Як заробити біткоїни

Як заробити біткоїни

Біткоїн стає все популярнішим, і дедалі більше людей цікавляться варіантами заробітку BTC. Розберемося, які зараз існують варіанти.

Навіщо заробляти в біткоїнах

У декого може виникнути питання: навіщо ставити собі за мету заробляти саме в біткоїнах, якщо можна просто придбати BTC за фіатні гроші? Відповідей може бути кілька.

Конфіденційність. Пірингові перекази вважаються оптимальними в контексті приватності. До того ж останні тенденції свідчать про посилення тиску щодо KYC/AML-регулювання (надання централізованим платформам документів, що підтверджують особу). Це робить біткоїн-платежі надзвичайно привабливими, адже немає потреби у наданні жодних документів чи звітуванні про доходи перед третіми особами.

Економія часу та грошей. BTC-переказ може зайняти кілька десятків хвилин (з урахуванням необхідних підтверджень) та коштувати кілька доларів США. Lightning Network взагалі дозволяє здійснювати миттєві платежі з комісіями у декілька центів. Для порівняння, використання платіжної системи SWIFT для фіатних переказів у $1000 коштуватиме приблизно $20 (плюс можливі комісії при зарахуванні коштів на рахунок чи картку). А сам переказ триватиме кілька банківських днів (банки не працюють у вихідні на відміну від Біткоїна).

Сприяння гіпербіткоїнізації. Біткоїн – це не просто фінансовий актив, а нові, глобальні цифрові гроші. Приймаючи оплату за свою працю у біткоїнах, кожен може зробити свій внесок у зміцнення позицій біткоїна як засобу платежу. Поступово у такий спосіб може утворитися і цілком незалежна від фіатного впливу економіка.

Де заробляти у біткоїнах

Ми ще на ранній стадії переходу на стандарт Біткоїна. Більшість людей не розуміє всіх проблем фіатної системи та не може знайти реальних альтернатив. Проте можливості для заробітку в біткоїнах є, і їхня кількість постійно зростає.

Щодо жителів України, то головною альтернативою залишається аутсорс та робота на західні компанії, що можуть запропонувати саме такий варіант оплати. Чимало представників Біткоїн-індустрії, що займаються майнінгом, розробкою, інвестуванням, освітою тощо практикують оплату у біткоїнах своїм працівникам. Ось лише кілька прикладів: Swan Bitcoin, Bull Bitcoin, Blockstream, Bitcoin Magazine та багато інших.

Якщо ви – фрилансер, то у вас з’являються додаткові можливості щодо отримання оплати у біткоїнах. У разі прямих контактів із замовником можна отримувати прямі пірингові перекази. Можна навіть запропонувати невелику знижку клієнту у разі оплати через BTC (це може бути доцільно, адже ви економите на комісіях за конвертацію фіат – біткоїн, а також досягаєте кращої приватності). Якщо ж у вас не дуже широка мережа прямих контактів із замовниками, то є й спеціалізовані фриланс-платформи, що надають можливості отримувати біткоїн-платежі.

Один із прикладів – BitWage, що дозволяє фрилансерам знаходити потенційні проєкти, які вони можуть виконати та виставляти інвойси замовникам у біткоїнах. Платформа виступає у ролі посередника (за певний відсоток), але забезпечує можливість отримання гарантованих біткоїн-переказів у разі вдалого виконання роботи. Є ще схожий проєкт Working for Bitcoins, що пропонує пошук роботи за напрямами: розробка мобільних додатків, блокчейн, копірайтинг, маркетинг, юридичні послуги тощо. Проте наразі він перебуває на стадії тестування, тож практичні результати можна буде оцінити пізніше.

Як заробити біткоїни
Інтерфейс BitWage. Джерело: BitWage.

Також існує чимало варіантів для програмістів. Навіть якщо ви ще не стали професійним розробником Bitcoin Core і не отримуєте грантів, можна спробувати знайти роботу за біткоїни (наприклад, викладаючи основи програмування онлайн) на таких ресурсах, як BitGigs. Інші популярні пропозиції включають аналітику чи написання контенту, а також послуги з перекладу чи відеомонтажу. Загалом структура пропозиції постійно змінюється, тож потрібно пильно моніторити відповідні опції.

Для розробників Біткоїна також відкрита опція децентралізованого ринку фрилансу через платформу Rein, що використовує однорангову мережу для максимізації децентралізації та надійності роботи. Працювати можна через встановлення клієнту чи серверу. Тож потенційний дохід залежатиме від вашої кваліфікації та обсягу роботи, який ви зможете виконувати.

Навіть якщо у вас поки що немає розвинутих професійних навичок, але є наполегливість і бажання присвятити більше часу заробітку, то відповідні можливості теж є. Наприклад, сервіс BitcoinGet пропонує винагороду у біткоїнах за виконання різноманітних завдань, які не потребують високої кваліфікації (на зразок участі в опитуваннях). Такий ресурс, як Fountain дозволяє отримувати сатоші за прослуховування популярних подкастів: застосунок можна безплатно встановити в App Store або Google Play. У такий спосіб можна не просто заробити гроші, а й отримати додаткові знання. Схожу модель використовує і Bitcoin Magazine. Його застосунок дозволяє отримати винагороду за читання статей.

Як заробити біткоїни
Мобільний застосунок від Bitcoin Magazine. Джерело: Bitcoin Magazine App.

Також досі існують біткоїн-крани, але, схоже, що їхній «золотий час» вже пройшов (колись давно за розгадування «капчі» можна було отримати 5 BTC). Зараз дохід, що можна отримати з біткоїн-кранів, сильно впав, і, як правило, краще інвестувати свій час і зусилля у ті сфери, де можна отримати додаткові знання й навички, що мають попит на ринку.

Що у підсумку

Отримання винагороди за працю у біткоїнах стає все більш популярним з огляду на кризу фіатної системи та купівельну спроможність BTC, що стало зростає (принаймні у довгостроковому періоді). Найбільше можливостей для заробітку в біткоїнах мають розробники, але в аналітиків, копірайтерів, перекладачів, репетиторів, маркетологів тощо також є чимало опцій на ринку. Оптимальним варіантом у більшості випадків є прямі контракти й домовленості із замовником у біткоїнах (у такий спосіб можна максимізувати як дохідність, так і приватність). Але сайти з фрилансу та різноманітні портали також пропонують різні види робіт та проєктів з оплатою у біткоїнах. Тож кожен охочий може моніторити ринок, розвивати відповідні знання та навички й збільшувати власні доходи у BTC без необхідності у використанні фіатних грошей.

Топ-10 перспективних Біткоїн-стартапів Топ-10 перспективних Біткоїн-стартапів Біткоїн-стартапи з кожним роком все більше цікавлять інвесторів. Це відбувається не лише тому, що від них очікують прибутковості на рівні BTC, а й тому, що Біткоїн дедалі більше інтегрується у глобальну фінансову систему. Володимир Гришенко 18 червня 2024
Bitcoin Prague 2024: нові горизонти Біткоїна Bitcoin Prague 2024: нові горизонти Біткоїна 13–15 червня у Празі (Чехія) відбулася щорічна масштабна Bitcoin-only конференція, що зібрала учасників зі всієї Європи, а спікерів – із різних регіонів світу. Лідери думок у черговий раз окреслили пріоритети розвитку Біткоїн-екосистеми на найближчі роки. Дмитро Харьков 17 червня 2024
Навіщо потрібні біткоїн-облігації Навіщо потрібні біткоїн-облігації Багато хто чув про Volcano bonds – біткоїн-облігації, що випускає уряд Сальвадору. Але у чому перевага таких біткоїн-інструментів порівняно з традиційними альтернативами? Дмитро Харьков 14 червня 2024