Словаччина знизить податок на доходи від продажу біткоїнів

Словаччина знизить податок на доходи від продажу біткоїнів

Податкова ставка знизиться до 7%, якщо BTC зберігалися у користувачів не менше року.

Національна рада Словацької Республіки 28 червня проголосувала за ухвалення поправки, яка знизить прибутковий податок від продажу біткоїнів та криптовалют, що зберігаються у користувачів не менше одного року, до 7%. Про це повідомляє Cointelegraph.

Зниження ставки до 7% є досить значним, порівняно з нинішньою шкалою оподаткування в межах 19–25%. Крім того, платежі на суму, еквівалентну 2400 євро, ($2600) не оподатковуватимуться взагалі.

Також законопроєкт виключає доходи від цифрових активів із внеску на медичне страхування у розмірі 14%.

За повідомленням місцевих ЗМІ, міністерство фінансів країни очікує, що фінансовий ефект від поправки становитиме близько 30 млн євро на рік.

Словаччина є однією з 27 держав – членів Європейського союзу й активно стежить за розвитком індустрії у регіоні.

Регуляційна політика Словаччини

За останні кілька років спостерігається впевнене зростання використання біткоїна у різних секторах економіки Словаччини. Водночас влада активно розробляє та впроваджує регуляторну політику, спрямовану на забезпечення безпеки та прозорості застосування цифрових активів.

Словацькі регулятори фокусуються на балансуванні між стимулюванням інновацій та запобіганням можливим ризикам, пов'язаним з використанням біткоїна. Вони прагнуть створити норми, які сприяли б розвитку інновацій у сфері цифрових активів, одночасно запобігаючи злочинній діяльності, відмиванню грошей та фінансуванню тероризму. Це передбачає впровадження ліцензування та регулювання платформ обміну цифрових валют, а також встановлення системи фінансового моніторингу для відстежування сумнівних операцій.

На тлі розмов у Євросоюзі щодо впровадження оплати за товари та послуги цифровими грошима у червні парламент Словаччини ратифікував поправку до Конституції, яка закріплює право використовувати на території країни готівку в євро.

Що таке гроші?
Що таке гроші?
Гроші мають вирішальне значення для регулювання нашого життя та економіки. Цей г...
Bitcoin Magazine 02 травня 2023

Країни з найнижчими податками для біткоїн-компаній

Сервіс Glassnode склав рейтинг країн із найнижчими податковими ставками для роботи біткоїн-компаній. Перше місце в Топі дісталося Об'єднаним Арабським Еміратам, де існує нульова ставка, у тому числі й на доходи від цифрових валют.

До п'ятірки найкращих також увійшли: Багами, Бермуди, Кайманові Острови та Сейшели.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Акції майнерів дорожчають через Трампа, Terraform Labs виплатить $4,5 млрд штрафу, кити активно накопичують BTC, новий гаманець від Trezor, найбільший банк Бразилії дозволив біткоїн-торгівлю, канадська DeFi-компанія купує BTC,  Riot Platforms намагається поглинути Bitfarms. Володимир Гришенко 14 червня 2024
Trezor представив новий гаманець Trezor представив новий гаманець Разом з пристроєм розробники презентували нову клієнтську програму Trezor Expert. Володимир Гришенко 14 червня 2024
Riot Platforms збільшує свою частку у Bitfarms Riot Platforms збільшує свою частку у Bitfarms Американський майнер купив додатково ще понад 1,4 млн акцій конкурента. Володимир Гришенко 14 червня 2024