IOSCO надала рекомендації щодо регулювання цифрових активів

IOSCO надала рекомендації щодо регулювання цифрових активів

Документ винесено на обговорення громадськості, а відгуки приймаються до 21 липня.

Міжнародна організація комісій із цінних паперів (IOSCO) винесла на обговорення громадськості рекомендації щодо політики регулювання цифрових валют. Про це йдеться у звіті, розробленому Цільовою групою Fintech Ради IOSCO.

Насамперед документ IOSCO спрямований на подолання побоювань інвесторів щодо «цілісності ринку цифрових активів». Організація має намір завершити узгодження та ухвалити міжнародні стандарти регулювання криптогалузі до кінця року.

«Представлений сьогодні консультаційний документ отримав одностайну підтримку з боку Ради IOSCO та є результатом інтенсивного періоду оцінки регуляторних ризиків, обміну інформацією та підвищення компетенцій», – заявив голова відомства Жан-Поль Серве.

Відгуки та коментарі щодо документа приймаються до 31 липня. В IOSCO сподіваються, що остаточний варіант рекомендацій стане основою для вироблення єдиних транскордонних правил для індустрії цифрових активів.

Вплив IOSCO на Біткоїн-індустрію

Організація об'єднує 130 членів, які здійснюють нагляд за 95% світових ринків цінних паперів. Її рішення не мають обов'язкового характеру для учасників, але відіграють важливу роль у формуванні стандартів для глобальних фінансових ринків, зокрема цифрових валют. Одним із ключових напрямів діяльності IOSCO є забезпечення прозорості, справедливості та захисту для всіх учасників ринку. Це може привести до більш високих стандартів регулювання для компаній, які працюють із Біткоїном, що, своєю чергою, підвищить довіру інвесторів до цього сектору.

З іншого боку, посилення регулювання IOSCO може негативно вплинути на інновації у сфері Біткоїна. Стандарти IOSCO можуть бути складними та витратними для виконання, передусім для нових і малих компаній. Це може уповільнити розвиток нових технологій та послуг у сфері Біткоїна, обмежуючи цим їхній потенціал.

Як не втратити ваші біткоїни
Як не втратити ваші біткоїни
Біткоїн-індустрія може бути небезпечною для недосвідчених користувачів. Розберем...
Ігор Королишин 25 листопада 2022

Питання регулювання у Європі

Європейська Рада проголосувала за ухвалення законопроєкту MiCA (Markets in Crypto-Assets – регулювання ринку криптоактивів) та поправок до низки правил і директив.

Зокрема, дві поправки охоплюють положення про інформацію, що супроводжує переказ коштів певних цифрових валют. У такий спосіб члени Ради ЄС дали «зелене світло» законодавству про ринок цифрових активів.

Хакери вкрали в індійської біржі WazirX $235 млн Хакери вкрали в індійської біржі WazirX $235 млн Кошти переказали на нову адресу, частина з яких пройшла через міксер Tornado Cash. Володимир Гришенко 18 липня 2024
Марк Кьюбан вважає, що біткоїн стане глобальним резервним активом Марк Кьюбан вважає, що біткоїн стане глобальним резервним активом Це може статись через геополітичну нестабільність та інфляційний тиск у США. Володимир Гришенко 18 липня 2024
Рішення з нульовим розголошенням вперше розгорнули на Біткоїні Рішення з нульовим розголошенням вперше розгорнули на Біткоїні Функціональність та масштабованість Біткоїн-екосистеми продовжує зростати. Дмитро Харьков 18 липня 2024