Біткоїн-стратегії для інвесторів у нерухомість

Біткоїн-стратегії для інвесторів у нерухомість

Як найліпша цифрова форма зберігання заощаджень, біткоїн є додатковим активом для інвесторів у нерухомість.

За останні кілька десятиліть нерухомість зарекомендувала себе як ефективний засіб заощадження, оскільки ціни на нерухомість у всьому світі різко зросли з 1970-х років. Ця подія збіглася із «шоком Ніксона» 15 серпня 1971 року, коли президент США Річард Ніксон оголосив, що Сполучені Штати припиняють конвертацію долара США у золото.

З того часу центральні банки по всьому світу почали використовувати фіатну грошову систему з плаваючими обмінними курсами і взагалі без реального валютного стандарту. Відтоді грошова маса неухильно зростає. В результаті нерухомість стала неймовірно цінною, тому що вона слугує як основний актив для збереження вартості та захисту заощаджень від інфляції у світі. Близько 67% світового багатства (за деякими оцінками, ця цифра становить 330 трильйонів доларів) зберігається у нерухомості.

У минулому люди володіли нерухомістю через її корисність, яка виражається тим, що в ній можна жити або використовувати для виробництва. Однак сьогодні більшість людей, особливо багаті люди та установи, володіють нерухомістю для збереження вартості. Крім того, приблизно з 2008 по 2022 рік у всьому світі проводилася політика низьких та негативних процентних ставок, що спонукало інвесторів забрати свої заощадження з банків та інвестувати їх.

Але зовсім недавно макроекономічні та геополітичні фактори виявили слабкість нерухомості як фізичного засобу заощадження та продемонстрували переваги біткоїна як цифрового засобу заощадження.

Біткоїн-стратегії для інвесторів у нерухомість
Зруйнований будинок у Бучі Київської області України. Джерело: Reuters.

Фізичні чи цифрові сховища цінності?

Деякі переваги використання біткоїна як засобу заощадження стали очевидними минулого року. Після ескалації українсько-російського конфлікту 24 лютого 2022 року деякі українці, вимушено залишаючи свої будинки, використали біткоїн, щоб захистити свої заощадження. Нерухомість довелося залишити. Німецькою мовою нерухомість перекладається як «immobilie», що буквально означає «бути нерухомим». Володіння нерухомістю створює залежність від місця, що часом є проблемою у світі з постійними конфліктами та радикалізацією.

Що робити, якщо розпочнеться війна? Не можна взяти нерухомість із собою. Для декого це може здатися антиутопією, але якщо ви серйозно ставитеся до довгострокового управління капіталом, слід розглядати найгірший сценарій. Страх перед третьою світовою війною, у будь-якій його формі, не є нелогічним. Хто міг би подумати, що в Європі розв'яжеться війна, яку ми бачимо сьогодні? Можливо, ми вже перебуваємо в розпалі Третьої світової війни. Нерухомість не тільки важко переміщати чи збувати під час кризи, вона також дорога в обслуговуванні, її легко зруйнувати, обкласти податком та конфіскувати. Про це трохи згодом.

Біткоїн, з іншого боку, відносно простий і дешевий в обслуговуванні. Не потрібно турбуватися про щоденне обслуговування, оренду або ремонт, як у випадку з нерухомістю, і ви можете самостійно зберігати свій біткоїн.

Біткоїн – це цифровий товар, тому не потрібно переживати, що він буде знищений у разі війни. Це цифрова інформація. Біткоїн потужніший, ніж 500 кращих суперкомп'ютерів світу разом узятих. Інтернет схильний до більшого ризику краху, ніж мережа Біткоїна, а наші банківські рахунки схильні до більшого ризику злому, ніж Біткоїн, який більш безпечний, ніж будь-яка цифрова інфраструктура, яка коли-небудь існувала, завдяки своїй децентралізації.

Оподаткування

Тоталітарні держави використовують оподаткування для придушення меншин, дисидентів та етнічних груп. «Judensteuer» або «Judenvermögensabgabe» це, наприклад, податки або антисемітські збори з євреїв в нацистській Німеччині. Вони використовувалися німецькою державою, щоб позбавити євреїв засобів для існування. Крім того, у Німеччини були фінансові проблеми у 1930-ті роки через високі репарації, які довелося виплатити Франції після поразки у Першій світовій війні. Багатство німецьких євреїв було відносно легкою здобиччю для покращення державного бюджету Німеччини.

Коли державам загрожує банкрутство, вони часто починають довільно обкладати громадян податками. Матеріальні активи, такі як нерухомість, особливо легко оподатковуються через їхню фізичну природу. Біткоїн, з іншого боку, важко оподатковувати через його цифрову природу. Таким чином, тоталітарним державам важко вкрасти біткоїн. Враховуючи постійну можливість тоталітаризму, конфліктів та фатальні наслідки, які вони можуть мати для наших особистих свобод та процвітання, важливо зберігати значну частину своїх заощаджень у надійному та мобільному цифровому активі, такому як біткоїн, а не у матеріальному, як нерухомість, який дорого утримувати та легко знищити, обкласти податком та конфіскувати.

Ризик конфіскації

Я досі дуже добре пам'ятаю розповіді літніх євреїв, які я чув у дитинстві під час перерв у синагозі в Гамбурзі – про жахи Голокосту та постійний страх перед конфіскацією майна та пов'язаною з цим нездатністю організувати втечу чи розпочати нове життя за кордоном. Зокрема, я пам'ятаю одного літнього джентльмена, який з гордістю сказав мені, що у нього в кутніх зубах діаманти на випадок, якщо йому знову доведеться покинути Німеччину. Ці історії сильно вплинули на мене і дозволили мені зрозуміти цінність біткоїна.

Біткоїн-стратегії для інвесторів у нерухомість
Продаж майна євреїв з аукціону був дуже популярний у нацистській Німеччині. Джерело.

Доля євреїв у нацистській Німеччині – це болісний урок історії, який вчить нас важливості прав власності та необхідності зберігати заощадження в цифровому активі, такому як біткоїн, який важко конфіскувати та легко перемістити або ліквідувати під час кризи. На жаль, репресії проти євреїв не були поодинокими випадками конфіскації в історії. Багато хто втратив свою власність на Кубі, коли до влади прийшов Фідель Кастро, як любить вказувати Майкл Сейлор.

«Захоплювати компанії та будівлі легко, – зазначає Сейлор. «Нафтову компанію легко націоналізувати. Легко заволодіти всім золотом. Однак, дуже складно дізнатися паролі у головах людей».

Своєю чергою, біткоїн – це власність, яка справді належить вам. Зберігаючись в холодному сховищі (офлайн), біткоїн належить тільки своєму власнику та не наражається на ризик конфіскації третіми особами. Крім того, мало що може завадити вам продати або взяти біткоїн із собою. Ви не залежите від тривалих бюрократичних процесів, як передача нерухомості. Якщо вам потрібно переїхати, вам просто необхідно запам'ятати 12 або 24 слова, сід-фразу для вашого біткоїн-гаманця. Ви можете втекти із зони бойових дій, відновити свій гаманець за допомогою резервної копії та знову отримати доступ до своїх заощаджень. Це справді революційне та вигідне рішення, результатом якого стане експоненційний попит на біткоїн та подальше зростання його ціни через фіксовану межу пропозиції біткоїна у 21 000 000.

Коли попит збільшується, а пропозиція залишається майже постійною, як у випадку з біткоїном, ціна, говорячи математичною мовою, буде зростати. Крім того, пропозиція біткоїна не просто обмежена, але і з часом біткоїна буде менше, тому що, наприклад, власники біткоїна забувають паролі або більше не можуть отримати до нього доступ або передати його з інших причин. Завдяки технічному прогресу у майбутньому можна буде зламати деякі гаманці. Однак не всі «втрачені» біткоїни будуть знайдені.

Біткоїн служить відмінною страховкою від загрози війни, руйнування, оподаткування та конфіскації. Його легко переносити, він не вимагає зберігання, стійкий до цензури, подільний, довговічний і легко переміщується або ліквідується під час кризи. Це ідеальний засіб заощадження.

Біткоїн – це цифрова нерухомість

Біткоїн пропонує легкий доступ до власності, можливість зберігати цінність і накопичувати статки – функції, які традиційно виконує нерухомість. Однак біткоїн виконує ці функції набагато краще. Враховуючи покращені властивості біткоїна як засобу збереження вартості, він потенційно може поглинути значну частину грошової націнки, яку сьогодні має нерухомість як засіб збереження вартості. Досі біткоїн значною мірою сприймався як альтернатива золоту (ринкова капіталізація якого становить 12,9 трильйона доларів) через його обмежену пропозицію та чудові монетарні властивості. Проте, він є прямим конкурентом нерухомості, активу з ринковою капіталізацією в 330 трильйонів доларів.

Якщо припустити, що біткоїн поглине від 10% до 15% ринкової капіталізації протягом кількох десятиліть, він може стати активом з капіталізацією від 30 до 50 трильйонів доларів. Це означало б від 1,5 до 2,3 мільйона доларів за біткоїн, якби пропозиція біткоїна досягла свого теоретичного максимуму у 21 мільйон.

Ніхто не може передбачити майбутнє, але цей розрахунок показує, які можливості надає Біткоїн. Тому для інвестора в нерухомість є сенс зайнятися біткоїном на ранній стадії. Як відомо, найбільше виграє той, хто першим приймає нові технології.

Я – біткоїнер вже понад 10 років. Вперше я почув про Біткоїн у 2012 році, коли вивчав філософію. У 2016 році я почав працювати повний робочий день у сфері нерухомості, приділяючи особливу увагу розробці проєктів, ремонту та управлінню нерухомістю у сімейному офісі. Довгий час я думав, що нерухомість та біткоїн мають мало спільного. Однак це не так.

Коли наприкінці 2020 року Сейлор почав публічно розповідати про стратегії Біткоїна, які використовує його компанія MicroStrategy, я зрозумів, що мені теж треба подумати про те, як ми можемо використовувати Біткоїн у нашому бізнесі з нерухомістю. Мені швидко стало ясно, що біткоїн як засіб заощадження конкурує з нерухомістю. Отже, я дійшов висновку, що інвесторам у нерухомість, чий бізнес полягає у придбанні та будівництві фізичної власності, просто судилося тримати біткоїн, оскільки це цифрова власність. Ця заява може вас здивувати, але хто б міг подумати у 1995 році, що багато роздрібних магазинів у підсумку також будуть мати цифровий бізнес у формі вебсайту або магазину електронної комерції? Звичайно, вебсайти електронної комерції та роздрібні магазини більше схожі, ніж біткоїн та нерухомість, але це найкраще порівняння, щоб показати потребу інвесторів у нерухомість в біткоїні.

Крім того, ціновий потенціал біткоїна значно вищий, ніж у нерухомості, яка вже завершила цикл прийняття як засіб заощадження. Як дефляційні гроші біткоїн також може підтримувати забудовників у їхній основній роботі з розробки та обслуговування проєктів, які вимагають великих витрат. Вартість будівництва та комунальних послуг збільшується з інфляцією. Біткоїн може допомогти захистити капітал від інфляції й таким чином підготувати розробників проєктів до майбутнього. Крім того, галузь нерухомості нині страждає від геополітичних та макроекономічних проблем. Це, ймовірно, посилиться у майбутньому. Біткоїн пропонує серйозне рішення для створення резервів капіталу за межами теперішньої турбулентної фінансової системи.

Отже, будь-якому інвестору в нерухомість, який є раціональним учасником ринку, слід поставити такі питання: як мені накопичити якомога більше біткоїна і якнайшвидше, поки він ще відносно дешевий? І як я можу впровадити біткоїн-стратегію у свій основний бізнес?

Які бувають Біткоїн-стратегії для інвесторів у нерухомість

Ґрунтуючись на своєму особистому досвіді, я опишу чотири стратегії накопичення біткоїна для інвесторів у нерухомість. Яку стратегію ви оберете залежатиме від вашої переконаності, розміру портфеля нерухомості, вашого досвіду та вашої толерантності до ризику. Я також поясню, як Біткоїн-стратегія потенційно може допомогти інвесторам у нерухомість у їхніх основних сферах діяльності з придбання, будівництва та управління нерухомістю.

Перша стратегія: використовуйте частину прибутку від свого бізнесу для покупки біткоїна

Переваги біткоїна перед нерухомістю у його функції збереження вартості не повинні відволікати вас від прибуткового бізнесу нерухомості. Я не прошу вас припинити розвиток нерухомості, я прошу вас впровадити Біткоїн-стратегію. Якщо ви ведете успішний бізнес з розвитку нерухомості, не варто просто зупинятися і зосереджувати всю свою увагу на біткоїні – особливо тому, що існує великий борговий тягар, який тягне за собою розвиток нерухомості і який має бути оплачений. Дохід від здачі в оренду завершеної нерухомості необхідний для погашення боргу з часом.

Біткоїн – майже ідеальний засіб заощадження, але він не приносить доходу, наприклад, для погашення боргів. Спекуляції на зростанні ціни біткоїна для погашення боргу, який виник під час будівництва або придбання нерухомості, пов'язані з великим ризиком, тому що біткоїн нестабільний і тому не підходить для планування щомісячних процентних платежів. Однак ви можете використати частину свого прибутку, який ви отримуєте від бізнесу у сфері нерухомості, для накопичення біткоїна.

Сума може бути довільна, але від 10% до 25% здається доцільним для участі в експоненційному зростанні Біткоїна без впливу на основний бізнес. У вас, як і раніше, буде більш ніж достатньо капіталу, щоб продовжити свій теперішній бізнес у сфері нерухомості та виконати всі свої зобов'язання, а також купити біткоїн із достатнім капіталом, щоб належним чином позиціювати себе на етапі оцифрування власності. Багато роздрібних компаній упустили момент переходу на електронну комерцію і, безумовно, в результаті зазнали значних збитків. Інвесторів у нерухомість, які не бажають заглиблюватися у цифрову власність (біткоїн), чекає та сама доля.

Друга стратегія: використовуйте дохід від оренди для купівлі біткоїна та створення резервів

Якщо ви придбали нерухомість із наміром утримувати її протягом тривалого часу і жити з грошових надходжень, ви можете купити біткоїн за дохід від оренди вашої нерухомості. До того ж біткоїн – ідеальні гроші для створення резервного фонду, оскільки він дезінфляційний (це означає, що згодом пропозиція зменшуватиметься).

Якщо пропозиція грошей залишається майже постійною чи зменшується, а попит згодом збільшується, ціна грошей збільшується. Попит на біткоїн з часом збільшуватиметься через його виключно корисні фінансові властивості. Це означає, що біткоїн дає вам підвищену купівельну спроможність у довгостроковій перспективі, яку можна використовувати для заходів з обслуговування та модернізації, які є важливими для підтримки вартості власності.

З огляду на високий рівень фінансової інфляції фіата, недостатньо просто тримати прибуток від оренди на банківському рахунку. Інфляція розчинить ваші грошові надходження. Крім того, регулювання та вимоги ESG все частіше змушуватимуть власників власності «модернізуватися» у майбутньому, що, ймовірно, згодом постійно збільшуватиме витрати на утримання власності. Біткоїн дає вам можливість підготуватися до цього.

Біткоїн-стратегії для інвесторів у нерухомість
Резерви в біткоїні – це довгострокова стратегія управління фінансами для інвесторів у нерухомість. Джерело.

Ви можете використовувати послуги різних постачальників, щоб купити біткоїни, використовуючи дохід від оренди. Наприклад, у Європі є такі компанії, як Relai та Bitcoin Reserve. У США можна звернутися до Swan Bitcoin, а в Канаді – до Bull Bitcoin. У мене особисто був позитивний досвід із Relai. Я не користувався послугами інших згаданих компаній, але чув хороші відгуки від інших.

З усім тим, потрібно з обережністю створювати біткоїн-казну й керувати нею. Біткоїн дуже волатильний. Важливо конвертувати лише частину вашого доходу від оренди в біткоїн (можливо, від 5% до 20%), щоб завжди залишалося достатньо ліквідних резервів для обслуговування поточних витрат і погашення боргів.

Біткоїн-резерви – це довгострокова стратегія управління коштами поза поточною невизначеністю традиційної банківської системи. Мені набридла поведінка більшості банків. Їхні послуги та підходи змінюються залежно від відсоткових ставок центрального банку (які довільно змінюються).

Створення біткоїн-резервів захищає від корисливих рішень центральних банків і дає інвесторам у нерухомість можливість стати незалежнішими. Зберігаючи біткоїн в холодному сховищі, ці активи належать лише власнику і не наражаються на ризик дефолту через дії третіх осіб, у тому числі банків та бірж, або зростання грошової інфляції та довільних рішень центрального банку.

Я хочу відзначити, що ви повинні діяти розумно та не йти на непотрібний ризик. Спекулюючи біткоїном, ви можете зробити собі гірше. Найкраще почекати п'ять-десять років, перш ніж використовувати біткоїн-резерви для отримання вигоди з довгострокового підвищення ціни біткоїна.

Також важливо відзначити, чи знаходиться нерухомість у приватній власності чи власності компанії, оскільки це може мати податкові наслідки для володіння та продажу біткоїна. Ви можете поговорити з податковим консультантом, якому довіряєте, або знайти того, хто розуміється на біткоїні та його податкових наслідках.

Якщо ви вирішили почати роботу з біткоїном, починайте повільно і згодом, коли відчуватимете більшу впевненість, збільшуйте свою залученість. Спочатку весь процес може здатися надто складним. Не дозволяйте цьому збити вас з пантелику.

Третя стратегія: продати нерухомість, щоб купити біткоїн

Якщо ви володієте кількома об'єктами нерухомості та вже виплатили значну частину боргу, який ви взяли на купівлю або будівництво цих об'єктів, і розумієте, що біткоїн є найкращим засобом заощадження, а це означає, що в майбутньому він приноситиме вищий прибуток, ніж нерухомість, може мати сенс продати нерухомість, щоб купити біткоїн. Таке рішення має ухвалюватися залежно від кожного конкретного випадку.

Наприклад, я працюю у відносно молодій компанії з нерухомості. Завершені об'єкти, як і раніше, мають велику заборгованість. Було б надто ризиковано торгувати цінними паперами, отриманими компанією від виторгу від завершеного об'єкта нерухомості, для погашення боргу коштом мінливого підвищення ціни біткоїна.

Однак, якщо ваша нерухомість не має великої заборгованості, ця стратегія дозволяє вам використовувати біткоїн як диверсифікатор для захисту частини ваших статків від загрози війни, руйнування, оподаткування або конфіскації з боку тоталітарного уряду та брати участь в експоненційному зростанні ціни біткоїна, який, швидше за все, з часом перевершить будь-які інвестиції в нерухомість.

Спостерігаючи за Сейлором і тим, як йому вдалося зробити MicroStrategy компанією з найбільшими у світі резервами біткоїна за найкоротший проміжок часу, я знайшов набагато більш життєздатну стратегію, яка дозволяє інвесторам у нерухомість купувати біткоїн у великих масштабах. А саме, взявши борг під заставу нерухомості як заставу для покупки біткоїна.

Четверта стратегія: направити вартість нерухомості в біткоїн

Компанія MicroStrategy, яка спеціалізується на розробці програмного забезпечення, позичала кошти на купівлю біткоїна. Фірма використовує свій дохід від бізнесу для погашення боргу, зберігаючи при цьому біткоїн протягом тривалого часу, беручи участь в експоненційному зростанні вартості біткоїнів з часом. Зараз компанія володіє більш ніж 150 000 біткоїнів.

Інвестори в нерухомість є експертами у залученні зовнішнього капіталу, як правило, для купівлі та будівництва нових об'єктів нерухомості. З усім тим, використання наявної нерухомості для отримання грошей та купівлі біткоїна може бути ще вигіднішою можливістю для бізнесу, оскільки вартість біткоїна, ймовірно, зростатиме значно швидше, ніж нерухомість у довгостроковій перспективі. Таким чином, можна досягти вищої прибутковості. Повністю здана в оренду нерухомість є ідеальною запорукою для отримання кредиту на купівлю біткоїна, оскільки орендна плата генерує грошовий потік. Тому біткоїн ніколи не потрібно продавати, щоб сплатити борги. Натомість можна використовувати дохід від оренди. Оскільки кредит погашається доходом від оренди, волатильність біткоїна є вже вторинною.

Будь-хто, кому незручно влазити в борги, щоб купити біткоїн, може використовувати невелику частину свого портфеля нерухомості (від 2% до 5%) для такого проєкту. Таким чином, ризик відносно низький, але ви все одно берете участь у потенційному зростанні біткоїна. Зараз мережа Біткоїна настільки потужна, що ризик не купити біткоїн більший, ніж ризик купити біткоїн, як часто зазначає Грег Фосс.

Взявши борг, ви також не ставите під загрозу свій основний бізнес, якщо біткоїн зазнає невдачі (з будь-якої причини), оскільки ви можете з часом погасити борг користуючись з доходу від оренди. Поки є достатній дохід від оренди для покриття чинних зобов'язань, у тому числі відсотки за початковим кредитом на будівництво та резерв на будь-які можливі витрати (технічне обслуговування, ремонт, юридичні послуги, податки тощо), ви не берете на себе жодних додаткових ризиків.

Коефіцієнт боргу може бути настільки високим, наскільки комфортно вам. Це залежить від людини. Як пояснює П'єр Рішар у своїй статті «Спекулятивна атака» 2014 року, отримання кредиту для купівлі біткоїна – це феноменальна можливість для бізнесу. Якщо існує достатній грошовий потік для погашення операційного боргу (плюс витрати на обслуговування у випадку з нерухомістю) і вартість біткоїна зростає швидше, ніж процентні ставки, що, я думаю, станеться найближчими десятиліттями, то це, схоже, найбільша ділова можливість нашого життя.

Хоча це найбільш життєздатна стратегія накопичення біткоїна за допомогою нерухомості, якою ви володієте, вона також є найскладнішою. З мого особистого досвіду, через макроекономічну та геополітичну невизначеність, банки нині дуже неохоче надають позики, особливо для купівлі активу, такого як біткоїн, який вони, ймовірно, не розуміють. Але варто поділитися цією ідеєю з банками, з якими ви працюєте, тому що в умовах бичачого ринку вони можуть охоче прийняти нерухомість як заставу для кредитів на купівлю біткоїна.

Ліквідність

Розумне використання нерухомості як застави для отримання кредиту та купівлі біткоїна може вирішити ще одну проблему: ліквідність. Нерухомість є неліквідним та нерухомим активом. Використання ліквідності в нерухомості, що приносить дохід, для купівлі біткоїна може бути хорошим варіантом для захисту заощаджень від знищення або конфіскації в разі необхідності переїхати.

Кредитоспроможність

Нарешті, розвиток нерухомості значною мірою залежить від можливості підвищити кредитоспроможність. Біткоїн є бездоганною заставою для кредитування і потенційно допоможе підвищити кредитоспроможність з часом. Через обмежену пропозицію біткоїна зростання прийняття супроводжується зростанням ціни. Для забудовника це означає, що чим більше біткоїна у вас є, тим більше застави для отримання кредиту та фінансування будівництва нерухомості в майбутньому.

Грошові надходження у біткоїні

Майнінг біткоїна можна розглядати як джерело доходу, вираженого у біткоїні, подібного до доходу від оренди нерухомості (як вказав Dr. Bitcoin під час нашої нещодавньої розмови). У довгостроковій перспективі це має залучити інвесторів у нерухомість до біткоїн-майнінгу, оскільки це відображає реалії бізнесу у сфері нерухомості. Однак детальне вивчення цього питання виходить за межі цієї статті.

Біткоїн і нерухомість йдуть пліч-о-пліч

Таким чином, характеристики біткоїна відображають багато ціннісних пропозицій щодо нерухомості, а також пропонують більш надійне зберігання, простіше обслуговування, фіксований ліміт пропозиції та, що найважливіше, можливості ліквідувати або забрати свої заощадження з собою, якщо це необхідно. Біткоїн – це ідеальний засіб збереження вартості: безпечний, цифровий, його важко конфіскувати або обкласти податком і практично неможливо знищити.

Нерухомість також має свої переваги, а саме джерело прибутку та можливість розрахункового кредитного плеча. Ось чому це особливо цікаво у контексті накопичення біткоїна.

Біткоїн і нерухомість йдуть пліч-о-пліч. Один із них – неліквідний, але фізичний актив, що приносить дохід, а інший – високоліквідний цифровий актив. Ви можете продати нерухомість, щоб купити біткоїн, якщо вважаєте, що це вигідна угода. Якщо зберегти нерухомість, дохід від оренди можна використовувати для накопичення біткоїна, що, на мою думку, є чудовим для створення довгострокових резервів на обслуговування.

Ми живемо у перехідний період, тому важливо скористатися перевагами структур стимулювання інвестицій у нерухомість, а також враховувати асиметричний потенціал ризику та винагороди біткоїна. З мого досвіду, нерухомість є ідеальною заставою для купівлі біткоїна, оскільки дохід від оренди можна використати для погашення боргу. Яку б біткоїн-стратегію ви не обрали, як інвестор у нерухомість ви повинні вирішити, як ви хочете скористатися можливостями, які пропонує нерухомість у поєднанні з біткоїном. Може пройти багато часу, перш ніж багатії почнуть вкладати свої активи в біткоїн, а не в нерухомість. Однак, на мій погляд, це чудова можливість зайнятися біткоїном, щоб знайти своє місце себе на цьому ранньому етапі оцифрування власності.

Переваги біткоїна як засобу збереження вартості не мають на меті скидати з рахунків бізнес з розвитку нерухомості. Я не прошу вас припинити займатися нерухомістю, я прошу вас впровадити Біткоїн-стратегію і, таким чином, допомогти побудувати фінансову систему, в якій доступ до власності, здатність зберігати вартість та накопичувати заощадження доступні для кожного. Грошова інфляція зробила нерухомість неймовірно дорогою та недоступною для багатьох, а разом із цим стало неможливо накопичувати кошти. Як цифрова нерухомість, біткоїн створить фінансову систему, яка буде набагато доступнішою, ніж сьогодні. Це дозволить підвищити продуктивність та ефективність світової економіки.

Це гостьовий пост Леона Ванкума, власника біткоїна зі ступенем магістра фінансової економіки, який займається нерухомістю та венчурним капіталом. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Упередженість провідних ЗМІ – це погано, але буде лише гірше Упередженість провідних ЗМІ – це погано, але буде лише гірше Боротьба з упередженістю ЗМІ важлива в епоху цифрових технологій, коли ця упередженість стає дедалі очевиднішою. Фернандо Ніколіч 21 липня 2024
Недоліки самостійного зберігання за допомогою seed-фрази Недоліки самостійного зберігання за допомогою seed-фрази Усталені методи забезпечення безпеки не відповідають очікуванням дедалі більшого сегмента ринку Біткоїн-користувачів. Алекс Бержерон 20 липня 2024
Foundation Devices планує створити iPhone у сфері апаратного забезпечення Біткоїна Foundation Devices планує створити iPhone у сфері апаратного забезпечення Біткоїна Співзасновник і генеральний директор Foundation Devices Зак Герберт прагне створити Біткоїн-продукти, які будуть такими ж елегантними та зручними у використанні, як пристрої Apple, але при цьому захищатимуть конфіденційність користувачів та будуть створені на відкритому коді. Френк Корва 16 липня 2024