Готується оновлення Ordinals

Готується оновлення Ordinals

Обмеження блоку в 4 МБ можна буде перевищити завдяки записам Recursive.

Потенційне оновлення записів Recursive дозволить перевищити обмеження в 4 МБ простору блоку Біткоїна і навіть запустити на блокчейні відеоігри. Про це повідомляє Bitcoinist.

Зазначається, що «натхненник записів Ordinals Кейсі Родармор об'єднав Recursion». До цього розмір кожного окремого надпису не перевищував 4 МБ, об'єднання тепер дозволить перевищити цей ліміт. Таку ідею порівняли із BRC-721.

На початку цього року протокол Ordinals надав можливість повністю вписати будь-який файл у ланцюжок, якщо його розмір менший за 4 МБ. Іншим обмеженням було те, що різні надписи не знали один про одного і не могли посилатися один на одного.

Із запровадженням рекурсивного надпису це зміниться. За словами учасника Ordinals, відомого у Twitter під ніком Leonidas.og, тепер надписи зможуть використати спеціальний синтаксис для запиту вмісту інших написів.

На думку прихильників Ordinals, це відкриє величезні можливості для використання блокчейну, зокрема складні 3D-відеоігри невдовзі могли б працювати цілком на Біткоїні. Так, розробники могли б розбивати ігри на кілька надписів, що містять різні частини коду, і відображати їх в одному написі.

Чому Ordinals розкололи Біткоїн-спільноту

Створення протоколу Ordinals у січні 2023 року розділило Біткоїн-спільноту на два табори. Одні його представники оцінили записи Ordinals, зазначивши, що цифрові артефакти підвищать практичну цінність мережі Біткоїна, оскільки створять додатковий варіант використання блокчейну.

Своєю чергою, Біткоїн-максималісти впевнені, що створення NFT йде врозріз із концепцією блокчейна Біткоїна, запропонованою Сатоші Накамото. На їхню думку, автор BTC хотів побудувати пірингову платіжну систему, а не платформу для розваг.

Хоча записи Ordinals вкрай негативно впливають на швидкість транзакцій, проте ніхто не може заборонити користувачам створювати цифрові артефакти.

Що таке Біткоїн?
Що таке Біткоїн?
Біткоїн — це цифрові гроші, які не контролюються жодним банком, компанією чи люд...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Скільки сьогодні існує записів Ordinals

Записи Ordinals досягли рекордного показника за кілька днів після того, як її творець, програміст Кейсі Родармор вирішив більше не займатися проєктом.

Станом на кінець травня кількість записів Ordinals у мережі Біткоїна перевищила позначку в 10 мільйонів.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна MicroStrategy продовжує поповнювати біткоїн-резерви, у бірж знизилися запаси біткоїнів, почали рухатися біткоїни влади Німеччини, Bitmain представив новий майнер, в Австралії запускають черговий біткоїн-фонд, Deutsche Telekom буде видобувати BTC, брати Вінклвосси підтримали кампанію Дональда Трампа. Володимир Гришенко 21 червня 2024
Японська біржа BitFlyer купує підрозділ FTX Японська біржа BitFlyer купує підрозділ FTX Нова компанія буде зберігати активи інституціоналів після запуску біткоїн-ETF у Японії. Володимир Гришенко 21 червня 2024
Ранній інвестор Uber та Twitter підтримав Біткоїн Ранній інвестор Uber та Twitter підтримав Біткоїн Навал Равікант назвав головний цифровий актив справжнім засобом заощадження. Володимир Гришенко 21 червня 2024