Словаччина знизить податок на доходи від продажу біткоїнів

Словаччина знизить податок на доходи від продажу біткоїнів

Податкова ставка знизиться до 7%, якщо BTC зберігалися у користувачів не менше року.

Національна рада Словацької Республіки 28 червня проголосувала за ухвалення поправки, яка знизить прибутковий податок від продажу біткоїнів та криптовалют, що зберігаються у користувачів не менше одного року, до 7%. Про це повідомляє Cointelegraph.

Зниження ставки до 7% є досить значним, порівняно з нинішньою шкалою оподаткування в межах 19–25%. Крім того, платежі на суму, еквівалентну 2400 євро, ($2600) не оподатковуватимуться взагалі.

Також законопроєкт виключає доходи від цифрових активів із внеску на медичне страхування у розмірі 14%.

За повідомленням місцевих ЗМІ, міністерство фінансів країни очікує, що фінансовий ефект від поправки становитиме близько 30 млн євро на рік.

Словаччина є однією з 27 держав – членів Європейського союзу й активно стежить за розвитком індустрії у регіоні.

Регуляційна політика Словаччини

За останні кілька років спостерігається впевнене зростання використання біткоїна у різних секторах економіки Словаччини. Водночас влада активно розробляє та впроваджує регуляторну політику, спрямовану на забезпечення безпеки та прозорості застосування цифрових активів.

Словацькі регулятори фокусуються на балансуванні між стимулюванням інновацій та запобіганням можливим ризикам, пов'язаним з використанням біткоїна. Вони прагнуть створити норми, які сприяли б розвитку інновацій у сфері цифрових активів, одночасно запобігаючи злочинній діяльності, відмиванню грошей та фінансуванню тероризму. Це передбачає впровадження ліцензування та регулювання платформ обміну цифрових валют, а також встановлення системи фінансового моніторингу для відстежування сумнівних операцій.

На тлі розмов у Євросоюзі щодо впровадження оплати за товари та послуги цифровими грошима у червні парламент Словаччини ратифікував поправку до Конституції, яка закріплює право використовувати на території країни готівку в євро.

Що таке гроші?
Що таке гроші?
Гроші мають вирішальне значення для регулювання нашого життя та економіки. Цей г...
Bitcoin Magazine 02 травня 2023

Країни з найнижчими податками для біткоїн-компаній

Сервіс Glassnode склав рейтинг країн із найнижчими податковими ставками для роботи біткоїн-компаній. Перше місце в Топі дісталося Об'єднаним Арабським Еміратам, де існує нульова ставка, у тому числі й на доходи від цифрових валют.

До п'ятірки найкращих також увійшли: Багами, Бермуди, Кайманові Острови та Сейшели.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Рада проти податкових пільг для біткоїна, Reddit купує BTC, курс біткоїна не зростає через фіксацію прибутку, ще один банк у Швейцарії запустив біткоїн-послуги, з Coinbase активно виводять BTC, Карлсон не домовився про «біткоїн-інтерв'ю» із Джонсоном, біткоїн-ETF залучає по $2 млрд на день від інституціоналів. Володимир Гришенко 23 лютого 2024
Компанія Джека Дорсі збільшила прибуток від продажу BTC на 90% Компанія Джека Дорсі збільшила прибуток від продажу BTC на 90% Block надала фінансову звітність за четвертий квартал 2023 року. Володимир Гришенко 23 лютого 2024
Marathon створив сервіс для складних BTC-транзакцій Marathon створив сервіс для складних BTC-транзакцій Нестандартні транзакції біткоїна тепер зможуть бути додані до мемпулу. Володимир Гришенко 23 лютого 2024