Хто володіє BTC? Аналіз пропозиції біткоїна

Хто володіє BTC? Аналіз пропозиції біткоїна

Як свідчать історично високі рівні довгострокових власників, пропозиція біткоїна стає дедалі більш розподіленою серед широкого кола користувачів.

Хто володіє біткоїнами?

Публічний реєстр Біткоїна має унікальний рівень прозорості, у тому числі стосовно важливої інформації про пропозицію біткоїна. За допомогою відстеження адрес, публічних оголошень та оцінок на основі джерел даних можна отримати уявлення про те, де знаходиться майже 47% загальної пропозиції біткоїна. За оцінками, значну частину 21-мільйонного запасу біткоїнів, у тому числі монети Сатоші Накамото, буде втрачено. Згідно з даними Glassnode і Chainalysis, майже 4 мільйони біткоїнів було втрачено.

Інші великі суми біткоїнів знаходяться на біржах, у трасті Grayscale або в гаманцях майнерів біткоїнів. Великі суми біткоїнів накопичилися у таких компаній, як MicroStrategy, а останнім часом і Tether. Близько 5500 біткоїнів знаходяться в мережі Lightning, тоді як інші суми зберігаються у вигляді токенізованих біткоїнів (WBTC) в блокчейнах, крім Біткоїна.

Дані про біткоїни можна регулярно відстежувати через відомі, пов'язані з урядом США, ончейн-адреси внаслідок різних конфіскацій біткоїнів, або аналізуючи щомісячні виробничі оновлення публічних майнерів біткоїнів, тоді як інші деталі зберігання може бути набагато складніше знайти. Приватна установа могла повідомити про власні біткоїн-активи кілька років тому, але не повинна публічно повідомляти про зміни. Існує також певна невизначеність щодо державних активів. У Китаю може бути 194 000 біткоїнів після конфіскації, але важко перевірити, чи ця цифра є актуальною.

Нижче наведена діаграма являє собою чорновий варіант доступних даних, які можна розширити для підвищення точності в різних групах. Ці цифри взяті з ончейн-аналізу, загальнодоступних документів SEC та підтверджень балансів.

Хто володіє BTC? Аналіз пропозиції біткоїна
Розподіл біткоїн-активів за типом організації.

З 2,3 мільйона біткоїнів на біржах більша частина знаходиться на Binance та Coinbase. Сюди не входять біткоїни у продуктах зберігання інвестицій, таких як Grayscale та Coinbase Custody. Частка Binance у біткоїнах серед бірж зросла з менш ніж 10% у 2019 році до 30% станом на сьогодні. За оцінками, на платформі компанії знаходиться близько 700 000 біткоїнів, що в основному може бути пов'язане з її домінуванням на ринку деривативів та міжнародною діяльністю, тоді як Coinbase в основному є спотовою біржею з активною присутністю в США.

Хто володіє BTC? Аналіз пропозиції біткоїна
Відсоткова частка балансів бірж у біткоїнах.

Згодом обсяг пропозиції біткоїнів на біржах досяг 17,5% від пропозиції в обігу, досягнувши свого піка в березні 2020 року, а потім знизився до 11,89%. Ми підозрюємо, що тенденція зниження на біржах у відсотках від обігу продовжуватиметься в міру того, як біткоїн поширюватиметься серед дедалі більшої кількості користувачів у всьому світі завдяки кращим рішенням для особистого зберігання, які з часом стануть все більш популярними та надійними.

Хто володіє BTC? Аналіз пропозиції біткоїна
На біржах зберігається трохи менш як 12% біткоїнів у обороті.

В абсолютному вираженні такої кількості довгострокових власників біткоїнів ніколи не було. У відносному вираженні єдині два випадки в історії з більшою часткою довгострокових власників монет відбулися у 2009 році, ще до того, як у біткоїна був обмінний курс, та у розпал ведмежого ринку 2015 року. При такому великому виведенню пропозиції з ринку тиск з боку продавців у проміжний період може призвести до значного коригування цін у бік зниження, оскільки багато учасників ринку відіграють більш пасивну роль.

Хто володіє BTC? Аналіз пропозиції біткоїна
Частка оборотної пропозиції довгострокових власників зростає.

Ми також можемо подивитися на неліквідну пропозицію біткоїнів, щоб кількісно оцінити динаміку власників. Термін «неліквідна пропозиція» стосується біткоїнів, якими володіють організації, які їх рідко продають, тобто ці монети недоступні для торгівлі. Біткоїн-активи організації вважаються неліквідними, якщо було витрачено менше ніж 25% отриманих біткоїнів, ліквідними, якщо було витрачено від 25% до 75%, і високоліквідними, якщо було витрачено понад 75%.

У період після халвінгу 2016 року неліквідна пропозиція біткоїна у відсотках від оборотної пропозиції знаходиться на найвищому рівні, а через активне накопичення власниками монети виходять з ринку швидше, ніж їх встигають випускати майнери.

Станом на квітень 2023 року неліквідна пропозиція біткоїна перевищила 15 000 000 монет.

Хто володіє BTC? Аналіз пропозиції біткоїна
Більшість пропозиції біткоїна неліквідна.
Хто володіє BTC? Аналіз пропозиції біткоїна
З 2016 року спостерігається тенденція до зростання неліквідної пропозиції біткоїна.

Тенденція зрозуміла: Біткоїн продовжує розповсюджуватися серед більшої кількості користувачів, при цьому велика концентрація пропозиції зміщується від організацій, які володіють великою кількістю біткоїнів – баланси від 1000-10 000 BTC, 10 000-100 000 BTC і понад 100 000 BTC – до організацій із 10 BTC чи менше.

Хто володіє BTC? Аналіз пропозиції біткоїна
З 2011 року спостерігається тенденція до зменшення кількості балансів організацій, які перевищують 1000 біткоїнів.
Хто володіє BTC? Аналіз пропозиції біткоїна
Кількість балансів із менш ніж 10 біткоїнами зростає вже понад 10 років, а це означає, що пропозиція розподіляється більш рівномірно.

Важливо відзначити, що організації, які володіють великими сумами біткоїнів, особливо ті, у яких понад 10 000 BTC, ймовірно, керують ключами для тисяч або мільйонів користувачів, і очевидним прикладом цього є біржі. Це часто є джерелом неправильної характеристики та дезінформації, що змушує порушувати питання про недостатній розподіл біткоїнів. Так, є групи адрес з великою кількістю біткоїнів, але це все одно, що стверджувати, що одній корпорації належить 14% усіх доларів США в комерційній банківській системі. У той час як у JPMorgan Chase знаходиться 2,4 трильйона доларів із 17,1 трильйона доларів депозитів у місцевих банках, і депозити є пасивом JPMorgan, насправді вони зберігаються для мільйонів окремих людей та компаній.

Ключова відмінність – крім юридичної та криптографічної структури власності – полягає в тому, що структура власності біткоїна, набір UTXO, набагато прозоріша і її легко перевірити. Це дозволяє кожному переглядати дані та робити обґрунтовані висновки щодо концентрації пропозиції біткоїнів.

На завершення

Біткоїн успішно залучає широкий спектр користувачів, від приватних осіб до корпорацій, приватних структур і навіть держав. Як свідчить зростання роздрібної власності та історично високий рівень довгострокових користувачів, пропозиція біткоїна розподіляється більш рівномірно серед широкого кола користувачів. Ця тенденція ще більше посилюється внаслідок зменшення кількості біткоїнів на біржах, та збільшення неліквідної пропозиції.

У майбутньому ми очікуємо, що ці тенденції збільшення розподілу та зниження концентрації продовжуватимуться, у міру того, як 21 000 000 біткоїнів з жорстким обмеженням розподілятимуться між окремими людьми, установами, корпораціями та національними державами.

Lightning – загальноприйнята мова Біткоїн-економіки Lightning – загальноприйнята мова Біткоїн-економіки Lightning стає сполучною ланкою, яка скріплює різні системи, побудовані на Біткоїні. Рой Шейнфельд 16 червня 2024
Більш ніж половина провідних хедж-фондів США володіють біткоїн-ETF Більш ніж половина провідних хедж-фондів США володіють біткоїн-ETF Аналіз різних типів фондів та установ, які володіють біткоїн-ETF. Сем Бейкер 16 червня 2024
У надійних руках: Біткоїн будує краще майбутнє У надійних руках: Біткоїн будує краще майбутнє Створення систем на основі Біткоїна вимагає ретельного проєктування та роботи. Ці аспекти не повинні відходити на другий план щодо маркетингу та продажів. Віллем Шро 15 червня 2024