ФРС запустила власну платіжну систему

ФРС запустила власну платіжну систему

FedNow Service може здійснювати миттєві грошові перекази цілодобово та не має відношення до CBDC.

Федеральна резервна система США (ФРС) запустила у четвер, 20 червня свою систему миттєвих платежів FedNow Service. Про це повідомляє Bitcoin Magazine.

Мета нового сервісу – надати банкам і кредитним організаціям можливість здійснювати миттєві грошові перекази для своїх клієнтів. ФРС стверджує, що транзакції FedNow можуть здійснюватися цілодобово, 365 днів на рік.

«Федеральна резервна система створила сервіс FedNow, щоб у найближчі роки зробити повсякденні платежі швидшими та зручнішими. Згодом, коли дедалі більше банків вирішать використати цей новий інструмент, людина зможе негайно отримати зарплату, а компанія – миттєвий доступ до коштів під час оплати рахунку», – заявив голова ФРС Джером Павелл.

Чиновник також зазначив, що новий сервіс жодним чином пов'язаний із цифровою валютою центрального банку (CBDC).

«Він схожий на інші платіжні сервіси ФРС, такі як Fedwire та FedACH. FedNow Service не є ані формою валюти, ані кроком до відмови від будь-якої форми платежу, включаючи готівку», – сказав Павелл.

Що таке Lightning Network?
Що таке Lightning Network?
Lightning Network — це протокол другого рівня для Біткоїна, спеціально розроблен...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Які переваги пропонує Lightning Network

Тим часом фінансові аналітики регулярно порівнюють традиційні платіжні системи з Lightning Network, відзначаючи колосальні переваги останньої. Зокрема, середня ставка комісії через Lightning Network становить 0,0029% від відправленої суми, що у тисячу разів дешевше, ніж у таких платіжних системах, як VISA або Mastercard.

Своєю чергою, традиційні платіжні системи стягують комісію в розмірі близько 2–3% за транзакцію, що робить їх дорогим і незручним інструментом для бізнесу порівняно з LN.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Чиновники з України задекларували біткоїни на мільйони, майнери продали BTC на $124 млрд, Гонконг наблизився до запуску біткоїн-ETF, кредитор-банкрут Genesis купив біткоїни, гаманець Keystone тепер може бути Bitcoin-only, будинок Томмі Хілфігера продають за BTC, Парагвай передумав забороняти майнінг. Володимир Гришенко 12 квітня 2024
ФБР допитало Біткоїн-розробників ФБР допитало Біткоїн-розробників Розслідування відбувається у справі про викрадення 216 BTC у розробника Bitcoin Core Люка Дашжра. Володимир Гришенко 12 квітня 2024
Біткоїн-стартапи за два роки отримали $1 млрд інвестицій Біткоїн-стартапи за два роки отримали $1 млрд інвестицій Результати дослідження свідчать про зростання інтересу до Біткоїн-індустрії з боку інвесторів. Володимир Гришенко 12 квітня 2024