побудована на даних Chainalysis і твердженні, що в 2019 році агенти податкової служби надіслали повідомлення «тому, хто, на їхню думку, є службою підтримки або кимось ще» Bitcoin Fog із запитанням, чи підійде цей сервіс для відмивання біткоїнів, зароблених ними на продажу. Адвокати стверджують, що уряд ніколи не продавав наркотики за біткоїни через сервіс Bitcoin Fog.

Своєю чергою, Стілл запропонував: «щоб запобігти неправомірним арештам, потрібно провести незалежний аудит Chainalysis і його методологію аналізу блокчейну».

Як відбуваються біткоїн-транзакції?
Як відбуваються біткоїн-транзакції?
Транзакції BTC складаються з трьох частин: суми транзакції, адреси, з якої були ...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Принцип роботи Chainalysis

Компанія Chainalysis проводить аналіз блокчейну, застосовуючи спеціальні аналітичні інструменти. Її послугами користуються: Федеральне бюро розслідувань, Управління боротьби з наркотиками у США, Відділ кримінальних розслідувань Служби внутрішніх доходів США (IRS) та Національне агентство з боротьби зі злочинністю Сполученого Королівства.

Завдяки інструментам Chainalysis IRS вдалося заарештувати цифрові валюти на $10 млрд.

Відомо, що Chainalysis, IRS та спецслужби України відстежуватимуть рахунки тих росіян, які ховаються від санкцій за допомогою цифрових валют.

Майнінг може скоротити глобальні викиди на 8% Майнінг може скоротити глобальні викиди на 8% Замість критики енергомісткості Біткоїна слід використовувати його можливості, вважають в IRM. Євген Комчук 22 вересня 2023
Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Записи Ordinals заповнили блоки Біткоїна, Mt. Gox почекає з виплатами, складність майнінгу зросла, зі «сплячого» гаманця вивели 2100 BTC, біткоїн на першому місці за прибутковістю, Hut 8 та US Bitcoin об'єднаються, новий фонд від BitGo та Swan. Володимир Гришенко 22 вересня 2023
Засновник FTX залишиться у в'язниці до наступного засідання суду Засновник FTX залишиться у в'язниці до наступного засідання суду Суддя вирішив, що Сем Бенкман-Фрід може чинити тиск на свідків у справі. Володимир Гришенко 22 вересня 2023