Ассанжу загрожує екстрадиція до США

Ассанжу загрожує екстрадиція до США

Засновник WikiLeaks програв суд, проте має намір найближчим часом подати апеляцію.

Засновнику WikiLeaks Джуліану Ассанжу загрожує екстрадиція з Великої Британії до США після того, як він програв апеляцію, яка могла б запобігти цьому. Про це повідомляє Reuters.

Ассанж, якого звинувачують у 18 пунктах, пов'язаних з оприлюдненням конфіденційних військових документів та дипломатичних телеграм США, планує подати найближчим часом нову апеляцію.

Раніше британський суддя виніс рішення проти екстрадиції Ассанжа, посилаючись на побоювання щодо його психічного здоров'я та ризику самогубства у разі утримання у в'язниці суворого режиму. Однак це рішення було скасовано в апеляційній інстанції після того, як влада США надала гарантії, включаючи можливість передачі Ассанжа до Австралії для відбування покарання.

Передісторія WikiLeaks

WikiLeaks – міжнародна некомерційна організація, яка здобула популярність у 2010 році завдяки публікації секретних файлів, що стало одним із найбільших порушень безпеки у військовій історії США. Як журналіст Ассанж висвітлив порушення суспільної довіри з боку американських військових.

У процесі діяльності на сайті WikiLeaks з'являлися різні документи. Так, було опубліковано понад 250 000 листів дипломатів США. З інших даних стало відомо, що лідери Саудівської Аравії зверталися із проханням до американців про авіаудар по Ірану, також стали відомі численні неформальні характеристики світових лідерів.

Зусилля Ассанжа щодо привернення уваги до дій влади США обернулися переслідуванням, попри захист, який мають отримувати журналісти, навіть якщо вони висвітлюють секретну інформацію. Справа Ассанжа привернула міжнародну увагу і викликала дебати про свободу преси та потенційні наслідки для викривачів.

Як не втратити ваші біткоїни
Як не втратити ваші біткоїни
Біткоїн-індустрія може бути небезпечною для недосвідчених користувачів. Розберем...
Ігор Королишин 25 листопада 2022

Кого ще переслідує влада США

Ще однією жертвою переслідувань з боку американської влади є засновник відомого даркнет-маркетплейсу Silk Road Росс Ульбріхт. Його засудили до подвійного довічного ув'язнення без можливості перегляду покарання у найближчі 40 років.

Більшість біткоїнерів вважають такий вирок несправедливо суворим і потребують перегляду ухвали суду. Гасло цього руху звучить так: «Звільніть Росса!».

Майданчик Silk Road працював у 2011–2013 роках і приймав біткоїни. На піку популярності його послугами користувалися понад 100 000 покупців. У жовтні 2013 року ФБР закрило форум Silk Road за звинуваченнями у незаконній діяльності.

Владу США звинуватили у продажі 187 000 BTC за заниженою ціною Владу США звинуватили у продажі 187 000 BTC за заниженою ціною Наступному президенту США рекомендують створити стратегічний резерв з біткоїнів. Володимир Гришенко 18 червня 2024
Репер Дрейк втратив $500 000 у BTC через фінал НБА Репер Дрейк втратив $500 000 у BTC через фінал НБА Артист зробив ставку на «Даллас Маверікс», але перемогу здобула команда «Бостон Селтікс». Володимир Гришенко 18 червня 2024
Капіталізація майнінгових компаній досягла $23 млрд Капіталізація майнінгових компаній досягла $23 млрд Найбільше подорожчали акції Core Scientific і TeraWulf. Володимир Гришенко 18 червня 2024