У Пакистані хочуть заборонити біткоїн та криптовалюти

У Пакистані хочуть заборонити біткоїн та криптовалюти

Влада вважає, що цифрові валюти використовують лише шахраї та терористи.

Центральний банк Пакистану та Міністерство інформаційних технологій 17 травня оголосили про спільну роботу щодо повної заборони цифрових валют у країні. Про це пише місцеве видання Independent.

Як наголосила глава Мінфіну Айша Гаус Паша, Пакистан ніколи не ухвалить офіційно цифрових валют, оскільки «вони використовуються терористами».

Вона також послалася на рішення FATF про виключення Пакистану із «сірого списку». За її словами, влада країни не має наміру ігнорувати рекомендації щодо дотримання норм AML.

Повне блокування сайтів і сервісів, пов'язаних з біткоїном та криптовалютами, розпочнеться вже найближчим часом. У засобах масової інформації заборонять просувати цифрові валюти, які в Пакистані вважають шахрайськими.

Під час засідання прихильники тотальної заборони відзначили «катастрофічне» падіння капіталізації ринку цифрових активів. Також місцевий політик Салім Мандвівала розповів про те, як пакистанці втратили «величезні гроші», інвестувавши в якийсь «провальний проєкт», проте не уточнив, який саме.

Після завершення обговорення постійний комітет з фінансів доручив владі розробити законопроєкт про повну заборону цифрових валют, який з великою ймовірністю ухвалять уже цього року.

Статус біткоїна в Пакистані

Уряд Пакистану завжди підходив до цифрових валют, зокрема до біткоїна, з великою обережністю. У 2018 році центробанк Пакистану випустив заяву, в якій стверджував, що не визнає цифрових валют як законний засіб обміну. Банкам та іншим фінансовим установам країни не дозволяють обслуговувати операції, пов'язані з цими видами активів.

Попри радикальну позицію влади, на початку 2021 року провінція Хайбер Пахтунхва ухвалила резолюцію, яка закликає до легалізації майнінгу біткоїна. Ця пропозиція хоч і не має безпосереднього впливу на національну політику, втім показує, що деякі частини країни відкриті для використання біткоїна.

Як не втратити ваші біткоїни
Як не втратити ваші біткоїни
Біткоїн-індустрія може бути небезпечною для недосвідчених користувачів. Розберем...
Ігор Королишин 25 листопада 2022

Протистояння фінансових систем

Традиційні фінансові інститути продовжують ігнорувати переваги Біткоїна, намагаючись обмежити його поширення. Наприклад, в Азербайджані генеральний директор центробанку країни Тогрул Алієв заявив, що в країні немає компаній, що офіційно працюють з біткоїном і криптовалютами. А нещодавно ухвалений «Порядок проведення операцій із віртуальними активами» насамперед спрямований на запобігання відмиванню грошей і не має нічого спільного із регулюванням ринку цифрових валют.

Тим часом першою державою, яка визнала BTC як законний платіжний засіб, став Сальвадор. У результаті його економіка за рік зросла на 10,3%.

Кількість біткоїн-банкоматів у світі почала зростати Кількість біткоїн-банкоматів у світі почала зростати У травні порівняно з попереднім місяцем кількість таких пристроїв зросла на 5% і досягла 35 065 одиниць. Володимир Гришенко 05 червня 2023
Google допоможе розвивати мережу Lightning Google допоможе розвивати мережу Lightning Провайдер Voltage уклав партнерську угоду з Google Cloud, що дозволить клієнтам створювати вузли Біткоїна та Lightning по всьому світу. Володимир Гришенко 02 червня 2023
Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Підсумки тижня: головні події у світі Біткоїна Складність майнінгу зростає, місячний дохід майнерів перевищив $900 млн, податки для майнерів у США не зростуть, Tether добуватиме BTC, обсяг торгів на біржах знизився, оновився BTCPay Server, Сейфедін Аммус працюватиме радником у Сальвадорі. Володимир Гришенко 02 червня 2023