Чи варто починати майнити біткоїн

Чи варто починати майнити біткоїн

Отримання прибутку від майнінгу біткоїнів – складне завдання, але не неможливе. Ось деякі фактори, які слід врахувати, якщо ви хочете почати майнити.

Майнінг біткоїнів – це процес, за допомогою якого нові біткоїни вводяться в обіг. Процес майнінгу відіграє вирішальну роль у підтвердженні нових транзакцій та забезпеченні незмінного запису транзакцій до реєстру блокчейну Біткоїна. По суті, майнери використовують обладнання ASIC для вирішення складних обчислювальних завдань, причому перший, хто знайде рішення, отримає винагороду в біткоїнах до перезапуску циклу.

Хоча видобуток біткоїнів може бути трудомістким, дорогим і приносити непостійні винагороди залежно від волатильності цін, він, як і раніше, виглядає привабливим для інвесторів через можливість заробляти біткоїни як компенсацію за їхні зусилля. Для технічно підкованих людей та любителів майнінг може бути цікавою можливістю з багатьох причин.

На відміну від традиційних інвестиційних активів, таких як стандартні банківські депозити, нерухомість чи акції, біткоїн може запропонувати набагато вищий прибуток. Це екологічно безпечний бізнес, який може запобігти втраті енергії шляхом використання надлишкової енергії, такої як природний газ, який спалюється при видобутку нафти, вітряних турбін, що простоюють, і надлишкової енергії гідроелектростанцій або атомних електростанцій.

Згідно з довгостроковими прогнозами Hiveon, вартість біткоїнів зросте після халвінгу (докладніше про це нижче), тому ми зараз накопичуємо монети, щоб примножити ці накопичення в майбутньому. Ми також вважаємо, що в майбутньому альтернативна глобальна фінансова система, заснована на технології блокчейну, така як Біткоїн, стане домінантною, і мережеві валідатори зможуть заробляти гроші за обробку транзакцій.

Але через те, що складність майнінгу та швидкість хешування постійно досягають нових максимумів, а комісії зростають, багато хто може поставити питання, чи варто в це інвестувати.

Чи варто майнити біткоїн?

Щоб визначити, чи «вартий того» майнінг біткоїнів, потенційні майнери мають провести аналіз витрат та вигод, щоб визначити свої точки беззбитковості. Фактори, які слід враховувати, включають витрати на електроенергію, витрати на обладнання та ефективність, час та ринкову вартість біткоїнів. Ви можете врахувати поточну ціну BTC (28 190 доларів США на момент написання) або спробувати екстраполювати, де, на вашу думку, опиниться ціна BTC у майбутньому.

Витрати на електроенергію

На момент написання цієї статті майнінг біткоїнів може бути прибутковим для людей, які платять 0,10 долара США або менше за кіловат-годину (кВтг) електроенергії.

Однак доступ до енергії за цією ціною може значно відрізнятися в різних регіонах, причому в деяких районах електроенергія значно дешевша, ніж в інших. З точки зору цін на електроенергію для домогосподарств, кілька країн Близького Сходу могли б стати хорошим місцем для майнерів біткоїнів, у тому числі Іран, Катар і Саудівська Аравія. Тим часом ціни в європейських країнах, таких як Данія, Німеччина та Великобританія, ускладнюють видобуток біткоїнів.

Вартість обладнання

Придбання обладнання ASIC стало відносно простим, хоча ціна ASIC коливається від кількох сотень доларів до п'ятизначних сум. Нещодавно я знайшов у продажу уживаний Antminer S19 у Великій Британії за ціною 2700 фунтів стерлінгів (або близько 3343 долари США).

Ринкова вартість

Біткоїн досяг своєї найвищої ціни за всю історію – 67 549 доларів – у листопаді 2021 року. Протягом цього періоду, коли бичачий ринок у 2021 році досяг свого піка, винагороди майнерів у біткоїнах, природно, були більш цінні в розрахунку на фіат, ніж на момент написання цієї статті, коли ціна біткоїна становить близько 27 600 доларів. Однак комісійні за біткоїн-транзакції зростають в результаті експериментів з блоковим простором, і майнери отримують вигоду.

Калькулятор прибутковості може допомогти потенційним майнерам оцінити співвідношення витрат та вигод від майнінгу біткоїнів. Ці калькулятори можуть відрізнятися за складністю та надавати дещо різні результати.

Які «інші» причини майнінгу біткоїнів?

Але для деяких біткоїн-майнерів простий аналіз витрат і вигод може бути не єдиним фактором при ухваленні рішення про те, чи варто починати майнінг у 2023 році.

Майнінг є важливим аспектом децентралізованого процесу внесення та перевірки транзакцій Біткоїна. Видобуток біткоїнів виконує важливу мету, розв'язуючи проблему яка називається «подвійними витратами», властиву будь-якій системі цифрових валют. Подвійні витрати – це цифровий еквівалент фальшивомонетництва, який у фізичному світі контролюють посередники, такі як уряди та банки.

Для Біткоїна ця необхідність довіряти третім сторонам була замінена в основному завдяки обчислювальним зусиллям майнерів. Збереження цієї свободи від посередників, на додаток до отримання прибутку, може бути мотивацією зробити свій внесок у мережу майнінгу.

Цикли халвінгу біткоїна і чого очікувати у 2024 році

Наступний очікуваний халвінг біткоїна у квітні 2024 року, ймовірно, вплине на динаміку майнінгу.

Біткоїн-халвінг – це подія, під час якої винагорода за видобуток нових блоків зменшується на 50%, внаслідок чого майнери одержують удвічі менше біткоїнів у винагороду за рішення блоку. Запланований на кожні 210 000 блоків, халвінг відбуватиметься доти, поки не буде випущено максимальну кількість біткоїнів у 21 мільйон.

Вплив наступного халвінгу на ціну біткоїна залишається невизначеним. Деякі аналітики прогнозують, що ціна буде змінюватися за тією ж схемою, що й під час попередніх халвінгів, і зростатиме після події через обмежену пропозицію нових монет. Однак, будь-яке підвищення цін в підсумку залежатиме від попиту на біткоїн; слід зазначити, що ринок став зрілішим після халвінгу у 2020 році, і тепер за увагу користувачів конкурують багато криптовалют, які добре зарекомендували себе.

Будь-кому, хто замислюється над тим, чи буде майнінг біткоїнів прибутковим у 2023 році, ймовірно, також слід врахувати вплив наступного халвінгу біткоїна під час своїх розрахунків.

Важко, але не неможливо

Прибутковий майнінг біткоїнів – складне завдання, але не неможливе. Ціна біткоїна на момент написання була відносно низькою, але Antminer S19 може працювати з прибутком за максимальної вартості електроенергії 0,10 долара за кВтг. Хоча це виключає такі регіони світу, як Великобританія, є багато місць, де електроенергія дешевша. Природно, відновлювані джерела енергії (зокрема, сонячні батареї) справді допомагають підвищити прибутковість, і оскільки світ переходить від нафти та газу до відновлюваних джерел енергії, є надія, що ціна на електроенергію знову впаде.

Доступ до дешевої електроенергії, швидкозмінна природа Біткоїна і майбутні події, такі як халвінг, – це лише деякі з багатьох факторів, які слід враховувати, відповідаючи на запитання, чи прибутковий майнінг біткоїнів.

Це гостьовий пост Кітона Рекарда, мережевого інженера в Hiveon, екосистемі майнінгу, яка включає операційну систему для обладнання для майнінгу біткоїнів. Висловлені погляди є його власними і не обов’язково збігаються з точкою зору BTC Inc. або Bitcoin Magazine.

Foundation Devices планує створити iPhone у сфері апаратного забезпечення Біткоїна Foundation Devices планує створити iPhone у сфері апаратного забезпечення Біткоїна Співзасновник і генеральний директор Foundation Devices Зак Герберт прагне створити Біткоїн-продукти, які будуть такими ж елегантними та зручними у використанні, як пристрої Apple, але при цьому захищатимуть конфіденційність користувачів та будуть створені на відкритому коді. Френк Корва 16 липня 2024
Біткоїн як рівень нотаріального засвідчення політичних угод Біткоїн як рівень нотаріального засвідчення політичних угод Оцінка потенційної ролі Біткоїна в геополітиці та міжнародній дипломатії в гіпербіткоїнізованому світі. Мікеле Уберті 14 липня 2024
Біткоїн-вузол для кожного Біткоїн-вузол для кожного Чому самостійна обробка вашого біткоїна замість делегування цього третій стороні має вирішальне значення для безпеки самої системи Біткоїна. Оуен Кемейс 13 липня 2024