Готується оновлення Ordinals

Готується оновлення Ordinals

Обмеження блоку в 4 МБ можна буде перевищити завдяки записам Recursive.

Потенційне оновлення записів Recursive дозволить перевищити обмеження в 4 МБ простору блоку Біткоїна і навіть запустити на блокчейні відеоігри. Про це повідомляє Bitcoinist.

Зазначається, що «натхненник записів Ordinals Кейсі Родармор об'єднав Recursion». До цього розмір кожного окремого надпису не перевищував 4 МБ, об'єднання тепер дозволить перевищити цей ліміт. Таку ідею порівняли із BRC-721.

На початку цього року протокол Ordinals надав можливість повністю вписати будь-який файл у ланцюжок, якщо його розмір менший за 4 МБ. Іншим обмеженням було те, що різні надписи не знали один про одного і не могли посилатися один на одного.

Із запровадженням рекурсивного надпису це зміниться. За словами учасника Ordinals, відомого у Twitter під ніком Leonidas.og, тепер надписи зможуть використати спеціальний синтаксис для запиту вмісту інших написів.

На думку прихильників Ordinals, це відкриє величезні можливості для використання блокчейну, зокрема складні 3D-відеоігри невдовзі могли б працювати цілком на Біткоїні. Так, розробники могли б розбивати ігри на кілька надписів, що містять різні частини коду, і відображати їх в одному написі.

Чому Ordinals розкололи Біткоїн-спільноту

Створення протоколу Ordinals у січні 2023 року розділило Біткоїн-спільноту на два табори. Одні його представники оцінили записи Ordinals, зазначивши, що цифрові артефакти підвищать практичну цінність мережі Біткоїна, оскільки створять додатковий варіант використання блокчейну.

Своєю чергою, Біткоїн-максималісти впевнені, що створення NFT йде врозріз із концепцією блокчейна Біткоїна, запропонованою Сатоші Накамото. На їхню думку, автор BTC хотів побудувати пірингову платіжну систему, а не платформу для розваг.

Хоча записи Ordinals вкрай негативно впливають на швидкість транзакцій, проте ніхто не може заборонити користувачам створювати цифрові артефакти.

Що таке Біткоїн?
Що таке Біткоїн?
Біткоїн — це цифрові гроші, які не контролюються жодним банком, компанією чи люд...
Bitcoin Magazine 24 липня 2022

Скільки сьогодні існує записів Ordinals

Записи Ordinals досягли рекордного показника за кілька днів після того, як її творець, програміст Кейсі Родармор вирішив більше не займатися проєктом.

Станом на кінець травня кількість записів Ordinals у мережі Біткоїна перевищила позначку в 10 мільйонів.

MicroStrategy купила ще 5445 BTC MicroStrategy купила ще 5445 BTC Купівля біткоїнів коштувала компанії $147 млн. Володимир Гришенко 25 вересня 2023
Українських правоохоронців навчають відстежувати цифрові активи Українських правоохоронців навчають відстежувати цифрові активи IRS спільно з компаніями CipherTrace та BlockTrace провели другий раунд навчання. Володимир Гришенко 25 вересня 2023
В Африці біткоїном користуються частіше, ніж у США та Європі В Африці біткоїном користуються частіше, ніж у США та Європі За рік через регіон пройшло близько $117 млрд у біткоїнах і криптовалютах. Володимир Гришенко 25 вересня 2023