IOSCO надала рекомендації щодо регулювання цифрових активів

IOSCO надала рекомендації щодо регулювання цифрових активів

Документ винесено на обговорення громадськості, а відгуки приймаються до 21 липня.

Міжнародна організація комісій із цінних паперів (IOSCO) винесла на обговорення громадськості рекомендації щодо політики регулювання цифрових валют. Про це йдеться у звіті, розробленому Цільовою групою Fintech Ради IOSCO.

Насамперед документ IOSCO спрямований на подолання побоювань інвесторів щодо «цілісності ринку цифрових активів». Організація має намір завершити узгодження та ухвалити міжнародні стандарти регулювання криптогалузі до кінця року.

«Представлений сьогодні консультаційний документ отримав одностайну підтримку з боку Ради IOSCO та є результатом інтенсивного періоду оцінки регуляторних ризиків, обміну інформацією та підвищення компетенцій», – заявив голова відомства Жан-Поль Серве.

Відгуки та коментарі щодо документа приймаються до 31 липня. В IOSCO сподіваються, що остаточний варіант рекомендацій стане основою для вироблення єдиних транскордонних правил для індустрії цифрових активів.

Вплив IOSCO на Біткоїн-індустрію

Організація об'єднує 130 членів, які здійснюють нагляд за 95% світових ринків цінних паперів. Її рішення не мають обов'язкового характеру для учасників, але відіграють важливу роль у формуванні стандартів для глобальних фінансових ринків, зокрема цифрових валют. Одним із ключових напрямів діяльності IOSCO є забезпечення прозорості, справедливості та захисту для всіх учасників ринку. Це може привести до більш високих стандартів регулювання для компаній, які працюють із Біткоїном, що, своєю чергою, підвищить довіру інвесторів до цього сектору.

З іншого боку, посилення регулювання IOSCO може негативно вплинути на інновації у сфері Біткоїна. Стандарти IOSCO можуть бути складними та витратними для виконання, передусім для нових і малих компаній. Це може уповільнити розвиток нових технологій та послуг у сфері Біткоїна, обмежуючи цим їхній потенціал.

Як не втратити ваші біткоїни
Як не втратити ваші біткоїни
Біткоїн-індустрія може бути небезпечною для недосвідчених користувачів. Розберем...
Ігор Королишин 25 листопада 2022

Питання регулювання у Європі

Європейська Рада проголосувала за ухвалення законопроєкту MiCA (Markets in Crypto-Assets – регулювання ринку криптоактивів) та поправок до низки правил і директив.

Зокрема, дві поправки охоплюють положення про інформацію, що супроводжує переказ коштів певних цифрових валют. У такий спосіб члени Ради ЄС дали «зелене світло» законодавству про ринок цифрових активів.

Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Україна впровадить норми MiCA, але поки не змінить статусу Біткоїна, Ledger призупинив випуск Recover, Trezor прозвітував про зростання продажів, розроблено новий протокол другого рівня, поодинокий майнер здобув блок Біткоїна, закривається біржа Hotbit, а на активи Celsius знайшовся покупець. Володимир Гришенко 26 травня 2023
Продаж гаманців Trezor зріс на 900% Продаж гаманців Trezor зріс на 900% Покупці звернули увагу на продукти компанії на тлі негативних новин про її конкурента – Ledger. Володимир Гришенко 26 травня 2023
Курс біткоїна за тиждень: помірна корекція Курс біткоїна за тиждень: помірна корекція Невизначеність щодо перемовин про підняття стелі держборгу США впливає на інвесторів. Дмитро Харьков 26 травня 2023