Апокаліпсис FedNow

Апокаліпсис FedNow

Нещодавній виступ голови ФРС Джерома Пауелла в Конгресі є регулятивним сигналом, який має велике значення для стейблкоїнів, долара, CBDC та біткоїна.

«Було б помилкою відвести ФРС слабку роль щодо стейблкоїнів», – Джером Пауелл, 21 червня 2023 року.

Найдовшого дня року голова ФРС Джером Пауелл піднявся на трибуну, щоб виступити перед Конгресом і Комітетом з фінансових послуг Палати представників. Минулого тижня центральний банк під керівництвом Пауелла вирішив призупинити підвищення процентних ставок – найшвидше та найагресивніше підвищення процентних ставок в історії США – у рамках своєї боротьби з масштабною ціновою інфляцією, що виникла після грошової інфляції, за допомогою заходів стимулювання. Менш ніж за місяць до оголошеного в липні запуску FedNow, платформи міжбанківських комунікацій, Пауелл опиняється на роздоріжжі грошово-кредитної політики, регулювання та вимог до капіталу перед офіційним заснуванням системи цифрового долара.

Новий долар: FedNow та UST, а не роздрібні CBDC

«Статус долара як світової резервної валюти дуже важливий», – Джером Пауелл, 21 червня 2023 року.

Долар уже давно намагаються оцифрувати; будь то кредити Zelle або Venmo на роздрібному рахунку або доларовий баланс на розрахунковому рахунку Bank of America. Але загалом механізми передачі казначейських цінних паперів та інших резервних активів, що підтверджують ці цифри на екрані, залишилися на рівні технічних можливостей факсу.

Долар може бути світовою резервною валютою, і з ним можна здійснювати угоди через посередників через традиційні централізовані банківські канали або, що менш очевидно, через канали Ethereum за допомогою токенів ERC-20 у формі популярних роздрібних стейблкоїнів, але казначейські облігації США, якими володіють ці нові творці кредиту залишаються світовим резервним активом. Ці облігації суворо випускаються Казначейством США для продажу приватному сектору для створення доларів, що стимулюються прибутковістю, яка залежить від федеральної ставки фінансування, встановленої Федеральною резервною системою.

Громадськість, як правило, побоюється прямого випуску будь-якої форми роздрібної CBDC (цифрової валюти центрального банку) через занепокоєння щодо спостереження та конфіскації валюти у централізованого емітента. Але мало хто усвідомлює рівень фінансового нагляду, який банки вже запровадили, не кажучи про можливості цих довірених третіх сторін цензурувати, вносити до чорного списку і навіть піддавати ризику контрагента роздрібну торгівлю. Всі ці дії стають все більш можливими завдяки цифруванню валюти з упором на централізовані платіжні канали, але мережа міжбанківських операцій з активами залишається повільною та збитковою.

FedNow, яку планується запустити наступного місяця, служить декільком цілям, але, мабуть, жодна з них не є настільки важливою, як створення набагато ефективнішого важеля для ФРС для цілодобового (365/24/7) контролю банківських ставок овернайт, таких як SOFR, ефективно встановлюючи вартість запозичення короткострокової ліквідності між дрібними приватними банками, які намагаються задовольнити зняття коштів своїх вкладників.

Ви, напевно, чули фразу «зворотне репо», але основна механіка часто розуміється неправильно. «Репо» означає угоду про зворотний викуп; по суті, це контракт між двома організаціями, в якому банк А, який має надлишкову доларову ліквідність, погоджується позичити готівку банку Б з потребою в ліквідності овернайт за допомогою короткострокового кредиту, забезпеченого активами банку Б, такими як UST, на умовах, що банк Б буде викуповувати свої цінні папери, як правило, наступного ранку («овернайт»), плюс комісія, заснована на відсотках, яку отримує Банк А.

Зворотне репо – це, по суті, те саме, за винятком того, що банк А має облігації, не має готівки і, таким чином, просить у банку Б ліквідність, номіновану в доларах. Саме це відбулося під час недавніх банкрутств регіональних банків США, і ФРС створила нові механізми підтримки потреб вкладників у ліквідності. У випадку з ринком зворотного репо, що постійно зростає, Банк Б зазвичай є найбільшим американським банком, а іноді навіть безпосередньо ФРС. FedNow – це цифровий важіль, що став можливим завдяки інтернету, для повного централізованого контролю над процентною ставкою позичання доларів овернайт, необхідним переведенням казначейських облігацій між банками і, таким чином, переведенням операцій, виражених у доларах, з ринку євродоларів та назад до Сполучених Штатів у рамках повноважень ФРС та Міністерства фінансів.

Випуск доларів приватною особою

«Ми не підтримуватимемо цифрову валюту центрального банку для фізичних осіб. Якби у нас була CBDC, то за посередництва банків», – Джером Пауелл, 21 червня 2023 року.

Невдовзі після падіння FTX минулої осені ФРС Нью-Йорка запустила пілотну програму цифрового долара, в якій взяли участь BNY Mellon, PNC Bank, HSBC, Citi, Mastercard, TD Bank, Truist, U.S. Bank та Wells Fargo, а також укладено співпрацю зі SWIFT. Помітним у цьому кворумі банків приватного сектора, надто великих, щоб збанкрутувати, є BNY Mellon, найбільший банк США, який володіє казначейськими зобов'язаннями для популярного стейблкоїна USDC, та PNC Bank, колишній власник 22,4% BlackRock, найбільшого у світі керуючого активами, який раніше подав до SEC заявку на схвалення біткоїн-ETF.

SEC нещодавно наробила шуму, подавши заяву проти Binance та публічно зареєстрованої Coinbase за посередництво у продажу незареєстрованих цінних паперів у вигляді токенів криптовалюти. У той час як BUSD, стейблкоїн у доларах США, випущений Binance, був вказаний як незареєстрований цінний папір, USDC, стейблкоїн у доларах США, випущений Circle і займає друге місце за ринковою капіталізацією після Tether, не потрапив у заяву, попри лістинги на обох біржах.

Пауелл зробив ще один крок до ідеї важливості стейблкоїнів для ФРС і всієї доларової системи США, коли натякнув, що стейблкоїни не тільки не є цінними паперами, а і є грошима. «Ми дійсно розглядаємо платіжні стейблкоїни як форму грошей, і в усіх країнах із розвиненою економікою кінцевим джерелом довіри до грошей є центральний банк… Ми вважаємо, що було б доречно, щоб федеральний уряд відігравав досить важливу роль у тому, що станеться зі стейблкоїнами в майбутньому».

Далі він висловив свою думку про те, що державний долар прямої емісії не потрібен, і натомість він розраховує на те, що банки приватного сектору продовжать свою роль у купівлі державного боргу через UST для створення кредиту через долари на роздрібних рахунках. «Ми не підтримуватимемо рахунки у Федеральній резервній системі для фізичних осіб… такі рахунки керуватимуться через банківську систему». У лютому SEC направила Paxos, емітенту BUSD, повідомлення Wells, що прямо обмежує здатність Binance конкурувати в індустрії створення доларів. Завдяки підписам регуляторів ФРС, Міністерства фінансів, Комісії з цінних паперів та бірж і навіть Міністерства юстиції, організації, яким дозволено робити цифрові долари, відбираються індивідуально просто на наших очах.

Щоб продовжити цикл необхідності купувати державні боргові зобов'язання для створення доларів, уряд США перейшов до прямої політики, регулятивних коментарів і навіть дисциплінарних заходів щодо створення офшорних доларів, назавжди змінивши ландшафт для стейблкоїнів і навіть сам долар, лише за мить до заснування цифрового Федерального резерву.

Базель III

«Базель III – це міжнародний стандарт щодо капіталу, якого ми повинні дотримуватися», – Джером Пауелл, 21 червня 2023 року.

У міру того, як американські комерційні банки починають інтегрувати цифрові активи, такі як біткоїн, і доларові похідні, такі як стейблкоїни, необхідність гарантувати для громадськості наявність поточної ліквідності для спекулятивних дій із сировинними товарами створює унікальну можливість змінити регулювання на користь долара. Згідно з Базелем III, будь-який банк, який бажає зберігати біткоїни, інші цифрові активи або навіть золото, також мав би проводити рівну доларову оцінку своїх інвестицій, номінованих у доларах. Цей раптовий коментар про ухвалення цієї міжнародної вимоги до капіталу викликає чистий попит на долари в банківській системі США, попри високе інфляційне середовище грошової маси.

Для банків або зареєстрованих інвестиційних компаній, які прагнуть компенсувати інфляційні ефекти шляхом купівлі альтернативних резервних активів, таких як біткоїн, це регулювання означатиме, що збільшення вартості біткоїна в доларовій парі також збільшить потребу в доларових зобов'язаннях на їхньому балансі.

Хочете керувати відповідальним банком та відповідати вимогам до капіталу, а також тримати біткоїни на своєму балансі? Тоді треба також тримати багато доларів. Ідея біткоїн-долара є паралеллю з нафтодоларовою системою, яка до недавнього часу підтримувалася з моменту закриття золотого вікна в результаті шоку Ніксона. Створивши монополію на закупівлю та продаж нафти суворо у доларах, США, по суті, змогли повторно прив'язати свій інфляційний долар до постійно потрібного енергетичного товару та створити масового покупця доларів. У міру того, як ФРС та SEC кружляють навколо регіональних банків та приватних емітентів стейблкоїнів, ефект Базеля III створить постійний попит на долари навіть в умовах «гіпербіткоїнізації».

Пауелл зауважив, що зараз у ФРС немає конкретних пропозицій щодо вимог до капіталу, але цього літа до правління ФРС буде внесено пропозицію.

BlackRock ETF

«Дозвольте мені зауважити, що річ не в тому, хто президент. А у тому, хто контролює гаманець президента», – Серж Варлей, рекрутер BlackRock.

Нещодавня подача заявки від BlackRock, інвестиційної фірми з активами під управлінням на загальну суму 10 трильйонів доларів, започаткувала хвилю заявок від інших інституційних менеджерів активами в перегонах за перший схвалений біржовий фонд, що пропонує доступ до біткоїнів.

WisdomTree, Bitwise та Invesco подали в SEC заявку на запуск біткоїн-ETF, попри загальне відхилення всіх раніше поданих заявок, зокрема від NYDIG, CBOE та Fidelity. Нещодавнє відродження впевненості у схваленні, можливо, пов'язане з майже ідеальним послужним списком BlackRock з коефіцієнтом успіху 575 до 1.

У реєстраційній заяві iSHARES Bitcoin Trust Form S-1 було розкрито їхнє використання Coinbase для зберігання біткоїнів, а також повідомлення про потенційний конфлікт інтересів у їхній афілійованій компанії, яка виступає як менеджер інвестицій фонду Circle Reserve Fund, які емітент USDC використовує для «зберігання готівки, казначейських векселів, векселів та інших зобов'язань, застрахованих або гарантованих щодо основної суми та відсотків Казначейством США, а також угод про зворотний викуп, забезпечених такими зобов'язаннями або коштами, які служать як резерви для підтримки стейблкоїнів USDC».

Далі в ньому йдеться про те, що «афілійована особа Спонсора [BlackRock] має міноритарний пакет акцій емітента USDC». S-1 включає рядок, в якому йдеться, що «на ціну біткоїна можуть повпливати стейблкоїни (у тому числі Tether та USDC), діяльність емітентів стейблкоїнів та їхній регулятивний режим». Зберігачем готівки та довірчим адміністратором BlackRock ETF зазначений вищезгаданий партнер з пілотної програми цифрового долара – Bank of New York Mellon.

У той час як ETF часто використовуються великими фінансовими установами як механізм для коротких позицій щодо товарів, недавні сигнали від найважливіших регуляторів США розкривають реальну можливість створення цифрового долара та збільшення купівельної спроможності нееластичного до попиту резервного активу, біткоїна. Мабуть, немає більшої інвестиційної фірми, ніж BlackRock, і немає більшої банківської структури, ніж Bank of New York Mellon. Небагато державних органів мають більший вплив на світову економіку, ніж ФРС та SEC.

Ось таке воно, інституційне прийняття.

Біткоїн чи нерухомість: найкращий засіб заощадження під час війни Біткоїн чи нерухомість: найкращий засіб заощадження під час війни Аналіз різних ціннісних пропозицій Біткоїна та нерухомості в часи геополітичної нестабільності. Леон Ванкум 18 лютого 2024
Запитання від ноукоїнерів: поклик бичачого ринку Запитання від ноукоїнерів: поклик бичачого ринку Як ноукоїнери вирішують, чи купувати їм біткоїн? Як їм це зробити? Як їм взаємодіяти із Біткоїном? На кожному з етапів цього шляху є безліч варіантів вибору. Сантьяго Варела 17 лютого 2024
Сендвіч «Рубен» та активація CTV Сендвіч «Рубен» та активація CTV Ви бачили ці бутерброди замість фото профілю? Вони є соціальним сигналом у спробі досягти консенсусу щодо активації змін у Біткоїні. George 203 11 лютого 2024