Окрилений біткоїн: які авіакомпанії приймають BTC

Окрилений біткоїн: які авіакомпанії приймають BTC

Зі зростанням числа туристів, які використовують біткоїн, стає дедалі більше авіакомпаній, готових запроваджувати BTC-платежі.

Зручність – основна перевага біткоїна

Введення оплати біткоїнами в авіакомпаніях було свого часу новаторським кроком, який відкрив нові можливості як для пасажирів, так і для перевізників. Однією з головних переваг BTC для клієнтів є його зручність. Біткоїн – це глобальна платіжна система, яка не залежить від будь-якої країни чи фіатної валюти. Це означає, що пасажири можуть оплачувати свої квитки без потреби конвертації чи оплати комісій за переказ.

З погляду авіакомпаній, прийняття біткоїна може допомогти залучити нових клієнтів, особливо серед тих, хто вже використовує цей цифровий актив. Крім того, біткоїн може запропонувати більш високий рівень безпеки платежів порівняно із традиційними способами.

Індустрія туризму помітно досягла успіху в запровадженні цифрових валют. Однак авіакомпаній, які приймають біткоїни безпосередньо, поки не так багато, втім їхня кількість постійно зростає.

Піонери, які впровадили біткоїн-платежі

Однією з перших авіакомпаній, яка почала приймати біткоїн, була американська компанія CheapAir. У листопаді 2013 року вони ухвалили історичне рішення, що дозволило пасажирам використовувати біткоїн для купівлі авіаквитків на десятки тисяч рейсів. Це відкрило нові можливості у галузі, показавши, що BTC можуть бути корисними у комерції.

Слідом за CheapAir європейська туристична компанія Destinia у 2014 році також почала приймати біткоїни. Вона обслуговувала клієнтів по всьому світу та пропонувала бронювання готелів, авіаквитків, оренду автомобілів та інші туристичні послуги. Прийняття біткоїна дозволило їм запропонувати своїм клієнтам ще більше опцій оплати та додаткову зручність.

Також варто згадати компанію AirBaltic, національного авіаперевізника Латвії. Вони стали першою авіакомпанією у світі, яка приймала біткоїн напряму, без посередників, починаючи з 2014 року. Використовуючи інноваційну систему платежів, вони змогли запропонувати своїм клієнтам ще один зручний та безпечний спосіб оплати за послуги.

Мексиканська TAR стала першою авіакомпанією в Латинській Америці, яка у 2015 році дозволила клієнтам оплачувати польоти біткоїнами. Комерційний директор компанії Хосе Калзадіас уточнив, що рішення приймати оплату в BTC було прийнято з метою зменшити ризики шахрайства та знизити банківські витрати. Крім того, компанія змогла залучити різних туристів, яким було цікаво оплачувати подорожі Мексикою біткоїнами.

Великі авіакомпанії, що зацікавилися биткоїном

17 червня 2022 року один із найбільших іспанських лоукостерів Vueling уклав угоду з платіжною системою BitPay. Ця угода дозволить клієнтам авіакомпанії оплачувати квитки за допомогою BTC. Очікується, що новий функціонал з'явиться на сайті авіаперевізника у третьому кварталі 2023 року.

«Цією угодою Vueling ще раз підтверджує свою позицію цифрової авіакомпанії. Ми дуже раді, що знайшли у BitPay найкращого партнера, який пропонує нашим клієнтам можливість здійснювати транзакції із цифровими валютами з найбільшою безпекою та надійністю», – заявив менеджер з питань партнерства Vueling Хесус Монзо.

Ще одна з провідних авіакомпаній Об'єднаних Арабських Еміратів (ОАЕ) Emirates Airline теж 2022 року анонсувала прийом платежів у біткоїні. Як висловився головний операційний директор компанії Адель Ахмед ар-Редха, передові цифрові рішення використовуватимуться в межах розробленої стратегії більш швидкої та гнучкої взаємодії з клієнтами.

Окрилений біткоїн: які авіакомпанії приймають BTC
Головний операційний директор Emirates Airline Адель Ахмед Ар-Редха. Джерело: Arab News.

Однак у компанії не назвали конкретних термінів початку прийому біткоїнів як оплату за послуги, зазначивши, що планують спочатку розширити штат співробітників.

Літаки за BTC

Деякі бізнесмени, які володіють великими запасами біткоїнів, можуть дозволити собі купити літак за BTC. Процес купівлі літака за біткоїни може бути аналогічним процесу купівлі будь-якого іншого товару або послуги. Покупець і продавець домовляються про ціну й умови угоди, після чого покупець переказує біткоїни на адресу продавця, і продавець передає право власності на літак покупцю.

Першою у світі компанією, яка почала продавати літаки за біткоїни, стала SkyCraft Airplanes. Перший покупець знайшовся у 2013 році. Лайнер моделі SD-1 придбали за 84 BTC, що на той момент становило близько $55 000.

Інша компанія – Aviatrade – виставила на продаж приватний літак Gulfstream G650ER, яким користуються багато відомих особистостей, зокрема Джефф Безос та Ілон Маск. Його запропонували купити за 3859 BTC. Проте невідомо, чи вдалося продати літак.

Окрилений біткоїн: які авіакомпанії приймають BTC
Люксовий літак Gulfstream G650ER. Джерело: INSIDER.

Висновки

Однією з ключових переваг використання біткоїна для покупки авіаквитків є універсальність. Біткоїн не вимагає конвертації чи специфічної банківської інфраструктури. В результаті цього мандрівники з будь-якої точки світу можуть швидко та без проблем придбати квитки, не залежачи від місцевих банківських умов чи коливань валютних курсів.

Авіакомпанії, своєю чергою, можуть залучити нових клієнтів, особливо тих, хто надає перевагу використанню BTC замість традиційних валют. Біткоїн також пропонує авіакомпаніям переваги у вигляді низьких комісій за обробку платежів та можливості обійти традиційні банківські системи, які можуть бути повільними та витратними. Крім того, прийняття біткоїна авіакомпаніями може покращити їхній імідж серед споживачів. Останні оцінять їхню відкритість до інновацій та прагнення до впровадження передових технологій.

Еволюція технологій: від криптографії до Біткоїна Еволюція технологій: від криптографії до Біткоїна Біткоїн не з’явився на рівному місці. Йому передували десятки років наполегливої праці сотень розробників та активістів. Дмитро Харьков 21 червня 2024
Semler Scientific: чому медична компанія обрала Біткоїн-стратегію Semler Scientific: чому медична компанія обрала Біткоїн-стратегію Медична компанія Semler Scientific надихнулася прикладом компанії MicroStrategy і перейшла на Біткоїн-стратегію. Завдяки регулярній купівлі BTC її справи одразу почали покращуватися.    Володимир Гришенко 20 червня 2024
Інтернет чи Біткоїн: що зростає швидше Інтернет чи Біткоїн: що зростає швидше За останні три десятиліття інтернет став глобальною і найбільш широковживаною технологією у світі. Експерти помітили, що Біткоїн розвивається за аналогічним сценарієм. Дмитро Харьков 19 червня 2024